mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Remont ronda Grzegórzeckiego

Kraków: Remont ronda Grzegórzeckiego

Urząd Miejski w Krakowie poinformował o zbliżającym się początku remontu ważnego węzła komunikacyjnego w Krakowie. Prowadzone będą prace modernizacyjne na rondzie Grzegórzeckiego. Już od 1 marca zmieniona będzie organizacja ruchu w jego rejonie.

Kraków: Remont ronda Grzegórzeckiego
Realizacja inwestycji związanej z przebudową ronda Grzegórzeckiego w Krakowie została podzielona na kilka etapów. Już w sobotę 1 marca bieżącego roku zostanie wprowadzona nowa, tymczasowa organizacja ruchu w rejonie tego węzła komunikacyjnego. Na początku zostanie rozebrana stara nawierzchnia i wymienione sieci podziemne. Następnie rozpocznie się wymiana starych torowisk.

Prace modernizacyjne obejmą zmianę geometrii łuków ronda, powstaną dodatkowe pasy ruchu dla samochodów, a autobusy będą się poruszały po tym samym pasie co tramwaje. Powstaną nowe przystanki oraz zostaną odnowione chodniki. W celu usprawnienia ruchu zlikwidowany zostanie lewoskręt z ul. Grzegórzeckiej w ul. Rzeźniczą. Nowe rondo turbinowe będzie miało po trzy pasy ruchu. Całkowity koszt inwestycji, która powinna zakończyć się w ciągu 7 miesięcy, wyniesie około 47 mln zł.

W pierwszym etapie nie przewiduje się wyłączenia komunikacji tramwajowej. Od 1 marca z ruchu wyłączona będzie część drogowa węzła. Zostanie zlikwidowany ruch okrężny przez rondo.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~Czesia 2008-03-01

Wątpię czy będzie 20 minut krócej. Miała być estakada nad rondem ale nie będzie, czyli w gruncie rzeczy nic się nie zmieni...

~pliers 2008-02-27

ale może marudo po tym remoncie będziesz jeździł 20 minut krócej...

~t 2008-02-27

Super. Znowu będe godzinę jechał do Wieliczki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq – znamy następcę Yeti
Skoda Karoq – znamy następcę Yeti
Po ośmiu latach kariery Skoda Yeti odchodzi na emeryturę, a w jej miejsce wskakuje następca – Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat przedstawiciela segmentu kompaktowych SUV-ów z Mlada Boleslav.