mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krajowa "79-ka" w przebudowie

Krajowa "79-ka" w przebudowie

Do jesieni przyszłego roku zostanie przebudowany 15,4 km fragment drogi krajowej nr 79 na odcinku Ryczywół – Kozienice.

Krajowa
Umowę wartą 37,96 mln zł warszawski oddział GDDKiA podpisał z firmą Trakt, której oferta była najkorzystniejszą spośród złożonych w postępowaniu przetargowym. Przebudowa drogi, która obejmuje  oprócz wzmocnienia i poszerzenia jezdni  m.in. przebudowę skrzyżowań wraz z wykonaniem lewoskrętów przyczyni się do poprawy komfortu jazdy oraz podniesie poziom bezpieczeństwa na drodze.

Od 2008 roku GDDKiA przebudowała na Mazowszu ponad 137 km dróg za ok. 712 mln zł. W tym samym czasie wyremontowanych zostało ok. 750 km tras krajowych na terenie Mazowsza za ok 700 mln zł. Działania te  były jednymi z podjętych w celu poprawy bezpieczeństwa na Mazowieckich drogach.  Remonty i przebudowy ok.  900 km dróg  krajowych z sieci ok 2,5 tys. km  dróg krajowych na terenie Mazowsza  sprawiły, że odsetek dróg w stanie dobrym zarządzanych przez  GDDKiA wzrósł na Mazowszu do 70 proc. na koniec 2013 roku z ok. 53 proc. na koniec roku 2008.

Na ten rok zaplanowany został remont kolejnych  ok. 145 km tras.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.