mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krajową czwórką można już ominąć Ropczyce

Krajową czwórką można już ominąć Ropczyce

Pierwsi kierowcy przejechali już obwodnicą Ropczyc zbudowaną w ciągu drogi krajowej nr 4 omijając centrum miasta. Dzięki temu zlikwidowane zostało ostatnie „wąskie gardło” na trasie Kraków-Rzeszów. Obwodnica została otwarta dla ruchu przed długim weekendem, jednak wykonawca musi wykonać jeszcze prace końcowe. Budowa ponad 4,5 km trasy kosztowała ponad 170 mln zł.

Krajową czwórką można już ominąć Ropczyce
Do tej pory krajowa „czwórka” przechodziła przez centrum miasta Ropczyce, co powodowało ogromne utrudnienia w ruchu, korki, a ruch ciężkich pojazdów powodował nadmierny hałas. Teraz obwodnica przejmie ruch tranzytowy na kierunku wschód-zachód. Zmniejszenie ilości przejeżdżających przez centrum miasta samochodów, szczególnie ciężarowych, wpłynie korzystnie na stan bezpieczeństwa, zmniejszy uciążliwości wynikające z emisji spalin, dźwięku i drgań.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (WINB) w Rzeszowie wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie dla trasy zasadniczej wraz z obiektami mostowymi w jej ciągu. Wydanie decyzji zezwalającej na użytkowanie obwodnicy nie oznacza jednak zakończenia wszystkich prac. Wykonawca zobowiązany jest do dokończenia wszystkich pozostałych robót związanych z kontraktem, głównie z drogami serwisowymi.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

dajan55 2010-11-16

Panie Kocyk co ma obwodnica do PO - i coś tam - a jeśli ma to może PiS-...nięte Panie Kocyk !?. Czy Wy pasjonaci PiS-u nawet obwodnice traktujecie jak nawiedzeni !???

~kubatar 2010-11-15

Chyba autor wiadomości się zagalopował. Największym "wąskim gardłem" na trasie z Krakowa na wschód jest Łapczyca. Kto jechał "czwórką" ten wie o czym mowa. Nóż się w kieszeni otwiera na samą myśl, że podczas przebudowy DK 4 Kraków-Tarnów nie wybudowano obwodnicy Łapczycy. Czywiście nowobudowana A4 za 2 lata przejmie ruch DK4. Mimo wszystko obwodnica tej miejscowości powinna powstać, choćby nawet dlatego, że jak autostrada będzie płatna to części kierowców wróci na DK4. Dochodzi oczywiście ruch lokalny, więc w 100% istnieje zasadność budowania obwodnicy.

~Kocyk 2010-11-15

w tym kraju wszystko jest PO-je..... i PO-pie............

~tensor60 2010-11-15

oto POLSKA właśnie !!! na wlocie od strony Rzeszowa -...rondo , a na skrzyżowaniu z "986" na Wiśniową ...światełka. I zaraz będzie to co w Brzesku - szybciej przejeżdża się przez centrum niż obwodnicą Czy po to wydajemy MILIONY ???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.