mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków - uroczystości pogrzebowe. Zrezygnuj z auta

Kraków - uroczystości pogrzebowe. Zrezygnuj z auta

W związku z uroczystościami pogrzebowymi, które odbędą się w Krakowie 18 kwietnia, prezydent Krakowa zwrócił się do wszystkich z prośbą, aby 17 i 18 kwietnia, ze względu na przewidywane znaczne utrudnienia w ruchu, nie korzystali z samochodów. Największe utrudnienia będą przede wszystkim w centrum i w okolicach pierwszej obwodnicy oraz na trasie z lotniska w Balicach na Salwator. W tym czasie zwiększona będzie częstotliwość kursowania komunikacji zbiorowej. Dodatkowe kursy do Krakowa wprowadzają najwięksi przewoźnicy kolejowi. Dla zmotoryzowanych zorganizowane będą parkingi.

Kraków - uroczystości pogrzebowe. Zrezygnuj z auta
W związku z utrudnieniami w ruchu w Krakowie podczas niedzielnych uroczystości pogrzebowych Prezydenckiej Pary najlepiej dojechać do stolicy Małopolski koleją. Najwięksi przewoźnicy zapowiadają wprowadzenie dodatkowych kursów pociągów do stolicy Małopolski. Pociągi będą kursować jak w dni powszednie, średnio co 45 minut. Połączenia z największymi polskimi miastami będą maksymalnie wzmocnione wagonami. Dworzec Główny w Krakowie będzie działał całą dobę. Wszelkimi informacjami na temat tego jak dostać się na miejsce uroczystości żałobnych będą służyć ubrani z żółte kamizeli wolontariusze, a także funkcjonariusze straży miejskiej i policji. Uruchomiona będzie specjalna infolinia kolejowa 19 757. Szczegóły dostępne są również na stronach internetowych przewoźników.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapewnia, że w celu zapewnienia sprawnego dojazdu i powrotu pasażerów na miejsce uroczystości na ulice wyjedzie więcej niż zwykle autobusów i tramwajów.

W związku z uroczystościami pogrzebowymi wprowadzone będą zakazy zatrzymywania się i postoju na ulicach:


W sobotę, 17 IV od godziny 10:00:
Mirowska, Ks. Józefa, Kościuszki, Zwierzyniecka, Powiśle, Straszewskiego, Franciszkańska, Dominikańska, Gertrudy (od Dominikańskiej do Starowiślnej), Starowiślna, Na Zjeździe, Nadwiślańska, 3go Maja, Piastowska (na wys. Błoń), Al. Krasińskiego (od 3go Maja do Zwierzynieckiej)

W niedzielę, 18 IV (od północy):
Tyniecka, Praska, Zielińskiego, Monte Cassino, Konopnickiej, Dietla (po stronie Kazimierza), Droga do Zamku, Grodzka, Idziego, Podzamcze, Rynek Główny

W niedzielę, 18 IV (od godziny 6:00):
Stradomska, Anny, Szpitalna (od Tomasza) Mały Rynek, Mikołajska (do Krzyża), Św. Krzyża, Sienna, Pl. Mariacki, Bernardyńska, Smocza, Koletek, Agnieszki (od Koletek do Stradomskiej), Gertrudy (od Dominikańskiej do Stradomskiej), Sukiennicza


Dla osób, które mimo wszystko będą chciały dojechać do Krakowa samochodem wyznaczone będą specjalne parkingi. Będą one zlokalizowane w następujących miejscach:


  • Centrum Handlowe Zakopianka, skąd do centrum można dojechać tramwajami linii 8 i 19.
  • Bonarka City Center przy ulicy Kamieńskiego. Do centrum dostaniemy się autobusami linii 304, 164 i 103. Z parkingu uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa do ronda Grunwaldzkiego.
  • Centrum Handlowe Krokus przy ul. Bora Komorowskiego. Do centrum kursuje stamtąd autobus linii 152.
  • Centrum Handlowe M-1 przy alei Pokoju. Do centrum kursuje tam komunikacja tramwajowa, linie nr 1 i 22
  • Miejsca postojowe zostaną też utworzone wzdłuż alei Armii Krajowej (do centrum najlepiej dojść pieszo ulicami Nawojki, Czarnowiejską i Krupniczą) oraz wzdłuż ulicy Witosa (dojazd tramwajami nr 7 i 50).

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~bla 2010-04-17

Przede wszystkim można było zrobić tylko w Warszawie bez tego całego cyrku z dwoma miastami. Byłoby łatwiej, sprawniej i o wiele mniej problemów.

~virgo 2010-04-16

Ułańska fantazja kolegów z PiS, a może i samego Jarka Kaczyńskiego, oraz pana Dziwisza sprawiły, że Kraków przeżywa komunikacyjny horror, Zrywaja ulice, natychmiastowe remonty, lotnisko sparaliżowane, drogi dojazdowe zablokowane, a można się było do tej imprezy przygotować i zrobić tę nieszczęsną imprezę później.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.