mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Remont ronda Grzegórzeckiego

Kraków: Remont ronda Grzegórzeckiego

Urząd Miejski w Krakowie poinformował o zbliżającym się początku remontu ważnego węzła komunikacyjnego w Krakowie. Prowadzone będą prace modernizacyjne na rondzie Grzegórzeckiego. Już od 1 marca zmieniona będzie organizacja ruchu w jego rejonie.

Kraków: Remont ronda Grzegórzeckiego
Realizacja inwestycji związanej z przebudową ronda Grzegórzeckiego w Krakowie została podzielona na kilka etapów. Już w sobotę 1 marca bieżącego roku zostanie wprowadzona nowa, tymczasowa organizacja ruchu w rejonie tego węzła komunikacyjnego. Na początku zostanie rozebrana stara nawierzchnia i wymienione sieci podziemne. Następnie rozpocznie się wymiana starych torowisk.

Prace modernizacyjne obejmą zmianę geometrii łuków ronda, powstaną dodatkowe pasy ruchu dla samochodów, a autobusy będą się poruszały po tym samym pasie co tramwaje. Powstaną nowe przystanki oraz zostaną odnowione chodniki. W celu usprawnienia ruchu zlikwidowany zostanie lewoskręt z ul. Grzegórzeckiej w ul. Rzeźniczą. Nowe rondo turbinowe będzie miało po trzy pasy ruchu. Całkowity koszt inwestycji, która powinna zakończyć się w ciągu 7 miesięcy, wyniesie około 47 mln zł.

W pierwszym etapie nie przewiduje się wyłączenia komunikacji tramwajowej. Od 1 marca z ruchu wyłączona będzie część drogowa węzła. Zostanie zlikwidowany ruch okrężny przez rondo.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~Czesia 2008-03-01

Wątpię czy będzie 20 minut krócej. Miała być estakada nad rondem ale nie będzie, czyli w gruncie rzeczy nic się nie zmieni...

~pliers 2008-02-27

ale może marudo po tym remoncie będziesz jeździł 20 minut krócej...

~t 2008-02-27

Super. Znowu będe godzinę jechał do Wieliczki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.