mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: 3 ważne ulice

Kraków: 3 ważne ulice

Zmodernizowano kolejne krakowskie ulice: Powstańców Śląskich, Konopnickiej oraz Wielicką. Wyremontowano także wiadukt na ul. Konopnickiej.

Kraków: 3 ważne ulice

Modernizację ul. Powstańców Śląskich wykonywało Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego ENERGOPOL wraz z partnerem - MOTA ENGIL Polska. Wartość prac trwających około 2 miesiące wyniosła prawie 15 mln zł. Prace obejmowały m.in. remont jezdni południowej i północnej (długości 1450 m) wraz z odwodnieniem i remontem łącznicy przy ul. Kamieńskiego.

Zadanie pn. "Przebudowa ulicy Konopnickiej na odcinku od mostu na rzece Wildze do wjazdu do tunelu pod Rondem Grunwaldzkim" wykonywała firma Budostal 5. Wartość prac wyniosła ponad 13,5 mln zł. Zakres zadania obejmował m.in. remont obu jezdni na odcinku o długości ok. 680 m od mostu na rzece Wildze do wjazdu do tunelu pod Rondem Grunwaldzkim (całość polegała na wymianie nawierzchni wraz z odwodnieniem), remont obiektu mostowego nad zjazdem do dawnego hotelu FORUM oraz budowę stacji METEO.

Do końca października prowadzone były także roboty naprawcze na wiadukcie w ciągu ul. Konopnickiej nad drogą dojazdową do hotelu Sofitel. Prace wykonywała firma Polwar S.A.

Z kolei przebudowę ulicy Wielickiej (etap II) na odcinku od węzła autostradowego do rejonu skrzyżowania z ul. Jakubowskiego (jezdnia południowa) oraz od ul. Jerzmanowskiego do ul. Jakubowskiego (jezdnia północna) realizuje firma MOTA ENGIL. Wartość prac wynosi blisko 12 mln zł. Rozpoczęte 9 września 2006 r. roboty drogowe (uzyskanie przejezdności) zakończono 31 października 2006. Wymieniono m.in. konstrukcję jezdni wraz z odwodnieniem (jezdnia południowa długości 760 m, jezdnia północna długości 360 m), wybudowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach ul. Wielickiej i ul. Rydygiera oraz ul. Wielickiej i ul. Jerzmanowskiego, Do końca maja 2007 roku na tym odcinku będą jeszcze trwały prace porządkowo-wykończeniowe. Dodatkowo, w ramach budżetu powyższego zadania, do 16 listopada na jezdni północnej ul. Wielickiej (400 m) na odcinku od ul. Jakubowskiego do ul. Teligi wykonana zostanie wymiana nawierzchni z podbudową i odwodnieniem.

Przeczytaj także:

A4 - najdłuższe schody Europy po remoncie (2006-08-28)

Droga Kraków - Chełmek po remoncie (2006-08-11)

Dwa mosty i tunel w mieście Kraka (2006-08-04)

Gliwicka "dekawka" w remoncie (2006-07-31)

Obwodnica Północna Aglomeracji Górnośląskiej (2006-04-06)

 

Tematy w artykule: malopolskie Kraków drogi miejskie

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.