mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Estakady na Opolskiej

Kraków: Estakady na Opolskiej

Zarząd Dróg i Transportu w Krakowie, ogłosił przetarg na opracowanie materiałów do decyzji, które umożliwią budowę dwóch estakad w ciągu ulicy Opolskiej. Nowe obiekty mają powstać w rejonie ulicy Wyki oraz Prądnickiej i Mackiewicza.

Kraków: Estakady na Opolskiej
Ulica Opolska jest obecnie jedną z najbardziej ruchliwych arterii komunikacyjnych Krakowa. Korzystają z niej kierowcy poruszający się pomiędzy północnymi dzielnicami Krakowa, droga obsługuje także ruch tranzytowy na linii wschód-zachód i północ-południe (drogi krajowe nr 7 i 79). To wszystko powoduje, że przejazd Opolską jest często utrudniony, dlatego właśnie niezbędna jest budowa bezkolizyjnych skrzyżowań.
 
Miasto rozpoczęło już przygotowania do budowy dwóch estakad w ciągu ulicy Opolskiej. Ogłoszony został przetarg na opracowanie materiałów do decyzji lokalizacyjnej i środowiskowej. Jeszcze w tym roku mają zostać złożone wnioski w tej sprawie. Opracowanie obejmie koncepcję programowo-przestrzenną budowy estakad drogowych oraz drogi objazdowej o przekrojach dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, w co najmniej dwóch wariantach, wraz z koncepcją odwodnienia, oświetlenia, wyposażenia w niezbędną infrastrukturę towarzyszącą, przebudowy i budowy sieci infrastruktury technicznej. Niewiadomo jednak kiedy rozpocznie się sama budowa estakad.

Jeden obiekt powstanie w rejonie ulicy Wyki, drugi w okolicy Prądnickiej i Mackiewicza. Przebudowane będą skrzyżowania, powstanie także droga objazdowa, która ma ułatwić poruszanie się w tym rejonie w trakcie realizacji inwestycji.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~bb 2008-02-25

lepiej chyba by było oszczędzić te pięniądze i dołożyć do północnej obwodnicy

~taksówkarzKRK 2008-02-20

te estakady sa konieczne. lewoskrety do Pradnickiej, do Wyki, do Mackiewicza, do Batalionu Skała skutecznie blokują ruch. poza tym wyjazd z Azorów powinien leciec jako 3 pas az do ronda przy makro. no i te rondo moze wreszcie zaczna przebudowywac

~Ponury 2008-02-19

ekstra, szkoda, że nie pomysleli wcześniej skrzyżowanie Prądnicka/Wyki było dopiero co przebudowywane ale co tam w końcu trzeba na cos wydać pieniądze. A może ktoś ma problemy z dojazdem do domu? Ruch w mieście odblokowałaby obwodnica. Najlepszy dowód jak zaczęli dłubać na odcinku "autostrady" od Balic do Opatkowic cały ruch poszedł w miasto

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?