mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kto da pieniądze na Drogową Trasę Średnicową?

Kto da pieniądze na Drogową Trasę Średnicową?

Pojawił się problem związany z finansowaniem budowy Drogowej Trasy Średnicowej. Rząd chce ograniczyć dofinansowanie, przez co kosztami inwestycji zostaną obciążone miasta położone wzdłuż trasy. Przeciwni takiemu rozwiązaniu są radni województwa śląskiego.

Kto da pieniądze na Drogową Trasę Średnicową?
Sejmik województwa śląskiego przyjął rezolucję w sprawie realizacji Drogowej Trasy Średnicowej. Radni wyrazili w niej niepokój i zdecydowany sprzeciw wobec przeprowadzonych przez rząd zmian reguł finansowania DTŚ. Dotychczas duża część środków na tą inwestycję pochodziła z rezerwy subwencji ogólnej, która jest uzupełnieniem dochodów samorządu. Jednak Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego w lutym bieżącego roku przedstawiła stanowisko, według którego kwota dotacji ulegnie zmniejszeniu, a poszczególne miasta mają przekazać na budowę trasy własne środki, równe dofinansowaniu z budżetu państwa. Niezastosowanie się do tej decyzji grozi utratą możliwości uzyskania, przez poszczególne miasta, środków z rezerwy subwencji ogólnej na dalszą realizację Drogowej Trasy Średnicowej w Rudzie Śląskiej, Zabrzu i Gliwicach.

Według radnych, ograniczenie subwencji w trakcie roku budżetowego jest niedopuszczalne, a zmuszanie miast, w których jest realizowana Drogowa Trasa Średnicowa do zapewniania środków własnych jest niezgodne z porozumieniem z 7 czerwca 1999 r. w sprawie kontynuacji realizacji inwestycji Drogowa Trasa Średnicowa Katowice-Gliwice. Dlatego też radni przyjęli rezolucję, w której wzywają rząd do zmiany podjętej decyzji.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Zbigniew 2009-02-20

Ciekawe kto wam tnie i remontuje drogi bo na Śląsku wiele wyrw w drogach przypisuje się szkodom górniczym ,tyle że po wyjeżdzie poza granice Śląska nadal wyrwy dziury i spaprane drogi w wiecznych remontach i tak przez cały kraj.

~wiki 2008-05-31

Śląskiem rządzi PO i tnie swoim, dobrze, za głupotę trzeba bulić

~wisełka 2008-05-26

dobrze - Śląsk i tak ma za dużo !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport