mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Ruszają działania w sprawie północnej obwodnicy

Kraków: Ruszają działania w sprawie północnej obwodnicy

W dniu dzisiejszym, 14 maja 2008 roku, ma zostać podpisana umowa na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej dla budowy północnej obwodnicy Krakowa. Inwestycja jest jednym z priorytetowych zadań samorządu województwa małopolskiego i Krakowa.

Kraków: Ruszają działania w sprawie północnej obwodnicy
Połączenie Modlnicy (gdzie ma się kończyć zachodnia obwodnica Krakowa) z Batowicami (wschodnia obwodnica miasta) jest ważną inwestycją drogową, gdyż obecnie cały ruch tranzytowy z województwa świętokrzyskiego i południa Mazowsza do aglomeracji śląskiej, który odbywa się ulicami Krakowa. Dlatego też samorząd województwa małopolskiego zamierza walczyć o budowę północnej obwodnicy Krakowa. Radni wpisali budowę trasy na listę zadań samorządu. Podpisano w tej sprawie także porozumienie między samorządem województwa, a gminami Kraków i Zielonki, które ma na celu wspólne działanie ku realizacji inwestycji.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara, będą współpracować przy przygotowaniach do budowy trasy. W dniu dzisiejszym w siedzibie Marszałka, który odpowiada za przygotowanie, zostanie podpisana umowa w sprawie opracowania koncepcji dla tej inwestycji. Województwo małopolskie i miasto Kraków zamierzają współpracować w celu przygotowania, zlecenia, nadzoru nad wykonaniem i odbioru oraz współfinansowania zamówienia, polegającego na opracowaniu koncepcji programowo-przestrzennej i kompletnych materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~astrolog 2008-05-14

Doskonala wiadomosc, niech buduja! Ale poki co, powaznie zagrozona jest duzo wazniejsza Wschodnia Obwodnica (S7) budowana przez GDDKiA. Pierdziela sie z wykupami na odcinku Botewa-Igolomska. Panowie, do roboty!

~jkrosniewitz 2008-05-14

niech robia bo sie niedlugo opolska zakorkuje całkowicie

~jwk 2008-05-14

szkoda że nie ma mapy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?
Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?
Nowy Opel Insignia jest już dostępny w polskich salonach. Po raz kolejny samochód jest oferowany w off-roadowej wersji Country Tourer. Polski importer opublikował oficjalny cennik tego wariantu.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic