mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Rozbudują Kocmyrzowską

Kraków: Rozbudują Kocmyrzowską

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o wydaniu decyzji lokalizacyjnej dla inwestycji związanej z rozbudową ulicy Kocmyrzowskiej w Krakowie. Blisko 2 km odcinek trasy, znajdującej się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 776, ma być drogą dwujezdniową.

Kraków: Rozbudują Kocmyrzowską
W ubiegłym tygodniu Wojewoda Małopolski Jerzy Miller wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji dla rozbudowy ulicy Kocmyrzowskiej w Krakowie. Ulica stanowiąca fragment drogi wojewódzkiej nr 776, zostanie zmodernizowana na odcinku od pętli tramwajowej przy cmentarzu Grębałów do granicy miasta. Oznacza to, że będzie można przygotować dokumentację i wystąpić o pozwolenie na budowę.

Zadanie przewiduje poszerzenie około 2 km odcinka ulicy Kocmyrzowskiej do czterech pasów ruchu, przebudowę skrzyżowań i infrastruktury. Druga jezdnia poprowadzona zostanie w większości po północno-zachodniej stronie dotychczasowej drogi, a na krótkim odcinku pod nową jezdnię wykorzystane zostanie miejsce po zlikwidowanym torowisku kolejowym. Ulica zyska chodniki po obu stronach, nowe oświetlenie i kanalizację burzową. Wybudowana również zostanie ścieżka rowerowa.

W planie finansowym miasta do 2011 roku na inwestycję zarezerwowano kwotę 7,7 mln zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na opracowanie dokumentacji projektowej i wypłatę odszkodowań wynikających z decyzji lokalizacyjnej. Sama przebudowa Kocmyrzowskiej będzie realizowana w następnych latach. Ulica będzie także przebudowana na odcinku od ulicy Bulwarowej do ulicy Darwina. Ten fragment inwestycji zostanie zrealizowany w ramach budowy węzła Kocmyrzowska trasy ekspresowej S7.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~mieszkaniec wzgórz 2009-07-31

Zgadzam się z przedmówcą. O odcinku Kocmyrzowskiej pomiędzy ul. Darwina a pętlą tramwajową się tu nie wspomina a przejazd po nim to istna gehenna. To zaledwie niecały kilometr a wyboje nie są naprawiane od wielu , wielu lat !!!

~rzeznik 2009-02-23

Cała kocmyrzowska nadaje sie do kapitalnego remontu .

~gosc 2009-02-23

nareszcie! a odcinek miedzy darwina a petla? to chyba jeden z najgorszych w Krakowie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.