mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Rondo Mogilskie gotowe

Kraków: Rondo Mogilskie gotowe

Zakończyły się prace związane z przebudową ronda Mogilskiego w Krakowie. Od 17 marca bieżącego roku mieszkańcy mogą już korzystać z dolnego poziomu ronda, gdzie znajdują się przystanki tramwajowo-autobusowe, alejki dla pieszych i ścieżki rowerowe.

Kraków: Rondo Mogilskie gotowe
Kompleksowa modernizacja ronda Mogilskiego, będącego ważnym elementem na trasie Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, rozpoczęła się w połowie 2006 roku i składała się z dwóch etapów. We wrześniu 2007 roku zostało udrożnione połączenie tramwajowe w ciągu Lubicz – Mogilska, a pod koniec ubiegłego roku został oddany do użytku górny poziom skrzyżowania przeznaczony dla samochodów. Teraz dobiegły końca prace na dolnym poziomie, gdzie znajduje się węzeł komunikacji miejskiej z przystankami autobusowymi i tramwajowymi, a także ciągi piesze i ścieżki rowerowe.
 
Zejścia dla pieszych znajdują w czterech punktach, przy wylotach z ulic Mogilskiej, Beliny – Prażmowskiego, Lubicz i alei Powstania Warszawskiego. Dużym ułatwieniem, szczególnie dla osób niepełnosprawnych, będą windy zamontowane w rejonie al. Powstania Warszawskiego i ul. Lubomirskiego. W tym roku powinny się także zakończyć prace związane z renowacją części zabytkowego fortu Lubicz.

Od początku marca rozpoczęła się także przebudowa ronda Grzegórzeckiego, które po zakończeniu remontu będzie mogło obsłużyć dwa razy więcej samochodów. Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace w prawie dwukilometrowym tunelu tramwajowym, łączącym rondo Mogilskie z rejonem Politechniki Krakowskiej. Po zakończeniu tych dwóch inwestycji, które planowane jest na koniec września 2008 roku, pomiędzy osiedlami Kurdwanów a Krowodrza Górka zacznie kursować Krakowski Szybki Tramwaj, sterowany specjalną sygnalizacją, zapewniającą mu bezwzględny priorytet.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~January 2008-06-22

Rondo samo w sobie bardzo ładne. Stanowi konsekwencję polityki władz miasta polegającej na "wprowadzaniu do miasta" dużego i licznego ruchu kołowego, a nie wyprowadzaniu go na obrzeża lub poza miasto. Ale cóż tak postanowili. Szybki tramwaj jest potrzebny tyle, że w Krakowie będzie on tylko szybki z nazwy. Jedyna z prawdziwego zdarzenia linia szybkiego tramwaju jak dotychczas działa tylko w Poznaniu i tam zdaje egzamin. Zupełnie nie rozumiem jak rondo Grzegórzeckie po remoncie będzie obsługiwać 2 razy więcej pojazdów niż teraz, jak napisano powyżej, jeśli zostaje ono nadal jednopoziomowe. Pozdrowienia

~astrolog 2008-03-21

Generalnie bardzo fajnie sie jedzie przez Rondo Mogilskie, ale co z tego, gdy ulica Mogliska jest zablokowana przez korki, zla organizacje ruchu, przejscia dla pieszych i jazde slalomem, bo co chwila jest jakies zwezenie. Powinni wylaczyc swiatla na przejsciu dla pieszych i uruchomic oba pasy ruchu.

~poznaniak 2008-03-19

i nie tylko tam wiekszosc nowych sygnalizacji juz ma tzw nowy priorytet i nikt sie nie zachwyca odrazu jakis super szybki tramwaj :D moze metro odrazu :D ale w koncu w Polsce jesli sie buduje 1 linie metra 50 lat to mozna i sie zachwycac takim cudownym wynalazkiem :P

~ryg 2008-03-19

w Poznaniu na Grunwaldzkiej tez dziala priorytet dla tramwajow, ale nie nazywa sie tego szybkim tramwajem :)

~ff 2008-03-18

wygląda grubo :) wielkie to rondo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?