mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Trwają prace na Grzegórzeckim

Kraków: Trwają prace na Grzegórzeckim

Drogowcy prowadzą intensywne prace związane z przebudową ronda Grzegórzeckiego w Krakowie. Już od 30 sierpnia kierowcy otrzymali do dyspozycji jeden pas jezdni, co ma znacznie ułatwić poruszanie się w tym rejonie miasta.

Kraków: Trwają prace na Grzegórzeckim
Tym razem drogowcy przygotowali ułatwienie dla krakowskich kierowców. Mogą oni korzystać z jednego pasa (na kierunku od Mostu Kotlarskiego i ulicy Podgórskiej do alei Pokoju) modernizowanego ronda Grzegórzeckiego w Krakowie. Powinno to znacznie ułatwić kierowcom poruszanie się w tym rejonie, tym bardziej, że przez najbliższe trzy tygodnie dodatkowe utrudnienia czekają na nich na skrzyżowaniu ulic Dietla i Starowiślnej.

Aktualnie trwają intensywne prace przy przebudowie ronda Grzegórzeckiego. Modernizacja tego skrzyżowania rozpoczęła się wiosną bieżącego roku. Obecnie na finiszu są prace związane z wymianą nawierzchni, częściowo gotowe są także nowe torowiska. Zakończenie całości modernizacji planowane jest na październik. Rondo Grzegórzeckie przebudowane będzie w tzw. układzie turbinowym, dzięki czemu dwukrotnie zwiększy się przepustowość węzła. Zmieni się geometria łuków, powstaną dodatkowe pasy ruchu dla samochodów, a autobusy będą się poruszały po tym samym pasie co tramwaje. Powstaną nowe przystanki, odnowione zostaną chodniki. W celu usprawnienia ruchu zlikwidowany zostanie skręt w lewo z ul. Grzegórzeckiej w ul. Rzeźniczą. Nowe rondo będzie miało po trzy pasy ruchu. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 47 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~jkrosniewitz 2008-09-03

niech już koncza ta kosmetyke, jak ludzie nie chcieli estakad pod oknami to mogli tunel zrobic w linii od mostu w kier grunwaldzkiego i z powrotem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.