mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Rondo Mogilskie gotowe

Kraków: Rondo Mogilskie gotowe

Zakończyły się prace związane z przebudową ronda Mogilskiego w Krakowie. Od 17 marca bieżącego roku mieszkańcy mogą już korzystać z dolnego poziomu ronda, gdzie znajdują się przystanki tramwajowo-autobusowe, alejki dla pieszych i ścieżki rowerowe.

Kraków: Rondo Mogilskie gotowe
Kompleksowa modernizacja ronda Mogilskiego, będącego ważnym elementem na trasie Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, rozpoczęła się w połowie 2006 roku i składała się z dwóch etapów. We wrześniu 2007 roku zostało udrożnione połączenie tramwajowe w ciągu Lubicz – Mogilska, a pod koniec ubiegłego roku został oddany do użytku górny poziom skrzyżowania przeznaczony dla samochodów. Teraz dobiegły końca prace na dolnym poziomie, gdzie znajduje się węzeł komunikacji miejskiej z przystankami autobusowymi i tramwajowymi, a także ciągi piesze i ścieżki rowerowe.
 
Zejścia dla pieszych znajdują w czterech punktach, przy wylotach z ulic Mogilskiej, Beliny – Prażmowskiego, Lubicz i alei Powstania Warszawskiego. Dużym ułatwieniem, szczególnie dla osób niepełnosprawnych, będą windy zamontowane w rejonie al. Powstania Warszawskiego i ul. Lubomirskiego. W tym roku powinny się także zakończyć prace związane z renowacją części zabytkowego fortu Lubicz.

Od początku marca rozpoczęła się także przebudowa ronda Grzegórzeckiego, które po zakończeniu remontu będzie mogło obsłużyć dwa razy więcej samochodów. Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace w prawie dwukilometrowym tunelu tramwajowym, łączącym rondo Mogilskie z rejonem Politechniki Krakowskiej. Po zakończeniu tych dwóch inwestycji, które planowane jest na koniec września 2008 roku, pomiędzy osiedlami Kurdwanów a Krowodrza Górka zacznie kursować Krakowski Szybki Tramwaj, sterowany specjalną sygnalizacją, zapewniającą mu bezwzględny priorytet.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~January 2008-06-22

Rondo samo w sobie bardzo ładne. Stanowi konsekwencję polityki władz miasta polegającej na "wprowadzaniu do miasta" dużego i licznego ruchu kołowego, a nie wyprowadzaniu go na obrzeża lub poza miasto. Ale cóż tak postanowili. Szybki tramwaj jest potrzebny tyle, że w Krakowie będzie on tylko szybki z nazwy. Jedyna z prawdziwego zdarzenia linia szybkiego tramwaju jak dotychczas działa tylko w Poznaniu i tam zdaje egzamin. Zupełnie nie rozumiem jak rondo Grzegórzeckie po remoncie będzie obsługiwać 2 razy więcej pojazdów niż teraz, jak napisano powyżej, jeśli zostaje ono nadal jednopoziomowe. Pozdrowienia

~astrolog 2008-03-21

Generalnie bardzo fajnie sie jedzie przez Rondo Mogilskie, ale co z tego, gdy ulica Mogliska jest zablokowana przez korki, zla organizacje ruchu, przejscia dla pieszych i jazde slalomem, bo co chwila jest jakies zwezenie. Powinni wylaczyc swiatla na przejsciu dla pieszych i uruchomic oba pasy ruchu.

~poznaniak 2008-03-19

i nie tylko tam wiekszosc nowych sygnalizacji juz ma tzw nowy priorytet i nikt sie nie zachwyca odrazu jakis super szybki tramwaj :D moze metro odrazu :D ale w koncu w Polsce jesli sie buduje 1 linie metra 50 lat to mozna i sie zachwycac takim cudownym wynalazkiem :P

~ryg 2008-03-19

w Poznaniu na Grunwaldzkiej tez dziala priorytet dla tramwajow, ale nie nazywa sie tego szybkim tramwajem :)

~ff 2008-03-18

wygląda grubo :) wielkie to rondo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.
Odgadnij model Odgadnij model