mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Rozbudują Kocmyrzowską

Kraków: Rozbudują Kocmyrzowską

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o wydaniu decyzji lokalizacyjnej dla inwestycji związanej z rozbudową ulicy Kocmyrzowskiej w Krakowie. Blisko 2 km odcinek trasy, znajdującej się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 776, ma być drogą dwujezdniową.

Kraków: Rozbudują Kocmyrzowską
W ubiegłym tygodniu Wojewoda Małopolski Jerzy Miller wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji dla rozbudowy ulicy Kocmyrzowskiej w Krakowie. Ulica stanowiąca fragment drogi wojewódzkiej nr 776, zostanie zmodernizowana na odcinku od pętli tramwajowej przy cmentarzu Grębałów do granicy miasta. Oznacza to, że będzie można przygotować dokumentację i wystąpić o pozwolenie na budowę.

Zadanie przewiduje poszerzenie około 2 km odcinka ulicy Kocmyrzowskiej do czterech pasów ruchu, przebudowę skrzyżowań i infrastruktury. Druga jezdnia poprowadzona zostanie w większości po północno-zachodniej stronie dotychczasowej drogi, a na krótkim odcinku pod nową jezdnię wykorzystane zostanie miejsce po zlikwidowanym torowisku kolejowym. Ulica zyska chodniki po obu stronach, nowe oświetlenie i kanalizację burzową. Wybudowana również zostanie ścieżka rowerowa.

W planie finansowym miasta do 2011 roku na inwestycję zarezerwowano kwotę 7,7 mln zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na opracowanie dokumentacji projektowej i wypłatę odszkodowań wynikających z decyzji lokalizacyjnej. Sama przebudowa Kocmyrzowskiej będzie realizowana w następnych latach. Ulica będzie także przebudowana na odcinku od ulicy Bulwarowej do ulicy Darwina. Ten fragment inwestycji zostanie zrealizowany w ramach budowy węzła Kocmyrzowska trasy ekspresowej S7.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~mieszkaniec wzgórz 2009-07-31

Zgadzam się z przedmówcą. O odcinku Kocmyrzowskiej pomiędzy ul. Darwina a pętlą tramwajową się tu nie wspomina a przejazd po nim to istna gehenna. To zaledwie niecały kilometr a wyboje nie są naprawiane od wielu , wielu lat !!!

~rzeznik 2009-02-23

Cała kocmyrzowska nadaje sie do kapitalnego remontu .

~gosc 2009-02-23

nareszcie! a odcinek miedzy darwina a petla? to chyba jeden z najgorszych w Krakowie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
W polskich salonach lada moment zamelduje się Kia Stinger - rasowe gran turismo prosto z Korei Południowej. Polski importer opublikował oficjalny cennik.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic