mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: 12 km obwodnicy przed 2015 r.?

Kraków: 12 km obwodnicy przed 2015 r.?

Planowana północna obwodnica Krakowa być może jeszcze przed 2015 rokiem połączy Modlnicę i Zesławice. Ten krótki, bo jedynie 12 km odcinek trasy mógłby powstać wcześniej, jednak nie zabezpieczono na ten cel pieniędzy.

Kraków: 12 km obwodnicy przed 2015 r.?
Licząca około 12 km północna obwodnica Krakowa ma połączyć węzeł Modlnica w rejonie ulicy Jasnogórskiej z drogą ekspresową S7 w rejonie Zesławic. Będzie przebiegać przez teren Krakowa i kilku gmin ościennych. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy mogłaby się rozpocząć jej budowa. Obecnie w planach rządowych nie ma tej trasy, czego skutkiem jest brak pieniędzy na tą inwestycję, jednak wielokrotnie przedstawiciele ministerstwa infrastruktury deklarowali, że jest ona ważna dla rozwoju Krakowa i całego regionu.

W celu przyspieszenia budowy trasy, opracowywana będzie dokumentacja, która da podstawę do uzyskania decyzji lokalizacyjnych i środowiskowych. Przygotowanie koncepcji programowo-przestrzennej trasy będzie finansowane po połowie przez Kraków i samorząd województwa. Koszt opracowania szacowany jest na około 4 mln zł. Gotowa dokumentacja zostanie przekazana Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która gdy uda się pozyskać pieniądze (szacunkowo koszt budowy drogi może wynieść nawet 1 mld zł), wybuduje trasę zamykającą krakowski ring.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~EU 2016-05-14

Kraków to nieszczęsne miasto, kościołów, handelku i samozachwytu. Z metropolii na gorszym poziomie zarządzania jest tylko miasto meneli, czyli Udź. A ostatnio prezydent "miasta królów polskich" poradził swoim mieszkańcom żeby lepiej się wynieśli na czas tej szopki katotalibanu w lipcu, bo będą przeszkadzali... Dlaczego krakusy go ciągle wybierają ???

~andrzejp 2016-04-27

Nie zdążyli... ;-)

~Skrzat 2008-06-22

Krakos i Messer! Klocicie sie o drobiazgi, wiec i ja bede drobiazgowy. Ani RAMA ani RING nie sa slowami polskimi, lecz niemieckimi. A poniewaz Polacy cudze chwala, swego nie (u)znaja, a ci co cudzego nie chwala sa uwazani za homofobow i ciemnogrod przypominam o istnieniu slowa OBWODNICA. RING natomiast znaczy po niemiecku i angielsku PIERSCIEN, czyli logicznie chodzi tu o droge biegnaca po obwodzie miasta na ksztalt pierscienia, okregu, czyli obwodnice, np. Berliner Ring lub London Orbital M0. Wracajac do kwestii merytorycznej, Taki Jeden ma racje. Obszar omawiany jest pagorkowaty i zabudowany, a poniewaz, ze Polska to kraj warcholstwa i kargulizmu, polnocna obwodnica Krakowa powstanie w wielkich bolach. Moze powiecie, bym puknal sie w czolko, ale takich sprawach strategicznych przydaly by sie Polsce rzady twardej reki, jak to jest w Rosji czy na Bialorusi, co przyspiesza realizacje waznych dla kraju inwestycji. Plusem komuny bylo to, ze jak budowano taka Gierkowke, to nie bylo protestow chlopow lub ekologow blokujacych jej budowe.

~pr 2008-05-26

Choć rama brzmi okropnie i z niemiecka w przeciwieństwie do miłego dla ucha ring, czy też O-ring, które brzmi raczej angielsko a nawet unijnie, to faktycznie rama kojarzy się z czymś przeżartym przez korniki i dziurawym prawie od nowości albo starym i zmurszałym. Więc może rzeczywiście lepiej pasuje do polskiego drogownictwa?

~krakos 2008-05-22

Czego polaczku czepiasz sie slowa Ring????ze niemieckie?ty dziadu jakby nie te niemcy to bylibysmy na etapie rozwoju srilanki z Niemcami cza w zgodzie zyc bo to sasiad a do tego madry i bogaty!! czego sie nie czepiasz ze wszedzie sa napisy angielskie?? a w czym ten jezyk lepszy???Jak cos dobre to sie kozysta ty homofobie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.