mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krzywy wiadukt na obwodnicy Pabianic

Krzywy wiadukt na obwodnicy Pabianic

Zakończyła się budowa obwodnicy Pabianic. Kierowcy mogą szybko i komfortowo ominąć centrum miasta. Największe zaskoczenie budzi u nich „krzywy” wiadukt w pobliżu miejscowości Szynkielew.

Krzywy wiadukt na obwodnicy Pabianic
Konstrukcja jest wygięta w dwóch płaszczyznach, a wanty usztywniające konstrukcję zostały zmontowane pod różnymi kątami. Za wykonanie obiektu odpowiedzialna była Firma „Gotowski”.

- Wiadukt zmontowany został na lokalnej drodze Petrykozy-Szynkielew. Liczy 80 metrów długości. Nie posiada żadnych symetrycznych elementów konstrukcji – mówi dyrektor d.s realizacji kontraktów w Firmie „Gotowski”, Paweł Pietraszak. - Poza tym wyróżnia go wyjątkowa kolorystyka. Elementy stalowe pomalowane zostały na fioletowo, a płyta wiaduktu jest w barwach żółto-pomarańczowych. Tego wiaduktu nie sposób przeoczyć. To kolejny obiekt, który zmontowaliśmy i staje się rozpoznawalny w całej Polsce. Wcześniej byliśmy odpowiedzialni między innymi za budowę „tęczowego wiaduktu” nad autostradą A2 pod Kościelcem.

Wiadukt wzbudza duże zainteresowanie. Inwestor rozpisała nawet konkurs na nazwę obiektu.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2012-08-29

Nooo... panowie ktoś tu pił.. cha ,cha.A co tam jak sie nie zawali i można jakoś przejechać, to czmu nie.Lepszy taki niż żaden.

~Zdjecie i lepszy opis... 2012-08-09

http://www.motofakty.pl/artykul/krzywy-wiadukt-na-obwodnicy-pabianic.html

ppyc 2012-08-08

Na zdjęciu nie widać krzywego wiaduktu! Dużym minusem tego portalu jest brak mapek i brak adekwatnych zdjęć!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.