mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: koniec remontu ulic św. Jana i Warszawskiej

Kraków: koniec remontu ulic św. Jana i Warszawskiej

Zakończyły się remonty dwóch kolejnych ulic w centrum Krakowa. Od kilku dni mieszkańcy i turyści mogą korzystać z odnowionych ulic św. Jana i Warszawskiej.

Kraków: koniec remontu ulic św. Jana i Warszawskiej
Trwa odnawianie zabytkowej przestrzeni publicznej Starego Miasta i Śródmieścia w Krakowie. Po trwających kilka miesięcy remontach, do użytku oddano ulice św. Jana i Warszawską. Pierwsza z nich zyskała nową nawierzchnię z kostki granitowej. Remont kosztował około 4,3 mln złotych.

Od kilku dni otwarta jest też po remoncie ulica Warszawska „Ta inwestycja to kontynuacja rewitalizacji przestrzeni publicznej po zachodniej stronie Dworca Głównego” -mówi Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa. Do tej pory odnowiono m.in. ulice Pawią, Kurniki, Worcella i Szlak. Nowy wygląd zyskał też plac Matejki.

Po remoncie, ulica Warszawska stała się jednokierunkowa (od ulicy Szlak do placu Matejki). Zawężona została przestrzeń dla samochodów, a dzięki temu więcej miejsca zyskano dla pieszych i rowerzystów. Remont ulicy Warszawskiej kosztował około 2,3 mln złotych.

To nie koniec dobrych wiadomości na temat rewitalizacji przestrzeni publicznej centrum Krakowa. Nowy wygląd zyskuje plac Na Groblach, pod którym jesienią zacznie działać parking podziemny. W tym roku ma się zakończyć przebudowa placu Szczepańskiego.
Wraz z budową Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego uporządkowany zostanie teren pod Wawelem od strony ulic Powiśle i Podzamcze. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapowiada też, że w przyszłym roku przeprowadzi remont ulic Franciszkańskiej i Dominikańskiej oraz części placu Wszystkich Świętych koło pomnika Józefa Dietla.

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.