mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krok bliżej autostrady A2 Łódź-Warszawa

Krok bliżej autostrady A2 Łódź-Warszawa

Zgodnie z założonym harmonogramem, zakończony został pierwszy etap postępowania przetargowego na wybór wykonawcy projektu i budowy autostrady A2 od Strykowa do Konotopy, podzielonej na pięć odcinków oraz oferty na zarządzanie kontraktem na projekt i budowę całości autostrady A2 od Strykowa do Konotopy, w tym pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót.

Krok bliżej autostrady A2 Łódź-Warszawa
Firmy, które spełniły warunki techniczne i finansowe określone w ogłoszeniu przetargowym zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Na przełomie czerwca i lipca zostaną zaproszone do składania ofert cenowych. Będą miały na to 40 dni.  Podpisanie umowy na projekt i budowę odcinka autostrady przewidywane jest do 30 września 2009 roku.

Projektowany fragment A2 podzielono na pięć odcinków liczących: A 29,2 km, B 16,9 km, C 20 km, D17,6 km, E 7,1 km. (A jest najbliżej Łodzi, E – najbliżej Warszawy). Autostrada A2 na odcinku Stryków-Konotopa według założeń GDDKiA będzie gotowa w maju 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Tak się buduje drogi!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~~Bonus 2009-06-21

Do ~aaa. A mi sięwydaje, że A2 powinna zostać nazwana autostradą do nieba. A to ze względu na to, że jeszcze wielu obyywateli RP pójdzie do nieba, zanim ta trasa zostanie oddana, część z nich niestety na zatłoczonej DK2, na której nie brakuje naszych świrów drogowych, niekoniecznie pijanych, ale po prostu takich którym brakuje szarej tkanki. Bo o klasie naszej głównej międzynarodowej drogi z Warszawy na zachód kontynentu nie wspomnę...

~więcej optymizmu 2009-06-20

Autostrada będzie oczywiście w Warszawie przed ME 2012.

aaa 2009-06-19

Myślący, no co ty. Dwie największe metropolie europy środkowej są połączone autostradą, nazwy Stryków i Nowy Tomyśl to tu jak Nowy Jork i Waszyngton.

~myślący 2009-06-19

Nie da się już czytać o opisywanym fragmencie autostrady - po prostu z powodu mdłości trzeba szybko biec do toalety. Typowy przykład polskiej impotencji różnej maści (być może z organiczną, mającą jak wiadomo olbrzymi wpływ na jakość życia i podejmowane decyzje, włącznie) oraz zaczynania wszystkiego od d..y strony: ,,głupie" narody jak czesi, madziary czy nawet ruskie zaczynały budowę autostrad od wyprowadzenia ich ze swoich stolic, u nas, jako że jesteśmy narodem mądrym najpierw budowano je niemal w polu łącząc przysłowiową Kozią Wólkę ze Stolcem a dopiero potem nieśmiało podciągano do większych miejscowości. W świetle tego można wysnuć wniosek, że ponieważ Warszawa jest największym miastem Polski zostanie do niej doprowadzona autostrada jako do ostatniego polskiego miasta czego szczerze warszawiakom NIE życzę.

~bartek 2009-06-19

Taaaaa, przecież znając nawet trochę historię budowy tego odcinka, nawet laik wie, że nasi wspaniali urzędnicy nawet w ciągu najbliższych 10 lat się nie wyrobią. A wy dziennikarze możecie sobie marzyć do woli. Przypomnijcie sobie jak pisaliście w zeszłym roku, że do końca grudnia 2008 miał zostać wyłoniony wykonawca a prace miały się rozpocząć w marcu 2009 i co? I po prostu nic. Tyle w temacie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.