mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krosno inwestuje w drogi

Krosno inwestuje w drogi

Trzy duże inwestycje drogowe o wartości ponad 30 mln zł realizowane są właśnie w Krośnie. W przebudowie są obecnie ul. Krakowska, Chopina, Bursaki, Legionów i Piłsudskiego. Ponadto ruszyła rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 991.

Krosno inwestuje w drogi
Przebudowa ulic Chopina, Bursaki, Legionów, Piłsudskiego od ul. Wieniawskiego do mostu na rzece Lubatówka w Krośnie

Zakres prac obejmuje m.in.: przebudowę odcinka drogi  o długości 2,48 km, budowę zatoki autobusowej i ścieżek rowerowych. Modernizacji poddane zostaną również chodniki oraz miejsca postojowe. Zakres przebudowy ulic można podzielić na dwa odcinki:
I-wzdłuż ulicy Legionów do skrzyżowania z ulicami Piłsudskiego- Okrzei- Podwale
II- wzdłuż ulicy Bursaki i Chopina. Całkowita wartość inwestycji to ponad 3,4 mln zł. z czego 2,2 mln. zł pozyskano ze środków EFRR. Przewidywany koniec inwestycji to sierpień 2011.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 991 od granic miasta do ul. Betleja w Krośnie


Prace budowlane prowadzone będą w ciągu ulic: Korczyńska, Niepodległości, Lwowska. Zakres prac obejmuje m.in.: rozbudowę konstrukcji nawierzchni drogi, remont mostu, rozbudowę skrzyżowań i przebudowę chodników. Powstaną nowe zatoki autobusowe a istniejące zostaną przebudowane. Oświetlenie uliczne oraz biegnące wzdłuż ulic sieci gazowe, energetyczne i wodociągowe też czeka gruntowna przebudowa.  Wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa.

Prace przygotowawcze rozpoczęły się już w lutym. W kwietniu rozpoczną się roboty drogowe na ul. Korczyńskiej, które spowodują duże zmiany w organizacji ruchu. Aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców, roboty będą prowadzone odcinkami o długości 300 - 350 m na przemian, lewą lub prawą częścią jezdni. Ruch będzie się odbywać wahadłowo, i będzie sterowany przenośną sygnalizacją świetlną. Prace na całej ul. Korczyńskiej łącznie ze skrzyżowaniem z ul. Niepodległości zakończą się końcem lipca.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 20 mln zł. Z czego 12,7 mln. zł pochodzi z pozyskanego przez miasto dofinansowania ze środków EFRR. Planowany koniec inwestycji to wrzesień 2011 roku.

Przebudowa i remont ul. Krakowskiej


Zakres prac obejmuje m.in.: remont nawierzchni jezdni i chodników, przebudowę pobocza na chodnik i ścieżkę rowerową, budowę zatok autobusowych, przestawienie wiaty przystankowej, przebudowę zjazdów z drogi i odwodnień (przyłącz kanalizacji deszczowej). Wartość inwestycji drogowej przy ulicy Krakowskiej to ponad 6 mln zł. Zakończenie prac to sierpień 2011.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~krośnianin 2011-04-09

Jak miasto Krosno postanowiło poprawić bezpieczeństwo na ul. 1000-lecia? Zwęzili ją na odcinku kilkuset metrów, poszerzając pobocze i tereny zielone.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.