mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krakowskie inwestycje transportowe

Krakowskie inwestycje transportowe

Za 186 mln euro Kraków planuje realizację drugiego etapu „Zintegrowanego transportu publicznego w aglomeracji krakowskiej”. Za tę kwotę miasto planuje budowę linii tramwajowej na odcinku od Ronda Grzegórzeckiego przez Most Kotlarski do ul. Lipskiej oraz rozbudowę układu drogowego i torowiska.

Krakowskie inwestycje transportowe

Przebudowane zostanie torowisko na odcinku ul. Długa – ul. Kamienna oraz zmodernizowane skrzyżowanie Nowy Kleparz. W ramach tego projektu miasto chce przystosować linię tramwajową od Ronda Mogilskiego do Wzgórz Krzesławickich do parametrów wymaganych dla Szybkiego Tramwaju. Rozbudowany zostanie także układ drogowy we wschodniej części miasta – przebudowie ulegnie skrzyżowanie ul. Powstańców Wielkopolskich–Nowohucka–Klimeckiego oraz ul. Surzyckiego i ul. Botewa, która docelowo połączy się ze wschodnią obwodnicą Krakowa.

Przeczytaj także:

Kraków planuje inwestycje (2007-02-28)

Obwodnica Ojcowskiego Parku Narodowego (2007-02-05)

 


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~taki jeden 2007-03-26

Skrzyżowanie ul. Powstańców Wielkopolskich – Nowohucka – Klimeckiego było modernizowane klika lat temu (4, 5 ?). Skrzyżowanie jest 3 razy większe i korki z każdej strony też 3 większe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.