mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kto dokończy S5 Kaczkowo-Korzeńsko po Alpinie?

Kto dokończy S5 Kaczkowo-Korzeńsko po Alpinie?

Poznański oddział GDDKiA otworzył oferty na dokończenie budowy drogi ekspresowej S5 odc. Kaczkowo-Korzeńsko. Wpłynęły trzy oferty. Najniższa  jest o ponad trzydzieści procent  niższa od kosztorysu inwestorskiego.

Kto dokończy S5 Kaczkowo-Korzeńsko po Alpinie?
Przypomnijmy, pierwotny wykonawca inwestycji, firma Alpine Bau -przestała wywiązywać się ze zobowiązań kontraktowych, w związku z czym GDDKiA odstąpiła w czerwcu 2013 r. od umowy na realizację tego zadania. Przeprowadzono szczegółową inwentaryzację placu budowy. Określono zakres prac, który będzie obejmował dokończenie inwestycji w zakresie budowy drogi ekspresowej S5. W odrębnym postępowaniu udzielono zamówienia na dokończenie budowy obwodnicy Rawicza w ciągu dk 36 - tę drogę już 16 września udostępniono kierowcom.

- Najniższą ofertę  na dokończenie prac  na  drodze ekspresowej S5 złożyła firma BUDIMEX S.A na kwotę ponad  dwieście czterdzieści cztery mln zł brutto. Najwyższą ofertę na kwotę czterysta trzydzieści sześć  mln brutto złożyło  Konsorcjum firm  Obrascón Huarte Lain S.A  i  OHL ŽS, a.s.  Inwestor na realizację zadania przeznaczył ponad trzysta sześćdziesiąt jeden mln brutto. Kolejnym etapem przetargu będzie weryfikacja ofert oraz zadeklarowanego okresu gwarancji - informuje alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA.

Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 8 miesięcy na dokończenie budowy drogi S5, przy czym w ciągu 6 miesięcy zostaną oddane do ruchu wszystkie drogi objęte kontraktem. W tym czasie zostaną wykonane także m.in. urządzenia bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska. Do czasu realizacji nie są wliczane tzw okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2013-11-25

NO..A kto dokończy S69 Bielsko -Żywiec?W końcu czas zakończyć tę drogową szopkę.Terminy oddania do ruchu S69 przesuwano już 3 razy/2012.11, 2013.03 ,2013.06, 2013 10.../ i końca nie widać.Podobnie było z S5

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando