mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Ruszyły prace na S7

Kraków: Ruszyły prace na S7

Minął już miesiąc od rozpoczęcia prac budowlanych na odcinku drogi ekspresowej S7 węzeł Bieżanów – węzeł Rybitwy, który stanowi część projektowanej obwodnicy Krakowa. Prowadzone są przede wszystkim prace ziemne, jednak już widać pierwsze efekty.

Kraków: Ruszyły prace na S7
Blisko miesiąc temu ruszyła budowa kolejnego odcinka krakowskiej obwodnicy. 2,7 km fragment dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 połączy się z autostradą A4 w węźle Bieżanów. Na odcinku pierwszych 250 m trasa została zaprojektowana na wysokich nasypach oraz estakadzie. Kolejny odcinek drogi będzie przebiegać po nasypie o średniej wysokości 0,5–1 m. Na końcu ten fragment drogi ekspresowej będzie krzyżować się z ulicą Christo Botewa, gdzie docelowo zaprojektowano bezkolizyjny węzeł Rybitwy.

Aktualnie wykonawca, czyli konsorcjum firm Polimex–Mostostal S.A. i Doprastav AS, prowadzi przede wszystkim roboty ziemne. W rejonie ulicy Jasieńskiego powstaje zbiornik retencyjny, który będzie służył do odprowadzania wód opadowych zarówno z S7, jak i z fragmentu A4 w rejonie węzła Bieżanów. Roboty ziemne są prowadzone również w rejonie ulicy Nad Drwiną. Trwa także betonowanie przyczółków obiektów mostowych. Widać już zatem pierwsze efekty, jednak trasę przyszłej drogi ekspresowej, która stanie się najważniejszym połączeniem drogowym na wschodzie Krakowa, wyznaczają na razie tylko paliki wbite przez geodetów.

Zakres inwestycji obejmuje budowę dwujezdniowej trasy o parametrach drogi ekspresowej na długości około 2,7 km, budowę sześciu obiektów mostowych, węzła Bieżanów, dróg dojazdowych o długości około 1,8 km oraz ekranów akustycznych. Najdłuższym obiektem mostowym będzie estakada wieloprzęsłowa o długości 256m, która przebiegać będzie nad ul. Zarzyckiego, linią kolejową i rzeką Serafą. W ramach inwestycji powstanie także most o długości 83 m nad rzeką Drwiną. Budowa warta 198,8 mln zł ma się zakończyć w kwietniu 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~jkrosniewitz 2008-11-28

gielda samochodowa w sb ind, a tvn przenosi sie na ruczaj w okolice kampusu UJ, jak zrobia 2jezdniowa Lipska christobotewa to sie rozejdzie po kosciach tylko kiedy???

~p 2008-11-28

Także rzeczka Serafa ma fajną inną, chyba starszą, nazwę: Srawa. Co do kontynuacji to faktycznie powstaje pytanie czy budowany odcinek bez przeprawy w kierunku Igołomskiej odciąży czy też wręcz dociąży ulice Rybitwy, Lipską, Saską. Tak z 5000 przedsiębiorstw + giełda samochodowa + TVN + główny targ rolny i tylko 3 połączenia wąskimi, dziurawymi, zakorkowanymi dróżkami z resztą globusa! Co śmieszniejsze, ten sam rejon za kilka lat będzie mieć 7 (siedem!) bezkolizyjnych połączeń dwujezdniowych 2x2 oraz 2x3 standardu S, GP i G. Wtedy może powstać przegięcie w drugą stronę. Wszystkie samochody im uciekną!

~jkrosniewitz 2008-11-28

mam nadzieje ze szybko sie zaczna (pocz. 2009) prace od Rybitw do Igołomskiej (4,4km zmostem na Wisle) odciązy to most Wandy i most w Łęgu

~Mieszko 2008-11-28

Bardzo dobrze, chociaż szkoda, że tylko 2,8 km. "nad rzeką Drwiną" - fajna nazwa rzeki :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.