mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Trwają prace na Grzegórzeckim

Kraków: Trwają prace na Grzegórzeckim

Drogowcy prowadzą intensywne prace związane z przebudową ronda Grzegórzeckiego w Krakowie. Już od 30 sierpnia kierowcy otrzymali do dyspozycji jeden pas jezdni, co ma znacznie ułatwić poruszanie się w tym rejonie miasta.

Kraków: Trwają prace na Grzegórzeckim
Tym razem drogowcy przygotowali ułatwienie dla krakowskich kierowców. Mogą oni korzystać z jednego pasa (na kierunku od Mostu Kotlarskiego i ulicy Podgórskiej do alei Pokoju) modernizowanego ronda Grzegórzeckiego w Krakowie. Powinno to znacznie ułatwić kierowcom poruszanie się w tym rejonie, tym bardziej, że przez najbliższe trzy tygodnie dodatkowe utrudnienia czekają na nich na skrzyżowaniu ulic Dietla i Starowiślnej.

Aktualnie trwają intensywne prace przy przebudowie ronda Grzegórzeckiego. Modernizacja tego skrzyżowania rozpoczęła się wiosną bieżącego roku. Obecnie na finiszu są prace związane z wymianą nawierzchni, częściowo gotowe są także nowe torowiska. Zakończenie całości modernizacji planowane jest na październik. Rondo Grzegórzeckie przebudowane będzie w tzw. układzie turbinowym, dzięki czemu dwukrotnie zwiększy się przepustowość węzła. Zmieni się geometria łuków, powstaną dodatkowe pasy ruchu dla samochodów, a autobusy będą się poruszały po tym samym pasie co tramwaje. Powstaną nowe przystanki, odnowione zostaną chodniki. W celu usprawnienia ruchu zlikwidowany zostanie skręt w lewo z ul. Grzegórzeckiej w ul. Rzeźniczą. Nowe rondo będzie miało po trzy pasy ruchu. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 47 mln zł.

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~jkrosniewitz 2008-09-03

niech już koncza ta kosmetyke, jak ludzie nie chcieli estakad pod oknami to mogli tunel zrobic w linii od mostu w kier grunwaldzkiego i z powrotem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando