mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kowal będzie miał obwodnicę

Kowal będzie miał obwodnicę

GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy miasta Kowala (woj. kujawsko-pomorskie). Prace ruszą 15 maja i zakończą się w lutym 2008 roku. Koszt budowy obwodnicy i remontu starej „jedynki” wyniesie 44,3 mln zł netto.

7 maja br., po zakończeniu procedury odwoławczej związanej z rozstrzygnięciem przetargu, została podpisana umowa z firmą SKANSKA S.A. Przewidziany umową czas realizacji tego  przedsięwzięcia wynosi dziewięć miesięcy, czyli do 7 lutego 2008r. Na roboczo zakłada się, że do końca listopada ma być wybudowana sama jezdnia, co umożliwi puszczenie ruchu tranzytowego obwodnicą jeszcze w bieżącym roku. W późniejszym okresie realizowane będą tzw. prace wykończeniowe.

W ramach zadania powstanie ponad 3-kilometrowy odcinek drogi z jezdnią o szerokości 7 m oraz dwumetrowymi poboczami. Inwestycja obejmuje również budowę trzech skrzyżowań jednopoziomowych przy ul. Wojska Polskiego, ul. Tylickiego oraz ul. Kazimierza Wielkiego - informuje wykonawca.


Przeczytaj także:

Obwodnica na 100% (2006-03-08)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~MtM 2007-05-14

Wszystko jasne, zamiast autostrady zrobić obwodnicę, autostradę zbudują nam murzyni !!!

~osskaa 2007-05-14

Skoro do 2010 ma powstać A1 z Torunia do Łodzi, to po co wydawać bez sensu 44mln zł, na obwodnicę drogi nr 1, która znacznie straci na znaczeniu?? Być może dlatego, że A1 na tym odcinku nie powstanie nawet do 2015, bo GDDKiA woli robić jakieś mniej ważne etapy, jak choćby odcinki południowe A1, zamiast priorytetowo potraktować najbardziej zapchany i zdewastowany odcinek od Torunia do Turzyna!! W takim przypadku obwodnica Kowala ma sens, pewnie niedługo zaczną też robić obowdnicę Krośniewic i Łęczycy, a wtedy A1 naszym urzędnikom nie wyda się już taka ważna!

~Pelikan 2007-05-14

.....a ile kilometrów bedzie miała ta obwodnica ........., ktoś to wie może...?

~Krzychu 2007-05-14

Bardzo fajnie. Regularnie jezdze tą drogą. Usprawni to przejazd przez to miasteczko. W tej chwili jest tam ograniczenie do 40km/h.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.