mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Rozbudują Kocmyrzowską

Kraków: Rozbudują Kocmyrzowską

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o wydaniu decyzji lokalizacyjnej dla inwestycji związanej z rozbudową ulicy Kocmyrzowskiej w Krakowie. Blisko 2 km odcinek trasy, znajdującej się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 776, ma być drogą dwujezdniową.

Kraków: Rozbudują Kocmyrzowską
W ubiegłym tygodniu Wojewoda Małopolski Jerzy Miller wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji dla rozbudowy ulicy Kocmyrzowskiej w Krakowie. Ulica stanowiąca fragment drogi wojewódzkiej nr 776, zostanie zmodernizowana na odcinku od pętli tramwajowej przy cmentarzu Grębałów do granicy miasta. Oznacza to, że będzie można przygotować dokumentację i wystąpić o pozwolenie na budowę.

Zadanie przewiduje poszerzenie około 2 km odcinka ulicy Kocmyrzowskiej do czterech pasów ruchu, przebudowę skrzyżowań i infrastruktury. Druga jezdnia poprowadzona zostanie w większości po północno-zachodniej stronie dotychczasowej drogi, a na krótkim odcinku pod nową jezdnię wykorzystane zostanie miejsce po zlikwidowanym torowisku kolejowym. Ulica zyska chodniki po obu stronach, nowe oświetlenie i kanalizację burzową. Wybudowana również zostanie ścieżka rowerowa.

W planie finansowym miasta do 2011 roku na inwestycję zarezerwowano kwotę 7,7 mln zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na opracowanie dokumentacji projektowej i wypłatę odszkodowań wynikających z decyzji lokalizacyjnej. Sama przebudowa Kocmyrzowskiej będzie realizowana w następnych latach. Ulica będzie także przebudowana na odcinku od ulicy Bulwarowej do ulicy Darwina. Ten fragment inwestycji zostanie zrealizowany w ramach budowy węzła Kocmyrzowska trasy ekspresowej S7.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~mieszkaniec wzgórz 2009-07-31

Zgadzam się z przedmówcą. O odcinku Kocmyrzowskiej pomiędzy ul. Darwina a pętlą tramwajową się tu nie wspomina a przejazd po nim to istna gehenna. To zaledwie niecały kilometr a wyboje nie są naprawiane od wielu , wielu lat !!!

~rzeznik 2009-02-23

Cała kocmyrzowska nadaje sie do kapitalnego remontu .

~gosc 2009-02-23

nareszcie! a odcinek miedzy darwina a petla? to chyba jeden z najgorszych w Krakowie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model