mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: 12 km obwodnicy przed 2015 r.?

Kraków: 12 km obwodnicy przed 2015 r.?

Planowana północna obwodnica Krakowa być może jeszcze przed 2015 rokiem połączy Modlnicę i Zesławice. Ten krótki, bo jedynie 12 km odcinek trasy mógłby powstać wcześniej, jednak nie zabezpieczono na ten cel pieniędzy.

Kraków: 12 km obwodnicy przed 2015 r.?
Licząca około 12 km północna obwodnica Krakowa ma połączyć węzeł Modlnica w rejonie ulicy Jasnogórskiej z drogą ekspresową S7 w rejonie Zesławic. Będzie przebiegać przez teren Krakowa i kilku gmin ościennych. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy mogłaby się rozpocząć jej budowa. Obecnie w planach rządowych nie ma tej trasy, czego skutkiem jest brak pieniędzy na tą inwestycję, jednak wielokrotnie przedstawiciele ministerstwa infrastruktury deklarowali, że jest ona ważna dla rozwoju Krakowa i całego regionu.

W celu przyspieszenia budowy trasy, opracowywana będzie dokumentacja, która da podstawę do uzyskania decyzji lokalizacyjnych i środowiskowych. Przygotowanie koncepcji programowo-przestrzennej trasy będzie finansowane po połowie przez Kraków i samorząd województwa. Koszt opracowania szacowany jest na około 4 mln zł. Gotowa dokumentacja zostanie przekazana Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która gdy uda się pozyskać pieniądze (szacunkowo koszt budowy drogi może wynieść nawet 1 mld zł), wybuduje trasę zamykającą krakowski ring.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~EU 2016-05-14

Kraków to nieszczęsne miasto, kościołów, handelku i samozachwytu. Z metropolii na gorszym poziomie zarządzania jest tylko miasto meneli, czyli Udź. A ostatnio prezydent "miasta królów polskich" poradził swoim mieszkańcom żeby lepiej się wynieśli na czas tej szopki katotalibanu w lipcu, bo będą przeszkadzali... Dlaczego krakusy go ciągle wybierają ???

~andrzejp 2016-04-27

Nie zdążyli... ;-)

~Skrzat 2008-06-22

Krakos i Messer! Klocicie sie o drobiazgi, wiec i ja bede drobiazgowy. Ani RAMA ani RING nie sa slowami polskimi, lecz niemieckimi. A poniewaz Polacy cudze chwala, swego nie (u)znaja, a ci co cudzego nie chwala sa uwazani za homofobow i ciemnogrod przypominam o istnieniu slowa OBWODNICA. RING natomiast znaczy po niemiecku i angielsku PIERSCIEN, czyli logicznie chodzi tu o droge biegnaca po obwodzie miasta na ksztalt pierscienia, okregu, czyli obwodnice, np. Berliner Ring lub London Orbital M0. Wracajac do kwestii merytorycznej, Taki Jeden ma racje. Obszar omawiany jest pagorkowaty i zabudowany, a poniewaz, ze Polska to kraj warcholstwa i kargulizmu, polnocna obwodnica Krakowa powstanie w wielkich bolach. Moze powiecie, bym puknal sie w czolko, ale takich sprawach strategicznych przydaly by sie Polsce rzady twardej reki, jak to jest w Rosji czy na Bialorusi, co przyspiesza realizacje waznych dla kraju inwestycji. Plusem komuny bylo to, ze jak budowano taka Gierkowke, to nie bylo protestow chlopow lub ekologow blokujacych jej budowe.

~pr 2008-05-26

Choć rama brzmi okropnie i z niemiecka w przeciwieństwie do miłego dla ucha ring, czy też O-ring, które brzmi raczej angielsko a nawet unijnie, to faktycznie rama kojarzy się z czymś przeżartym przez korniki i dziurawym prawie od nowości albo starym i zmurszałym. Więc może rzeczywiście lepiej pasuje do polskiego drogownictwa?

~krakos 2008-05-22

Czego polaczku czepiasz sie slowa Ring????ze niemieckie?ty dziadu jakby nie te niemcy to bylibysmy na etapie rozwoju srilanki z Niemcami cza w zgodzie zyc bo to sasiad a do tego madry i bogaty!! czego sie nie czepiasz ze wszedzie sa napisy angielskie?? a w czym ten jezyk lepszy???Jak cos dobre to sie kozysta ty homofobie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.