mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kowalewo będzie miało obwodnicę

Kowalewo będzie miało obwodnicę

20 lutego bieżącego roku burmistrz Kowalewa Pomorskiego i dyrektor Bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisali list intencyjny w sprawie budowy obwodnicy Kowalewa. Jest on gwarancją, że w budżecie znajdą się pieniądze na budowę tej drogi.

Kowalewo będzie miało obwodnicę
Budowa obwodnicy Kowalewa Pomorskiego jest dla lokalnego samorządu priorytetem. Walka o tą inwestycję trwa od 1991 roku. Inwestycja ta jest ważnym elementem poprawy systemu transportowego północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Jej realizacja przyczyni się do poprawy warunków ruchu, poprzez wyprowadzenie ciężkiego ruchu tranzytowego, utrudniającego ruch lokalny, z zabytkowego centrum Kowalewa i stworzenie lepszej dostępności do sieci dróg krajowych, a także poprawę bezpieczeństwa. Kolejnym argumentem dotyczącym szybkiej budowy obwodnicy jest wydane niedawno rozporządzenie, ustanawiające w gminie Kowalewo Pomorskie Specjalną Podstrefę Ekonomiczną.

Na sesji, która odbyła się 20 lutego 2008 r., burmistrz Kowalewa Pomorskiego, Andrzej Grabowski i dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Marek Kowalczyk w obecności Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego, podpisali list intencyjny w sprawie wspólnych działań na rzecz realizacji tej ważnej inwestycji. List oznacza gwarancję środków budżetu państwa na budowę drogi. Pierwszym krokiem przybliżającym budowę drogi, będzie opracowanie studium techniczno – ekonomiczno - środowiskowego, które będzie podstawą do wyznaczenia przebiegu drogi i przygotowania projektu budowlanego. Koszt tego studium wyniesie około 600 tys. zł. Sfinansuje je samorząd Kowalewa. Inwestor, którym jest GDDKiA, opracuje projekt i przystąpi do budowy. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się najwcześniej w 2010 roku.
Tematy w artykule: obwodnice kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska po raz pierwszy w historii zdobyła prestiżowy tytuł „Importer of the Year" za rok 2016. To najważniejsze wyróżnienie, jakie marka mogła otrzymać z rąk czeskiego producenta samochodów.