mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Miasto przekazuje grunty pod S7

Kraków: Miasto przekazuje grunty pod S7

Władze Krakowa dążą do przyspieszenia budowy wschodniej obwodnicy miasta, która znajdzie się w ciągu drogi ekspresowej S7. W tym celu już po raz kolejny Prezydent miasta przekazał na rzecz Skarbu Państwa grunty pod planowaną trasę szybkiego ruchu.

Kraków: Miasto przekazuje grunty pod S7
14 sierpnia bieżącego roku Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał na rzecz Skarbu Państwa kolejne działki pod budowę drogi ekspresowej S7, czyli wschodniej obwodnicy miasta. Wcześniej, 10 czerwca Prezydent Krakowa przekazał na cele planowanej Trasy Nowohuckiej gminne nieruchomości o powierzchni 1,2928 ha, o wartości około 1 mln 300 tys. zł. Tym razem Miasto przekazało na rzecz Skarbu Państwa tereny, które dotychczas były własnością, współwłasnością oraz w użytkowaniu wieczystym Gminy, o łącznej powierzchni 2,8396 ha i wartości około 2,6 mln zł. Działki wchodzą w zakres II etapu inwestycji, na odcinku od węzła Christo Botewa do węzła Igołomska/Ptaszyckiego. Część przekazanych terenów znajduje się w poszerzonym w porównaniu do pierwotnych planów pasie przyszłej Trasy - od węzła Bieżanów do węzła Christo Botewa.

Władzom Krakowa zależy na jak najszybszej realizacji tej ważnej dla miasta inwestycji, dlatego dokładają wszelkich starań, żeby inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dysponował terenami niezbędnymi pod budowę trasy. W celu przyspieszenia realizacji wschodniego fragmentu obwodnicy, władze Krakowa już w kwietniu 2004 roku podpisały umowę z GDDKiA, w której zobowiązały się do wykupu gruntów pod drogę na odcinku od węzła Bieżanów do węzła Christo Botewa, w oparciu o prawomocne decyzje o warunkach zabudowy. Miasto współfinansowało także projekt Trasy S7. Dotychczas, na potrzeby drogi ekspresowej S7, samorząd Krakowa pozyskał łącznie grunty o powierzchni ponad 20 hektarów.

Planowa Trasa Nowohucka to inwestycja realizowana dzięki współpracy Gminy Miejskiej Kraków i krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Droga ekspresowa S7 w przyszłości połączy autostradę A4 na wysokości Bieżanowa, z Nową Hutą i drogą krajową nr 7, na granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Inwestycja ma szczególne znaczenie m.in. w związku z organizacją Euro 2012.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Dam 2008-08-24

@ p Ale to było w ciemnym Średniowieczu :)

~astrolog 2008-08-20

To szalenie potrzebna trasa. Teraz tysiace ciezarowek wali Nowohucka, Opolska, przez Most Wandy i jedzie przez cala Nowa Hute - horror! Cale to towarzystwo zostanie teraz skierowane na S7. Przejazd przez Krakow w strone Zakopanego bedzie trwac 15-20 minut zamiast 1,5 godziny. Niech sie spiesza z ta budowa, bo pozostal jeszcze dlugi odcinek do Slomnikow.

~p 2008-08-20

Wójt Albert miał łatwiej. Jedną decyzją lokacyjną załatwił od razu 4 ha pod Rynek Główny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.