mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krosno wyda ponad 37 mln zł na drogi

Krosno wyda ponad 37 mln zł na drogi

W tegorocznym budżecie miasta Krosna największa pula,  bo aż 37,3 mln zł przeznaczona zostanie na inwestycje drogowe. Spory procent tej kwoty stanowić będą pieniądze pozyskane m.in. z Unii Europejskiej.

Krosno wyda ponad 37 mln zł na drogi
Inwestycje 2010 koncentrują się na modernizacji i budowie efektywnego układu komunikacyjnego – na ten cel przeznaczyliśmy rekordową jak do tej pory kwotę ponad 37 mln zł. Taka spora suma nie była by możliwa gdyby nie fakt iż na największe i zarazem najdroższe zadania udało się pozyskać środki zewnętrzne – mówi Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna.

Największe inwestycje 2010 to przede wszystkim:
  1. Przebudowa i rozbudowa obwodnicy miasta w ciągu drogi krajowej nr 28 wraz z dobudową drugiej jezdni – kontynuacja (6,7 mln zł)
  2. Zwiększenie atrakcyjności miasta Krosna poprzez poprawę powiązań komunikacyjnych dróg dojazdowych do terenów inwestycyjnych i lotniska wzdłuż ulic Zręcińska – Lotników (4,4 mln zł)
  3. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 991 od granic miasta do ul. Betleja w Krośnie tj. modernizacja ul. Korczyńskiej, remont mostu oraz ul. Niepodległości ( 12,7 mln zł)
  4. Remont ul. Tysiąclecia w Krośnie (6,3 mln zł)
  5. Przebudowa ul. Popiełuszki (1,5 mln zł)
  6. Poprawa powiązań komunikacyjnych poprzez przebudowę skrzyżowania na ulicy Bohaterów Westerplatte w Krośnie wraz z modernizacją ciągu gminnych dróg dojazdowych - Powstańców Warszawskich, Powstańców Śląskich i Lenarta (2,2 mln zł)

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~prostozkrakowa 2010-02-22

Krosno może a Kraków niestety... kiszka, i to z dziurą

~Zychu 2010-02-21

Ładnie ładnie w Krośnie działaja... Pogratulowac.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross