mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Estakady na Opolskiej

Kraków: Estakady na Opolskiej

Zarząd Dróg i Transportu w Krakowie, ogłosił przetarg na opracowanie materiałów do decyzji, które umożliwią budowę dwóch estakad w ciągu ulicy Opolskiej. Nowe obiekty mają powstać w rejonie ulicy Wyki oraz Prądnickiej i Mackiewicza.

Kraków: Estakady na Opolskiej
Ulica Opolska jest obecnie jedną z najbardziej ruchliwych arterii komunikacyjnych Krakowa. Korzystają z niej kierowcy poruszający się pomiędzy północnymi dzielnicami Krakowa, droga obsługuje także ruch tranzytowy na linii wschód-zachód i północ-południe (drogi krajowe nr 7 i 79). To wszystko powoduje, że przejazd Opolską jest często utrudniony, dlatego właśnie niezbędna jest budowa bezkolizyjnych skrzyżowań.
 
Miasto rozpoczęło już przygotowania do budowy dwóch estakad w ciągu ulicy Opolskiej. Ogłoszony został przetarg na opracowanie materiałów do decyzji lokalizacyjnej i środowiskowej. Jeszcze w tym roku mają zostać złożone wnioski w tej sprawie. Opracowanie obejmie koncepcję programowo-przestrzenną budowy estakad drogowych oraz drogi objazdowej o przekrojach dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, w co najmniej dwóch wariantach, wraz z koncepcją odwodnienia, oświetlenia, wyposażenia w niezbędną infrastrukturę towarzyszącą, przebudowy i budowy sieci infrastruktury technicznej. Niewiadomo jednak kiedy rozpocznie się sama budowa estakad.

Jeden obiekt powstanie w rejonie ulicy Wyki, drugi w okolicy Prądnickiej i Mackiewicza. Przebudowane będą skrzyżowania, powstanie także droga objazdowa, która ma ułatwić poruszanie się w tym rejonie w trakcie realizacji inwestycji.

Podobne wiadomości:

Z kraju tulipanów

auto motor i sport 0000-00-00

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~bb 2008-02-25

lepiej chyba by było oszczędzić te pięniądze i dołożyć do północnej obwodnicy

~taksówkarzKRK 2008-02-20

te estakady sa konieczne. lewoskrety do Pradnickiej, do Wyki, do Mackiewicza, do Batalionu Skała skutecznie blokują ruch. poza tym wyjazd z Azorów powinien leciec jako 3 pas az do ronda przy makro. no i te rondo moze wreszcie zaczna przebudowywac

~Ponury 2008-02-19

ekstra, szkoda, że nie pomysleli wcześniej skrzyżowanie Prądnicka/Wyki było dopiero co przebudowywane ale co tam w końcu trzeba na cos wydać pieniądze. A może ktoś ma problemy z dojazdem do domu? Ruch w mieście odblokowałaby obwodnica. Najlepszy dowód jak zaczęli dłubać na odcinku "autostrady" od Balic do Opatkowic cały ruch poszedł w miasto

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.