mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Remont ronda Grzegórzeckiego

Kraków: Remont ronda Grzegórzeckiego

Urząd Miejski w Krakowie poinformował o zbliżającym się początku remontu ważnego węzła komunikacyjnego w Krakowie. Prowadzone będą prace modernizacyjne na rondzie Grzegórzeckiego. Już od 1 marca zmieniona będzie organizacja ruchu w jego rejonie.

Kraków: Remont ronda Grzegórzeckiego
Realizacja inwestycji związanej z przebudową ronda Grzegórzeckiego w Krakowie została podzielona na kilka etapów. Już w sobotę 1 marca bieżącego roku zostanie wprowadzona nowa, tymczasowa organizacja ruchu w rejonie tego węzła komunikacyjnego. Na początku zostanie rozebrana stara nawierzchnia i wymienione sieci podziemne. Następnie rozpocznie się wymiana starych torowisk.

Prace modernizacyjne obejmą zmianę geometrii łuków ronda, powstaną dodatkowe pasy ruchu dla samochodów, a autobusy będą się poruszały po tym samym pasie co tramwaje. Powstaną nowe przystanki oraz zostaną odnowione chodniki. W celu usprawnienia ruchu zlikwidowany zostanie lewoskręt z ul. Grzegórzeckiej w ul. Rzeźniczą. Nowe rondo turbinowe będzie miało po trzy pasy ruchu. Całkowity koszt inwestycji, która powinna zakończyć się w ciągu 7 miesięcy, wyniesie około 47 mln zł.

W pierwszym etapie nie przewiduje się wyłączenia komunikacji tramwajowej. Od 1 marca z ruchu wyłączona będzie część drogowa węzła. Zostanie zlikwidowany ruch okrężny przez rondo.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~Czesia 2008-03-01

Wątpię czy będzie 20 minut krócej. Miała być estakada nad rondem ale nie będzie, czyli w gruncie rzeczy nic się nie zmieni...

~pliers 2008-02-27

ale może marudo po tym remoncie będziesz jeździł 20 minut krócej...

~t 2008-02-27

Super. Znowu będe godzinę jechał do Wieliczki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech