mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krakowski Szybki Tramwaj

Krakowski Szybki Tramwaj

Z początkiem lipca Budimex Dromex SA w konsorcjum z PeBeKa Lublin SA podpisał kontrakt na realizację kolejnego etapu budowy krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Wartość umowy, realizowanej od lipca 2006 r. do czerwca 2008 r., wynosi ponad 212 mln zł netto.

W zakres zleconych robót wchodzi przebudowa ronda Mogilskiego, na którym wykonane zostaną dwa wiadukty, tunel tramwajowy, 5 przejść podziemnych dla pieszych, a także rampy najazdowe w ulicach: Lubicz, Mogilskiej i alei Powstania Warszawskiego, która dodatkowo wraz z nowym torowiskiem tramwajowym zyska po jednym pasie ruchu w obydwu kierunkach. Rondo Mogilskie zostanie wyposażone w windy i schody ruchome oraz pochylnie, umożliwiające swobodne poruszanie się niepełnosprawnym.

Kontrakt obejmuje także rondo Grzegórzeckiego, gdzie oprócz zmiany geometrii ronda wykonane zostanie torowisko tramwajowe.

Ostatnia część zlecenia dotyczy remontu i przebudowy pętli tramwajowej Kamienna. Prace obejmą: zmianę konstrukcji nawierzchni ul. Kamiennej, wykonanie pośrodku pętli wyspy azylu wraz z przejściami dla pieszych oraz nowymi ciągami pieszymi, zmianę układu geometrycznego torowiska. Wzdłuż torów łączących pętlę z przystankiem "Politechnika" zostanie zrealizowana droga serwisowa umożliwiająca dostęp do torów tramwajowych pojazdom służb ratunkowych i technicznych.

Zlecony kontrakt jest jedną z najważniejszych realizacji komunikacyjnych Krakowa na przestrzeni ostatnich lat.

Przeczytaj także:

Żelazna droga Siedlce-Terespol (2006-06-26)

Pierwsze rondo w Polsce (2005-09-26)

Tematy w artykule: malopolskie

Podobne wiadomości:

Żelazna droga Siedlce-Terespol

Żelazna droga Siedlce-Terespol

Polskie drogi 2006-06-26

Komentuj:

~MaxLubin 2006-07-06

A może PeBeKa ale w L U B I N I E ,a nie w Lublinie? :-)

~astrolog 2006-07-06

Budowa tego ronda to niestety duza porazka wladz Krakowa, zwl. na tle calkiem udanych inwestycji drogowych ostatnich lat. Opoznienie siega 3 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.