mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: S7 za dwa lata?

Kraków: S7 za dwa lata?

Pierwszy odcinek wschodniej obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowe S7 jest już w budowie, w najbliższym czasie powinien zostać ogłoszony przetarg na budowę kolejnego. Według zapowiedzi prezydenta Krakowa, cała trasa powinna być gotowa w 2010 roku.

Kraków: S7 za dwa lata?
12 grudnia bieżącego roku Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Zbigniew Rapciak spotkał się z Prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim. Zbigniew Rapciak uczestniczył także w spotkaniu zorganizowanym przez Wojewodę Małopolskiego Jerzego Millera. Wzięli w nim udział parlamentarzyści z województwa małopolskiego oraz samorządowcy z gmin, przez które przebiegają drogi krajowe planowane do przebudowy w najbliższych latach. Rozmowy dotyczyły inwestycji drogowych w regionie, a przede wszystkim wschodniej obwodnicy Krakowa (S7).

Według Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego cała wschodnia obwodnica Krakowa, która znajdzie się w ciągu drogi ekspresowej S7 będzie gotowa do 2010 roku. Pierwszy odcinek węzeł Bieżanów – węzeł Rybitwy jest już w budowie. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na budowę kolejnego odcinka, od węzła Rybitwy do węzła Ptaszyckiego, wraz z mostem przez Wisłę.

W celu przyspieszenia realizacji wschodniego fragmentu obwodnicy, władze Krakowa w kwietniu 2004 roku podpisały umowę z inwestorem zadania, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, w której zobowiązały się do wykupu gruntów pod drogę na odcinku od węzła Bieżanów do węzła Christo Botewa, w oparciu o prawomocne decyzje o warunkach zabudowy. Miasto współfinansowało także projekt trasy S7. Dotychczas, na potrzeby budowy drogi samorząd Krakowa pozyskał łącznie grunty o powierzchni około 20 hektarów.

Planowa obwodnica, czyli Trasa Nowohucka w przyszłości połączy autostradę A4 na wysokości Bieżanowa, z Nową Hutą i drogą krajową nr 7, na granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Inwestycja ma szczególne znaczenie m.in. w związku z organizacją Euro 2012.

Podczas spotkania omówiono również stan zaawansowania prac przy budowie autostrady A4 od Krakowa do Tarnowa oraz drogi ekspresowej S7 na południe od granicy województwa świętokrzyskiego. Według zapowiedzi Zbigniewa Rapciaka, jeszcze w 2008 roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę A4 na odcinku od węzła Szarów do węzła Krzyż w Tarnowie.

W trakcie spotkania dyskutowano także o inwestycjach związanych z drogami krajowymi nr 28, 73, 75 oraz 52 (tzw. Beskidzka Droga Integracyjna). Resor infrastruktury rozważa rozszerzenie transeuropejskiej sieci TEN-T o drogę krajową nr 52 na odcinku od Krakowa do Bielska-Białej.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~chlup! 2008-12-20

Ależ oczywiście że nie skończą. Dociągną tylko do przez most do Wandy żeby miała bliżej do Wisły jeżeli Kraków straci Euro.

~astrolog 2008-12-18

Kibicuje im z calego serca, ale mam pewne watpliwosci co do losow S7 od Nowej Huty do Slomnikow i dalej do Jedrzejowa. Jesli cala wschodnia obwodnica ma byc gotowa do 2010, to znaczy, ze musza sie do polowy roku zakonczyc przetargi na wszystkie kolejne odcinki (do wezla z droga wojewodzka w strone Kocmyrzowa), a to bedzie w sumie 4 odcinki. Czy zdarza?

~Emeryt_75 2008-12-18

Jestem pełen uznania dla włodarzy Krakowa w dążeniu do usprawnienia przejazdu tranzytowego przez to miasto. Gdyby więcej miast miało takie podejście do inwestucji w obwodnice, plan rozwoju szybkich dróg w Polsce zostałby zrealizowany bardzo sprawnie !

~driver 2008-12-18

Do szczęścia braknie tylko północnej obwodnicy ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.