mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: łatwiej z Nowej Huty do centrum

Kraków: łatwiej z Nowej Huty do centrum

W poniedziałek (11 czerwca br.) do użytku oddano fragment przebudowanego ronda Mogilskiego w Krakowie. Dzięki temu kierowcy znacznie szybciej i łatwiej mogą dojechać z Nowej Huty do centrum Krakowa.

Kraków: łatwiej z Nowej Huty do centrum

Do użytku oddano relację wschód- zachód od ul. Mogilskiej do ul. Lubomirskiego. Teraz by dostać się z Nowej Huty do centrum Krakowa – będzie można przejechać nowym odcinkiem ronda przez ul. Lubomirskiego do ul. Wita Stwosza, a stamtąd do tunelu pod dworcem kolejowym w rejon ul. Pawiej i Warszawskiej.

W ramach tego etapu modernizacji ronda Mogilskiego wyremontowany został fragment al. Beliny Prażmowskiego. Koszt całości to ok. 35 mln zł netto.

Przebudowa ronda Mogilskiego to jeden z najważniejszych elementów zadania Krakowski Szybki Tramwaj linia N-S etap I. Zgodnie z harmonogramem prac jego kompleksowa modernizacja zakończy się w I kwartale 2008 roku. Wcześniej będą oddawane do użytku poszczególne fragmenty ronda – w połowie lipca zostanie przywrócony ruch samochodów z ul. Lubomirskiego do al. Powstania Warszawskiego. We wrześniu tramwaje pojadą z ul. Lubicz do ul. Mogilskiej.

Przeczytaj o innych inwestycjach w Krakowie:

Oprotestowana Trasa Łagiewnicka w Krakowie (2007-06-11)

Kraków: otwarto estakadę nad rondem Polsadu (2007-06-06)

Otwarto tunel drogowy w Krakowie (2007-05-15)

 


Podobne wiadomości:

Kraków: otwarto estakadę nad rondem Polsadu

Kraków: otwarto estakadę nad rondem Polsadu

Polskie drogi 2007-06-06

Oprotestowana Trasa Łagiewnicka w Krakowie

Oprotestowana Trasa Łagiewnicka w Krakowie

Polskie drogi 2007-06-11

Komentuj:

~Piti 2007-06-13

Nie słyszałem o tym pasie na 29. listopada, ale zdecydowanie się przyda :)

~astrolog 2007-06-13

Super! Sa jednak pewne minusy. Mozna jechac tylko w kierunku od Huty w strone dworca. Z powrotem po staremu, czyli trzeba objezdzac rondo. Co gorsza zamknieta jest Ul. Szlak wlasnie w strone dworca i dalej, co powoduje ze wyjazd na Hute z centrum nadal jest koszmarem. Niedlugo zaczna budowac dodatkowy pas dla autobusow na Alejach 29 listopada i bedzie prawdziwy koszmar, ale trudno, nie ma wyjscia, lepiej, ze cos robia. W innym miastach zastoj. A jak to wszystko pospinaja, bedzie naprawde super.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.