mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Remont ronda Grzegórzeckiego

Kraków: Remont ronda Grzegórzeckiego

Urząd Miejski w Krakowie poinformował o zbliżającym się początku remontu ważnego węzła komunikacyjnego w Krakowie. Prowadzone będą prace modernizacyjne na rondzie Grzegórzeckiego. Już od 1 marca zmieniona będzie organizacja ruchu w jego rejonie.

Kraków: Remont ronda Grzegórzeckiego
Realizacja inwestycji związanej z przebudową ronda Grzegórzeckiego w Krakowie została podzielona na kilka etapów. Już w sobotę 1 marca bieżącego roku zostanie wprowadzona nowa, tymczasowa organizacja ruchu w rejonie tego węzła komunikacyjnego. Na początku zostanie rozebrana stara nawierzchnia i wymienione sieci podziemne. Następnie rozpocznie się wymiana starych torowisk.

Prace modernizacyjne obejmą zmianę geometrii łuków ronda, powstaną dodatkowe pasy ruchu dla samochodów, a autobusy będą się poruszały po tym samym pasie co tramwaje. Powstaną nowe przystanki oraz zostaną odnowione chodniki. W celu usprawnienia ruchu zlikwidowany zostanie lewoskręt z ul. Grzegórzeckiej w ul. Rzeźniczą. Nowe rondo turbinowe będzie miało po trzy pasy ruchu. Całkowity koszt inwestycji, która powinna zakończyć się w ciągu 7 miesięcy, wyniesie około 47 mln zł.

W pierwszym etapie nie przewiduje się wyłączenia komunikacji tramwajowej. Od 1 marca z ruchu wyłączona będzie część drogowa węzła. Zostanie zlikwidowany ruch okrężny przez rondo.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~Czesia 2008-03-01

Wątpię czy będzie 20 minut krócej. Miała być estakada nad rondem ale nie będzie, czyli w gruncie rzeczy nic się nie zmieni...

~pliers 2008-02-27

ale może marudo po tym remoncie będziesz jeździł 20 minut krócej...

~t 2008-02-27

Super. Znowu będe godzinę jechał do Wieliczki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.