mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: otwarto estakadę nad rondem Polsadu

Kraków: otwarto estakadę nad rondem Polsadu

Od wtorku, 6 czerwca br., po niecałym roku od rozpoczęcia budowy, kierowcy mogą korzystać z estakady nad rondem Polsadu w Krakowie. Inwestycja o wartości 27 mln zł finansowana była z budżetu miasta.

Kraków: otwarto estakadę nad rondem Polsadu

„Jestem przekonany, że ten nowoczesny obiekt znacznie usprawni komunikację na kierunku wschód-zachód i przyczyni się do rozładowania ruchu w rejonie Prądnika Czerwonego” mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas uroczystości otwarcia.

Estakada nad rondem Polsadu znajduje się w ciągu ul. Lublańska i Bora Komorowskiego. Stanowi ważny element krajowej drogi numer 79, przecinającej północną część miasta. Ruch tranzytowy i rosnąca ilość pojazdów w rejonie Prądnika Czerwonego powodowały, że dotychczasowy układ ronda Polsadu stał się niewydolny. Nowe dwupoziomowe rozwiązanie znaczenie zwiększy płynności ruchu i bezpieczeństwo kierowców.

Nowa estakada jest obiektem trójprzęsłowym, dwujezdniowym, opartym na żelbetowych podporach słupowych i przyczółkach. Ma ok. 120 m rozpiętości i po dwa pasy ruchu w każdą stronę. W ramach wartej 27 mln inwestycji wybudowano także kilkusetmetrowe najazdy, zamontowano ekrany akustyczne, przebudowano tarczę ronda, infrastrukturę podziemną i sygnalizację świetlną. Wykonawcą prac była firma Budostal – 5 S.A.

Przeczytaj także:

A4 – utrudnienia na obwodnicy Krakowa (2007-05-29)

Otwarto tunel drogowy w Krakowie (2007-05-15)

Priorytetowa S7 Jędrzejów – Kraków? (2007-05-08)

Krakowskie inwestycje transportowe (2007-03-26)

 

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~P.i B. 2007-06-10

W Krakowie to przynajmniej coś budują nowego, w Łodzi zaś wymyślili tylko sposób na szybkie nabijanie kabzy za pomocą skrobanek asfaltu. To co zdejmnie frezarka mieszają z abizolem i układaja ponownie, po ostatnich roztopach to na 2 ulicach to świństwo to się nawet do kół tramwajów przylepia.

~ikar 2007-06-08

27 mln wyrzuconych w błoto! Chciałbym żeby teraz Prokurator wreszcie capnął kogo trzeba. Panie Majchrowski - Kraków jak powietrza potrzebuje drogi łączącej Prokocim,Bieżańów przez Płaszów lub Rybitwy z Łęgeim/Czyżynami. Inaczej kierowcy będą nadal stali w wielogodziinych korkach na Nowohuckiej, Wieleckiej, Kamieńskiego i Aleji Pokoju.

~astrolog 2007-06-07

Sorry, oczywiscie 79. No i czekamy na rozstrzygniecie, co z rondem Obroncow Lwowskich (kolo Ikei i Makro). Tam tez jest totalny sajgon (ruch na autostrade).

~Piti 2007-06-06

Chyba nie 94 ani nie 7, tylko 79 (Warszawa - Sandomierz - Kraków - GOP). A jeśli chodzi o to skrzyżowanie, to masz rację.

~astrolog 2007-06-06

Wiadukt nad Rondem Polsadu to nie jest droga nr 7, tylko 94. Siodemka idzie w innym kierunku. Mimo to dobrze ze zbudowali ta estakade. Ale duzo bardziej jest potrzebna estakada na skrzyzowaniu Bora - Komorowskiego z Wislicka i Stelli Sawickiego, tam sa straszne korki i dlugo sie czeka by wyjechac na Bora-Komorowskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando