mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krok do umowy na budowę Trasy Średnicowej w Toruniu

Krok do umowy na budowę Trasy Średnicowej w Toruniu

Toruńscy drogowcy mogą zawierać umowę na budowę Trasy Średnicowej Północnej. Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie nie uznała odwołania dotyczącego wyników przetargu, złożonego przez firmę Eurovia POLSKA S.A.

Krok do umowy na budowę Trasy Średnicowej w Toruniu
O kontrakt na budowę pierwszego odcinka Trasy Średnicowej Północnej, który połączy ulicę Grudziądzką z Szosą Chełmińską starało się 9 firm z całej Polski. Najtańszą ofertę złożyła Skanska z Warszawy, wyceniając swoją ofertę na 35,5 mln złotych. To właśnie ta propozycja, po ocenie formalno-prawnej, została uznana za najkorzystniejszą. Wybór ten, zgodnie z obowiązującymi przepisami, oprotestowała Eurovia Polska S.A i złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

KIO uznała jednak, że odwołanie jest bezzasadne i oddaliła je w całości. Daje to zielone światło drogowcom. Na styczeń 2013 roku planowane jest zawarcie umowy z wykonawcą. Firma Skanska będzie miała na realizację zadania 14 miesięcy, od dnia jej podpisania.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.