mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krok milowy na budowie łódzkiego dworca

Krok milowy na budowie łódzkiego dworca

Na budowie dworca Łódź Fabryczna ruszają prace przy wylewaniu stropu nowej stacji. Jej sufit będzie miał powierzchnię boiska piłkarskiego. To początek nowej, poważnej operacji logistycznej przy tej ogromnej inwestycji. Sporo zmian również na sąsiedniej stacji – Łódź Widzew, gdzie w najbliższych tygodniach ruszy budowa nowych peronów. Inwestycja zakłada także przebudowę infrastruktury drogowej.

Krok milowy na budowie łódzkiego dworca
- Układ drogowy i dworzec multimodalny będą podporządkowane komunikacji zbiorowej. System drogowy wokół dworca zostanie znacznie przebudowany. Dojazd zapewniony będzie ulicami: POW, Składową i Węglową. Od północy powstanie nowa droga dojazdowa poprowadzona po śladzie ulic Składowej, Węglowej i POW między ulicą Kilińskiego i projektowanym przedłużeniem ulicy Uniwersyteckiej. Powstaną również nowe przystanki i trasy tramwajowe – zaznaczył Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego.


Budowa dworca Łódź Fabryczna to jedna z największych inwestycji kolejowych w Unii Europejskiej. Nowa stacja będzie najnowocześniejszym podziemnym dworcem w kraju, który połączy nas szybkimi pociągami z największymi miastami Polski i Europy.

Zgodnie z umową nowy dworzec Łódź Fabryczna ma być gotowy do końca lutego 2015 r. a stacja Łódź Widzew – do końca 2014 roku.
Tematy w artykule: lodzkie inwestycja

Podobne wiadomości:

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Autostrada A1 z nowym węzłem

Autostrada A1 z nowym węzłem

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport