mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków - przymiarki do ul. Kocmyrzowskiej

Kraków - przymiarki do ul. Kocmyrzowskiej

Po ulicy Igołomskiej, kolejna ważna nowohucka arteria przygotowywana jest do rozbudowy. Do końca września przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja projektowa dla kompleksowej modernizacji ulicy Kocmyrzowskiej w Krakowie. Opracowanie ma objąć odcinek od ulicy Bulwarowej do granicy Krakowa. Projektant będzie miał też za zadanie uzyskać decyzje administracyjne niezbędne do realizacji zadania.

Kraków - przymiarki do ul. Kocmyrzowskiej
W ramach inwestycji planuje się poszerzenie około 2 kilometrowego odcinka ulicy Kocmyrzowskiej do czterech pasów ruchu, przebudowę skrzyżowań i infrastruktury, w tym chodników i ścieżek rowerowych.

Projekt przebudowy ulicy Kocmyrzowskiej powinien być skoordynowany z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która planuje realizację odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa, ekspresówki S-7, od węzła Igołomska do granicy województwa Świętokrzyskiego w miejscowości Moczydło.

Projekt wykonawczy ulicy Koczmyrzowskiej, pod wcześniejszym uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji, powinien być gotowy do końca września 2010 roku.

W planie finansowym Miasta Krakowa do 2011 roku na inwestycję zarezerwowano kwotę 7,7 mln złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na opracowanie dokumentacji projektowej i wypłatę odszkodowań wynikających z decyzji lokalizacyjnej. Sama przebudowa Kocmyrzowskiej będzie realizowana w następnych latach.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~pp 2009-08-07

Co prawda pokazywana na zdjęciu Konopnickiej jest odległa o 20 km od Kocmyrzowskiej, ale za to też jest na "K".

~obserwator 2009-08-07

Boże, to jeszcze tyle lat trzeba będzie jeździć po tych wertepach...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.