mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kradzieże na AOW

Kradzieże na AOW

Złodzieje ukradli elementy infrastruktury do tablic zmiennej treści na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Tablice zamontowane są nad drogą. Na nich wyświetlane są komunikaty o zagrożeniach i ostrzeżenia dla kierowców, na przykład informacje o wypadkach, utrudnieniach w ruchu czy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Kradzieże na AOW
– W ostatnim okresie to już trzecia kradzież infrastruktury na AOW – zaznacza Michał Radoszko, rzecznik Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. – Złodzieje zdemontowali płyty sterujące i uszkodzili światłowody. Z tego powodu system nie działa.

Złodzieje kradną także z AOW znaki drogowe, elementy stalowe, włazy studzienek. Michał Radoszko podkreśla, że na AOW jest zamontowany monitoring, ale dotyczy on tylko wybranych fragmentów drogi. Na całym 20-kilometrowym odcinku autostrady A8 kamer monitorujących nie ma. Są za to niewidoczne „gołym okiem” napisy informujące o tym, że element są własnością GDDKiA. Ma to utrudnić ich sprzedaż. Napisy są widoczne w świetle UV. – Nasz monitoring jest ustawiony na drogę. Kradzieże są poza pasem jezdni – dodaje rzecznik

Z powodu działalności złodziei GDDKiA szacuje straty na 150 tysięcy złotych. Ogłoszono przetarg na zakup i montaż elementów infrastruktury. Tablice zmiennej treści mają ponownie wyświetlać komunikaty w listopadzie.
Tematy w artykule: dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

~maarekoll 2013-09-14

bo my - sorry - takie bydło jesteśmy - .....

~jasiu 2013-09-14

Rozumiem ze Polska to biedny kraj,ludzie zarabiaja smieszne pieniadze a panstwo ani nie stara sie ludziom podniesc zarabkow ,ani nie chce lapac zlodziejow!!! W cywilizowanym swiecie nikomu by sie nie chcialo babrac z rozmontowywaniem takich rzeczy za to marne pare groszy ktore za to dostana.. pare groszy ktore powoduje ogromne straty!!!

~Kierowca 2013-09-10

Dlaczego policja nie sprawdzi na skupie zlomu i nie wsadzi wlascicieli za paserstwo??

Jotgie 2013-09-10

Okradanie dróg to problem, o którym prawie wcale się nie pisze. Kradzieże elementów barier sprężystych (np. tylne pasy, część śrub), polbruku (z np. umocnień przepustów) a nawet całe chodniki na np. pozamiejskiej zatoce autobusowej, część oznakowania pionowego (najczęściej znaki informacyjne) a nawet kruszywo z umocnionych zjazdów! Ale ciągle słyszymy, że okradają kolej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.