mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krócej z Ostrołęki do Warszawy

Krócej z Ostrołęki do Warszawy

Zostało podpisane porozumienie w sprawie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej Ostrołęka - Wyszków. Dzięki inwestycji droga z Ostrołęki do Warszawy skróci się ze 120 km do niespełna 100 km. Szacunkowy koszt inwestycji to 200 mln zł.

Krócej z Ostrołęki do Warszawy

O potrzebie budowy nowego połączenia drogowego dyskutowano już od prawie dwudziestu lat. Dzięki zawartemu porozumieniu trasa przejazdu z Ostrołęki do Warszawy skróci się ze 120 km do niespełna 100. W Ostrołęce trwa w tej chwili budowa ronda, finansowanego z funduszy unijnych. Inwestycja ta jest spójna z planowaną budową drogi. Jadąc od strony Łomży podróżni ominą miasto obwodnicą i tym rondem dostaną się na nową trasę w kierunku Warszawy. Droga będzie mierzyć około 52 km.

Wstępnie szacowany koszt inwestycji może sięgnąć nawet 200 mln zł. Samorząd Województwa Mazowieckiego planuje ubiegać się na ten cel o środki unijne.

Porozumienie zostało zawarte między samorządem Województwa Mazowieckiego a samorządami gmin: Wyszków, Goworowo, Długosiodło, Brańszczyk, miastem Ostrołęka, powiatami ostrołęckim i wyszkowskim, przez które przebiegać będzie planowana droga.

Zgodnie z porozumieniem Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich pozyska grunty pod budowę drogi, opracuje projekty budowlane, przeprowadzi procedury przygotowania i wykonania zadania. Samorządy natomiast ze swojej strony zobowiązały się do pomocy między innymi poprzez przekazywanie map do celów projektowych, map prawnych, wypisów i wyrysów z rejestrów gruntów, a także do przeprowadzenia niezbędnych procedur związanych z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego i pomocy w prowadzeniu postępowań wywłaszczeniowych oraz do przekazywania gruntów i współdziałania w pracach przygotowawczych i projektowych. "Powiat ostrołęcki już uregulował stany prawne gruntów, które położone są w pasie planowanej drogi, mamy pozakładane księgi wieczyste dla nieruchomości od granicy z miastem Ostrołęka do drogi krajowej nr 60. W każdej chwili jesteśmy gotowi przekazać grunty pod drogę" - zapewnił Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

Przeczytaj także:

Warszawska obwodowa TIR (2006-06-21)

Siedlce - Terespol w przebudowie (2006-07-28)

Inwestycje w regionie siedleckim (2006-04-21)

Remont na Poznańskiej w Łomży (2006-06-27)

Mapa obwodnicy Łomży (2005-07-19)

 

Tematy w artykule: mazowieckie drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.