mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krócej z Ostrołęki do Warszawy

Krócej z Ostrołęki do Warszawy

Zostało podpisane porozumienie w sprawie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej Ostrołęka - Wyszków. Dzięki inwestycji droga z Ostrołęki do Warszawy skróci się ze 120 km do niespełna 100 km. Szacunkowy koszt inwestycji to 200 mln zł.

Krócej z Ostrołęki do Warszawy

O potrzebie budowy nowego połączenia drogowego dyskutowano już od prawie dwudziestu lat. Dzięki zawartemu porozumieniu trasa przejazdu z Ostrołęki do Warszawy skróci się ze 120 km do niespełna 100. W Ostrołęce trwa w tej chwili budowa ronda, finansowanego z funduszy unijnych. Inwestycja ta jest spójna z planowaną budową drogi. Jadąc od strony Łomży podróżni ominą miasto obwodnicą i tym rondem dostaną się na nową trasę w kierunku Warszawy. Droga będzie mierzyć około 52 km.

Wstępnie szacowany koszt inwestycji może sięgnąć nawet 200 mln zł. Samorząd Województwa Mazowieckiego planuje ubiegać się na ten cel o środki unijne.

Porozumienie zostało zawarte między samorządem Województwa Mazowieckiego a samorządami gmin: Wyszków, Goworowo, Długosiodło, Brańszczyk, miastem Ostrołęka, powiatami ostrołęckim i wyszkowskim, przez które przebiegać będzie planowana droga.

Zgodnie z porozumieniem Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich pozyska grunty pod budowę drogi, opracuje projekty budowlane, przeprowadzi procedury przygotowania i wykonania zadania. Samorządy natomiast ze swojej strony zobowiązały się do pomocy między innymi poprzez przekazywanie map do celów projektowych, map prawnych, wypisów i wyrysów z rejestrów gruntów, a także do przeprowadzenia niezbędnych procedur związanych z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego i pomocy w prowadzeniu postępowań wywłaszczeniowych oraz do przekazywania gruntów i współdziałania w pracach przygotowawczych i projektowych. "Powiat ostrołęcki już uregulował stany prawne gruntów, które położone są w pasie planowanej drogi, mamy pozakładane księgi wieczyste dla nieruchomości od granicy z miastem Ostrołęka do drogi krajowej nr 60. W każdej chwili jesteśmy gotowi przekazać grunty pod drogę" - zapewnił Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

Przeczytaj także:

Warszawska obwodowa TIR (2006-06-21)

Siedlce - Terespol w przebudowie (2006-07-28)

Inwestycje w regionie siedleckim (2006-04-21)

Remont na Poznańskiej w Łomży (2006-06-27)

Mapa obwodnicy Łomży (2005-07-19)

 

Tematy w artykule: mazowieckie drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando