mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kradzieże na AOW

Kradzieże na AOW

Złodzieje ukradli elementy infrastruktury do tablic zmiennej treści na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Tablice zamontowane są nad drogą. Na nich wyświetlane są komunikaty o zagrożeniach i ostrzeżenia dla kierowców, na przykład informacje o wypadkach, utrudnieniach w ruchu czy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Kradzieże na AOW
– W ostatnim okresie to już trzecia kradzież infrastruktury na AOW – zaznacza Michał Radoszko, rzecznik Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. – Złodzieje zdemontowali płyty sterujące i uszkodzili światłowody. Z tego powodu system nie działa.

Złodzieje kradną także z AOW znaki drogowe, elementy stalowe, włazy studzienek. Michał Radoszko podkreśla, że na AOW jest zamontowany monitoring, ale dotyczy on tylko wybranych fragmentów drogi. Na całym 20-kilometrowym odcinku autostrady A8 kamer monitorujących nie ma. Są za to niewidoczne „gołym okiem” napisy informujące o tym, że element są własnością GDDKiA. Ma to utrudnić ich sprzedaż. Napisy są widoczne w świetle UV. – Nasz monitoring jest ustawiony na drogę. Kradzieże są poza pasem jezdni – dodaje rzecznik

Z powodu działalności złodziei GDDKiA szacuje straty na 150 tysięcy złotych. Ogłoszono przetarg na zakup i montaż elementów infrastruktury. Tablice zmiennej treści mają ponownie wyświetlać komunikaty w listopadzie.
Tematy w artykule: dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~maarekoll 2013-09-14

bo my - sorry - takie bydło jesteśmy - .....

~jasiu 2013-09-14

Rozumiem ze Polska to biedny kraj,ludzie zarabiaja smieszne pieniadze a panstwo ani nie stara sie ludziom podniesc zarabkow ,ani nie chce lapac zlodziejow!!! W cywilizowanym swiecie nikomu by sie nie chcialo babrac z rozmontowywaniem takich rzeczy za to marne pare groszy ktore za to dostana.. pare groszy ktore powoduje ogromne straty!!!

~Kierowca 2013-09-10

Dlaczego policja nie sprawdzi na skupie zlomu i nie wsadzi wlascicieli za paserstwo??

Jotgie 2013-09-10

Okradanie dróg to problem, o którym prawie wcale się nie pisze. Kradzieże elementów barier sprężystych (np. tylne pasy, część śrub), polbruku (z np. umocnień przepustów) a nawet całe chodniki na np. pozamiejskiej zatoce autobusowej, część oznakowania pionowego (najczęściej znaki informacyjne) a nawet kruszywo z umocnionych zjazdów! Ale ciągle słyszymy, że okradają kolej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.