mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krakowskie inwestycje transportowe

Krakowskie inwestycje transportowe

Za 186 mln euro Kraków planuje realizację drugiego etapu „Zintegrowanego transportu publicznego w aglomeracji krakowskiej”. Za tę kwotę miasto planuje budowę linii tramwajowej na odcinku od Ronda Grzegórzeckiego przez Most Kotlarski do ul. Lipskiej oraz rozbudowę układu drogowego i torowiska.

Krakowskie inwestycje transportowe

Przebudowane zostanie torowisko na odcinku ul. Długa – ul. Kamienna oraz zmodernizowane skrzyżowanie Nowy Kleparz. W ramach tego projektu miasto chce przystosować linię tramwajową od Ronda Mogilskiego do Wzgórz Krzesławickich do parametrów wymaganych dla Szybkiego Tramwaju. Rozbudowany zostanie także układ drogowy we wschodniej części miasta – przebudowie ulegnie skrzyżowanie ul. Powstańców Wielkopolskich–Nowohucka–Klimeckiego oraz ul. Surzyckiego i ul. Botewa, która docelowo połączy się ze wschodnią obwodnicą Krakowa.

Przeczytaj także:

Kraków planuje inwestycje (2007-02-28)

Obwodnica Ojcowskiego Parku Narodowego (2007-02-05)

 


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~taki jeden 2007-03-26

Skrzyżowanie ul. Powstańców Wielkopolskich – Nowohucka – Klimeckiego było modernizowane klika lat temu (4, 5 ?). Skrzyżowanie jest 3 razy większe i korki z każdej strony też 3 większe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic