mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków - przymiarki do ul. Kocmyrzowskiej

Kraków - przymiarki do ul. Kocmyrzowskiej

Po ulicy Igołomskiej, kolejna ważna nowohucka arteria przygotowywana jest do rozbudowy. Do końca września przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja projektowa dla kompleksowej modernizacji ulicy Kocmyrzowskiej w Krakowie. Opracowanie ma objąć odcinek od ulicy Bulwarowej do granicy Krakowa. Projektant będzie miał też za zadanie uzyskać decyzje administracyjne niezbędne do realizacji zadania.

Kraków - przymiarki do ul. Kocmyrzowskiej
W ramach inwestycji planuje się poszerzenie około 2 kilometrowego odcinka ulicy Kocmyrzowskiej do czterech pasów ruchu, przebudowę skrzyżowań i infrastruktury, w tym chodników i ścieżek rowerowych.

Projekt przebudowy ulicy Kocmyrzowskiej powinien być skoordynowany z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która planuje realizację odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa, ekspresówki S-7, od węzła Igołomska do granicy województwa Świętokrzyskiego w miejscowości Moczydło.

Projekt wykonawczy ulicy Koczmyrzowskiej, pod wcześniejszym uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji, powinien być gotowy do końca września 2010 roku.

W planie finansowym Miasta Krakowa do 2011 roku na inwestycję zarezerwowano kwotę 7,7 mln złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na opracowanie dokumentacji projektowej i wypłatę odszkodowań wynikających z decyzji lokalizacyjnej. Sama przebudowa Kocmyrzowskiej będzie realizowana w następnych latach.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~pp 2009-08-07

Co prawda pokazywana na zdjęciu Konopnickiej jest odległa o 20 km od Kocmyrzowskiej, ale za to też jest na "K".

~obserwator 2009-08-07

Boże, to jeszcze tyle lat trzeba będzie jeździć po tych wertepach...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.