mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krok do realizacji kolejnego odcinka S3

Krok do realizacji kolejnego odcinka S3

GDDKiA złożyła do Wojewody Lubuskiego wniosek o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) na budowę drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3.

Krok do realizacji kolejnego odcinka S3
Zadanie polega na dobudowie drugiej jezdni o długości 6,37 km do oddanej 2006 roku obwodnicy Międzyrzecza. Co ważne w zakres zadania wchodzi również budowa węzła Międzyrzecz Zachód, który skomunikuje drogę ekspresową S3 z drogą wojewódzką nr 137. Pozwoli to na wyprowadzenie ruchu na trasie: Sulęcin-Skwierzyna i Sulęcin-Świebodzin. Zgodnie z szacunkami spowoduje to zmniejszenie natężenia ruchu na ulicach Międzyrzecza o ok. 25.

Termin wydania ZRID-u wynosi 90 dni + 45 dni potrzebne na przeprowadzenie powtórnej decyzji środowiskowej. Otrzymanie decyzji kończy etap przygotowania inwestycji. Zezwolenie jest bezterminowe. Do rozpoczęcia procedury przetargowej i realizacji robót potrzebne są już tylko pieniądze. Na chwilę obecną GDDKiA nie ma niestety zapewnionych środków finansowych na realizację inwestycji.

Podobne wiadomości:

Audi A3 Sportback i S3 – do kolekcji

auto motor i sport 0000-00-00

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~ted 2012-11-15

pozdrawia obwodnica słupska 2x2 oraz 2x1 dwa lata a ile wypadków... i to kibiców jadących na euro nawet...

~Domek 2012-11-12

Skandalem przy budowie tej drogi było wybudowanie tylko jednej jezdni na obwodnicy Gorzowa i Międzyrzecza. Psuje to cały efekt tej kosztownej inwestycji. Nie wiem co kierowało decydentami z GDDKiA, bo na pewno nie ekonomia. Jestem przekonany, że realizowanie budowy drogi ekspresowej na zasadzie "na razie jedna jezdnia, a druga w przyszłości" pochłonie więcej środków finansowych niż realizacja od razu dwóch jezdni. Nie mówiąc już o zszarpanych nerwach kierowców. Szkoda, bo w z chwilą oddania do ruchu odcinka Gorzów - Międzyrzecz i Międzyrzecz - Sulechów mielibyśmy łącznie z funkcjonującm już odcinkiem Gorzów - Szczecin prawie 190 km ekspresówki z prawdziwego zdarzenia. A tak będziemy się przeciskach przez 2 wąskie gardła...

~kierowca 2012-11-09

A druga jezdnia obwodnicy Gorzowa kiedy ? Wg mnie odrazu powinny być budowane te obwodnice w standarcie 2x2

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross