mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków planuje inwestycje

Kraków planuje inwestycje

Ponad 2,8 mld zł miasto Kraków zamierza przeznaczyć do 2010 roku na realizację inwestycji wymienionych w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym. Strategiczną grupę inwestycji stanowią inwestycje w infrastrukturę drogową.

Kraków planuje inwestycje

Wieloletni Plan Inwestycyjny określa listę kilkudziesięciu najważniejszych zadań, które Kraków zamierza realizować w latach od 2007 do 2016 roku. Dzieli je na trzy zasadnicze grupy. Pierwsza z nich to inwestycje metropolitalne m.in.: Centrum Kongresowe przy Rondzie Grunwaldzkim, Centrum Koncertowe w Cichym Kąciku, Centrum Targowe w Balicach, a także wschodnią i północną obwodnicę Krakowa.

Drugą grupę stanowią inwestycje strategiczne. W grupie tej znalazła się przebudowa i rozbudowa istniejącego systemu transportu publicznego, a także budowa nowych linii tramwajowych. Określa się w niej także zadania związane z modernizacją i rozbudową istniejącego systemu drogowego – przede wszystkim dokończenie drugiej i trzeciej obwodnicy Krakowa. Dokument wymienia ponadto inwestycje związane z ochroną środowiska, sportem i rekreacją, kulturą oraz rewaloryzacją szeroko rozumianej przestrzeni publicznej.

Trzecią grupę stanowią inwestycje programowe – zadania w dziedzinie opieki społecznej, zdrowia i bezpieczeństwa, często o charakterze lokalnym.

Do realizacji wymienionych zadań Kraków liczy na pozyskanie funduszy z UE.

Przeczytaj także:

Nowoczesne Rondo Mogilskie (2007-02-05)

Ponad miliard zł na A4 Kraków – Szarów (2007-02-01)

Ważne trasy w Małopolsce (2007-01-24)

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~taki jeden 2007-03-01

Gdzie można poczytać o szczegółach? Dajcie jakiś link!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.