mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krzywy wiadukt na obwodnicy Pabianic

Krzywy wiadukt na obwodnicy Pabianic

Zakończyła się budowa obwodnicy Pabianic. Kierowcy mogą szybko i komfortowo ominąć centrum miasta. Największe zaskoczenie budzi u nich „krzywy” wiadukt w pobliżu miejscowości Szynkielew.

Krzywy wiadukt na obwodnicy Pabianic
Konstrukcja jest wygięta w dwóch płaszczyznach, a wanty usztywniające konstrukcję zostały zmontowane pod różnymi kątami. Za wykonanie obiektu odpowiedzialna była Firma „Gotowski”.

- Wiadukt zmontowany został na lokalnej drodze Petrykozy-Szynkielew. Liczy 80 metrów długości. Nie posiada żadnych symetrycznych elementów konstrukcji – mówi dyrektor d.s realizacji kontraktów w Firmie „Gotowski”, Paweł Pietraszak. - Poza tym wyróżnia go wyjątkowa kolorystyka. Elementy stalowe pomalowane zostały na fioletowo, a płyta wiaduktu jest w barwach żółto-pomarańczowych. Tego wiaduktu nie sposób przeoczyć. To kolejny obiekt, który zmontowaliśmy i staje się rozpoznawalny w całej Polsce. Wcześniej byliśmy odpowiedzialni między innymi za budowę „tęczowego wiaduktu” nad autostradą A2 pod Kościelcem.

Wiadukt wzbudza duże zainteresowanie. Inwestor rozpisała nawet konkurs na nazwę obiektu.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2012-08-29

Nooo... panowie ktoś tu pił.. cha ,cha.A co tam jak sie nie zawali i można jakoś przejechać, to czmu nie.Lepszy taki niż żaden.

~Zdjecie i lepszy opis... 2012-08-09

http://www.motofakty.pl/artykul/krzywy-wiadukt-na-obwodnicy-pabianic.html

ppyc 2012-08-08

Na zdjęciu nie widać krzywego wiaduktu! Dużym minusem tego portalu jest brak mapek i brak adekwatnych zdjęć!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.