mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Jest decyzja dla S7

Kraków: Jest decyzja dla S7

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o wydaniu decyzji lokalizacyjnej dla kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S7 w Krakowie. 4,4 km odcinek od węzła Rybitwy do węzła Igołomska stanowi drugą część wschodniej obwodnicy miasta.

Kraków: Jest decyzja dla S7
Wojewoda Małopolski Jerzy Miller wydał decyzję lokalizacyjną dla kolejnego krakowskiego odcinka drogi ekspresowej S7. Dokument dotyczy fragmentu pomiędzy węzłem Rybitwy, a węzłem Igołomska. Droga S7 (Trasa Nowohucka) będzie stanowić wschodnią obwodnicę Krakowa.

W ramach inwestycji powstanie 4,4 km odcinek dwujezdniowej drogi. Połączy ona węzeł Rybitwy przy ul. Christo Botewa z węzłem Igołomska na skrzyżowaniu ulic Igołomskiej i Ptaszyckiego. Oprócz tego powstaną także m.in. most wantowy przez Wisłę, 5 wiaduktów oraz dwa tunele dla pieszych, a także kilka dróg dojazdowych. Budowa tego odcinka planowana jest na lata 2009-2010.

W bezpośrednim otoczeniu inwestycji znajdują się obiekty stanowiące przedmioty dziedzictwa architektonicznego, dlatego konieczne jest uzgodnienie z Małopolskim Konserwatorem Zabytków właściwego sposobu prowadzenia prac budowlanych. W związku z bogatą historią Krakowa i okolic, w trakcie prac budowlanych można spodziewać się licznych stanowisk archeologicznych, dlatego będą wymagane badania archeologiczne, poprzedzające realizację inwestycji.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad systematycznie buduje kolejne fragmenty pierścienia drogowego wokół stolicy Małopolski i dzięki temu Kraków ma szansę stać się pierwszym miastem w Polsce, które będzie posiadać pełną obwodnicę. Droga ekspresowa S7 na terenie Krakowa zostanie poprowadzona w korytarzu rezerwowanym przez miasto od wielu lat pod budowę Trasy Nowohuckiej. GDDKiA będzie realizować tę inwestycję etapami. 10 października 2008 roku zawarła już umowę z firmą Polimex-Mostostal S.A. na budowę pierwszego odcinka trasy od węzła Bieżanów do węzła Rybitwy.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Alfista 2008-11-30

A dalej w stronę Kielc pola i łąki...

~obserwator 2008-11-18

I co dalej w strone Kielc ?

~Sowiet 2008-11-18

To fakt, wprawdzie coraz więcej pojawia się jawnych dokumentacji, ale to wciąż znikome zjawiska. Dla zainteresowanych świętokrzyskim na stronie GDDKiA w rozwinięciu oddziału kieleckiego i wyborze planów/inwestycji jest zamieszczona prezentacja dla lat 2008-15, w której znalazło się kilka "prawdziwych" map odcinków S7 i S74.

~p 2008-11-18

Dziedzicteo architektoniczne? Chodzi o Wandę, co nie chciała, czy może fortyfikacje Najjaśniejszego? Tylko to wszystko jest trochę dalej niż koniec planowanego odcinka. Eech... Utajnianie różnych projektów drogowych przez ARK czy inne instytucje (tu: GDDKiA krakowskie) jest już naprawdę chore! One są podobno nawet w radach dzielnic, a nam podrzucane są ochłapy w postaci ogólnych mapek - jak ta powyżej. Czemu ma służyć taka polityka?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross