mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krajówkami na wakacje

Krajówkami na wakacje

Ruszyły pierwsze wakacyjne wyjazdy. - Do wielu pięknych, czasem zapomnianych a czasem nieodkrytych przez turystów zakątków naszego kraju można dziś dojechać zdecydowanie łatwiej niż jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim dzięki nowym drogom – o ponad 790 km powiększyliśmy sieć od zeszłego roku - zaznaczają drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Krajówkami na wakacje
Tylko od zeszłego roku przybyło ponad 790 km nowoczesnych dróg, w ostatnim dniu roku szkolnego do ruchu została oddana droga dojazdowa do ekspresowej siódemki w woj. świętokrzyskim (odcinek Występa- Barcza).

Remontowych utrudnień będzie dużo, bo okres wakacyjny jest także szczytem sezonu budowlanego, który staramy się maksymalnie wykorzystać, by jak najbardziej poprawić stan dróg.  Na wakacyjnych trasach utrudnienia czekają kierowców m.in. w Ustce, gdzie z powodu przebudowy drogi do końca września obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i ruch wahadłowy. Podobnie w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie do 31 lipca na drodze krajowej nr 58 między Kaliszkami a Białą Piską obowiązuje ruch wahadłowy z powodu remontu nawierzchni. W Wielkopolsce na utrudnienia związane z ruchem wahadłowym kierowcy natkną się w miejscowościach Ocieszyn, Piła, Koźmin Wielkopolski, Słupca.

Utrudnienia czekają też turystów wybierających się na Podhale. Na „zakopiance” na starym moście w Białym Dunajcu obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

W tym roku różnego rodzaju zabiegom remontowym poddanych zostanie blisko 620 km dróg.

W czasie wakacji będą też obowiązywały czasowe ograniczania w ruchu dla pojazdów ciężkich. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w terminach:

 od ostatniego piątku czerwca do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć w szkołach:

    od godziny 18:00 do godziny 22:00 w piątek,
    od godziny 8:00 do godziny 14:00 w sobotę,
    od godziny 8:00 do godziny 22:00 w niedzielę,

oraz w dniach:

    sierpnia 2013 roku od godziny 18:00 do godziny 22:00,
    sierpnia 2013 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00.


Przed wyjazdem na wypoczynek warto dokładnie zaplanować trasę podróży uwzględniając zarówno nowe połączenia, jak i panujące na niej warunki. W czasie lata sieć dróg krajowych poddawana jest wielu renowacjom, dlatego możemy spotkać się z remontowymi utrudnieniami  Przed wyjazdem warto sprawdzić co aktualnie dzieje się na drogach krajowych i autostradach - trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach, warunkach pogodowych i drogowych. Pomocne mogą być internetowe serwisy drogowe.

Tematy w artykule: drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

2+1, czyli rewolucja na polskich drogach

2+1, czyli rewolucja na polskich drogach

Polskie drogi 2015-09-02

Komentuj:

~p_brz 2013-07-05

Nie ma to jak dobry piar...

~Jotgie 2013-07-02

...oraz w dniach:n- 14 sierpnia...n- 15 sierpnia...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.