mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Jest decyzja dla S7

Kraków: Jest decyzja dla S7

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o wydaniu decyzji lokalizacyjnej dla kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S7 w Krakowie. 4,4 km odcinek od węzła Rybitwy do węzła Igołomska stanowi drugą część wschodniej obwodnicy miasta.

Kraków: Jest decyzja dla S7
Wojewoda Małopolski Jerzy Miller wydał decyzję lokalizacyjną dla kolejnego krakowskiego odcinka drogi ekspresowej S7. Dokument dotyczy fragmentu pomiędzy węzłem Rybitwy, a węzłem Igołomska. Droga S7 (Trasa Nowohucka) będzie stanowić wschodnią obwodnicę Krakowa.

W ramach inwestycji powstanie 4,4 km odcinek dwujezdniowej drogi. Połączy ona węzeł Rybitwy przy ul. Christo Botewa z węzłem Igołomska na skrzyżowaniu ulic Igołomskiej i Ptaszyckiego. Oprócz tego powstaną także m.in. most wantowy przez Wisłę, 5 wiaduktów oraz dwa tunele dla pieszych, a także kilka dróg dojazdowych. Budowa tego odcinka planowana jest na lata 2009-2010.

W bezpośrednim otoczeniu inwestycji znajdują się obiekty stanowiące przedmioty dziedzictwa architektonicznego, dlatego konieczne jest uzgodnienie z Małopolskim Konserwatorem Zabytków właściwego sposobu prowadzenia prac budowlanych. W związku z bogatą historią Krakowa i okolic, w trakcie prac budowlanych można spodziewać się licznych stanowisk archeologicznych, dlatego będą wymagane badania archeologiczne, poprzedzające realizację inwestycji.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad systematycznie buduje kolejne fragmenty pierścienia drogowego wokół stolicy Małopolski i dzięki temu Kraków ma szansę stać się pierwszym miastem w Polsce, które będzie posiadać pełną obwodnicę. Droga ekspresowa S7 na terenie Krakowa zostanie poprowadzona w korytarzu rezerwowanym przez miasto od wielu lat pod budowę Trasy Nowohuckiej. GDDKiA będzie realizować tę inwestycję etapami. 10 października 2008 roku zawarła już umowę z firmą Polimex-Mostostal S.A. na budowę pierwszego odcinka trasy od węzła Bieżanów do węzła Rybitwy.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~Alfista 2008-11-30

A dalej w stronę Kielc pola i łąki...

~obserwator 2008-11-18

I co dalej w strone Kielc ?

~Sowiet 2008-11-18

To fakt, wprawdzie coraz więcej pojawia się jawnych dokumentacji, ale to wciąż znikome zjawiska. Dla zainteresowanych świętokrzyskim na stronie GDDKiA w rozwinięciu oddziału kieleckiego i wyborze planów/inwestycji jest zamieszczona prezentacja dla lat 2008-15, w której znalazło się kilka "prawdziwych" map odcinków S7 i S74.

~p 2008-11-18

Dziedzicteo architektoniczne? Chodzi o Wandę, co nie chciała, czy może fortyfikacje Najjaśniejszego? Tylko to wszystko jest trochę dalej niż koniec planowanego odcinka. Eech... Utajnianie różnych projektów drogowych przez ARK czy inne instytucje (tu: GDDKiA krakowskie) jest już naprawdę chore! One są podobno nawet w radach dzielnic, a nam podrzucane są ochłapy w postaci ogólnych mapek - jak ta powyżej. Czemu ma służyć taka polityka?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.