mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krajowa "79-ka" w przebudowie

Krajowa "79-ka" w przebudowie

Do jesieni przyszłego roku zostanie przebudowany 15,4 km fragment drogi krajowej nr 79 na odcinku Ryczywół – Kozienice.

Krajowa
Umowę wartą 37,96 mln zł warszawski oddział GDDKiA podpisał z firmą Trakt, której oferta była najkorzystniejszą spośród złożonych w postępowaniu przetargowym. Przebudowa drogi, która obejmuje  oprócz wzmocnienia i poszerzenia jezdni  m.in. przebudowę skrzyżowań wraz z wykonaniem lewoskrętów przyczyni się do poprawy komfortu jazdy oraz podniesie poziom bezpieczeństwa na drodze.

Od 2008 roku GDDKiA przebudowała na Mazowszu ponad 137 km dróg za ok. 712 mln zł. W tym samym czasie wyremontowanych zostało ok. 750 km tras krajowych na terenie Mazowsza za ok 700 mln zł. Działania te  były jednymi z podjętych w celu poprawy bezpieczeństwa na Mazowieckich drogach.  Remonty i przebudowy ok.  900 km dróg  krajowych z sieci ok 2,5 tys. km  dróg krajowych na terenie Mazowsza  sprawiły, że odsetek dróg w stanie dobrym zarządzanych przez  GDDKiA wzrósł na Mazowszu do 70 proc. na koniec 2013 roku z ok. 53 proc. na koniec roku 2008.

Na ten rok zaplanowany został remont kolejnych  ok. 145 km tras.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.