mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: O krok bliżej do obwodnicy

Kraków: O krok bliżej do obwodnicy

Władze Krakowa podjęły kolejne działania mające na celu przyspieszenie budowy wschodniej obwodnicy miasta, drogi ekspresowej S7. Miasto przekazało inwestorowi, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kolejne nieruchomości pod budowę trasy.

Kraków: O krok bliżej do obwodnicy
10 czerwca 2008 Prezydent Krakowa przekazał na cele planowanej Trasy Nowohuckiej gminne nieruchomości o powierzchni 1, 2928 hektara. Władzom miasta zależy na jak najszybszej realizacji tej ważnej inwestycji, dlatego dokładają one wszelkich starań, by inwestor, którym jest Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad, dysponował terenem, potrzebnym do prowadzenia budowy. Grunty o wartości około 1 mln 300 tys. zł leżą na odcinku obwodnicy pomiędzy węzłami Christo Botewa i Igołomska. Część przekazanych terenów znajduje się w poszerzonym względem pierwotnych planów pasie przyszłej trasy, od węzła Bieżanów do węzła Christo Botewa.

Aby przyspieszyć realizację wschodniego fragmentu obwodnicy, władze Krakowa już w kwietniu 2004 roku podpisały umowę z GDDKiA, w której zobowiązały się do wykupu gruntów pod drogę, na odcinku od węzła Bieżanów do węzła Christo Botewa, w oparciu o prawomocne decyzje o warunkach zabudowy. Miasto współfinansowało także projekt trasy S7. Dotychczas, na potrzeby drogi ekspresowej S7, samorząd Krakowa pozyskał łącznie grunty o powierzchni około 20 hektarów. W najbliższym czasie Rada Miasta Krakowa będzie głosowała nad projektami uchwał w sprawie darowizny na rzecz Skarbu Państwa kolejnych terenów na potrzeby budowy wschodniej obwodnicy. Tym razem chodzi o działki o powierzchni 2,8919 hektarów, których wartość szacowana jest na około 2 mln 681 tys. zł.

Planowa Trasa Nowohucka to inwestycja realizowana dzięki współpracy Krakowa i krakowskiego oddziału GDDKiA. Droga ekspresowa S7 w przyszłości połączy autostradę A-4 na wysokości Bieżanowa, z Nową Hutą i drogą krajową nr 7, na granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Inwestycja ma szczególne znaczenie m.in. w związku z organizacją Euro 2012.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Red 2008-06-12

W aspekcie urbanistycznym czy też organizacyjnym nie ma żadnego związku obwodnicy północno-wschodniej z owym Euro. Być może jakiś polityk coś głupiego chlapnął pod publiczkę, ale znając życie to raczej dziennikarze nie odróżniają kwestii połączeń między miastami organizującymi imprezę od sprawy obwodnicy.

~astrolog 2008-06-12

W temacie Wschodniej Obwodnicy Krakowa przez wiele lat niewiele sie dzialo, wiec z radoscia nalezy przyjac znaczne przyspieszenie dzialan. Dobrze, ze sie towarzystwo wzielo do roboty, bo to piekielnie wazna inwestycja, ktora w 50% rozwiaze problemy komunikacyjne w Krakowie - zwlaszcza na potwornie zatloczonej Ul. Nowohuckiej. Przejazd z polnocy Krakowa na poludnie zajmie 15 minut zamiast poltorej godziny.

~Remek 2008-06-12

Raczej nieduże. Chyba, że jednak jakieś mecze zostaną rozegrane. Ale dobrze, że ten odcinek powstanie. Nie musi być związany z ME niech go wybudują dla nas.

~bart 2008-06-12

brawo, niech ktoś mi wytłumaczy, jakie znaczenie w związku z organizacją euro ma inwestycja w śladową częścią obwodnicy Krakowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross