mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kto wybuduje A-2?

Kto wybuduje A-2?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o otwarciu ofert na budowę i eksploatację 95 km odcinka autostrady A-2 Stryków I – Konotopa. W ciągu miesiąca GDDKiA wybierze jedno z dwóch konsorcjów, które przystąpiły do przetargu.

Kto wybuduje A-2?
31 marca bieżącego roku Komisja Przetargowa otworzyła oferty w przetargu na budowę autostrady A-2 ze Strykowa pod Łodzią do podwarszawskiej Konotopy. W pierwszym etapie przetargu startowało aż 9 oferentów, jednak do kolejnego etapu przeszły tylko dwa konsorcja, Autostrada Południe S.A., w skład którego wchodzą firmy Budimex S.A., Cintra S.A. i Ferrovial Agroman S.A. oraz Autostrada Mazowsze S.A., w którego skład wchodzą firmy Autostrade S.p.A., Stalexport Autostrada Dolnośląska S.A. i Stalexport S.A. W ciągu miesiąca powinien zostać wyłoniony wykonawca inwestycji. Zwycięzca wybuduje 95 km autostrady i będzie odpowiedzialny za eksploatację drogi, w tym także za pobór opłat.

Pierwotnie droga miała zostać oddana do użytku już w 2010 roku, jednak przedłużające się przetargi oraz nie wykupione wszystkie potrzebne pod budowę grunty, oddalają termin oddania trasy do użytku. Jeśli umowa na budowę zostanie podpisana jeszcze w tym roku, to autostrada może powstać do końca 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~jurek 2008-06-09

najgorze drogi w europie to w polsce by przejechac plske to trzeba tyle godzin co paris berlin

~MiG 2008-05-06

Zwolennikom wprowadzania autostrad do miast zalecam zapoznanie się naoczne z błędem popełnionym przez Niemców w Dortmundzie: Wprowadzili swego czasu autostradę nr 44 ( z Kassel) bezpośrednio do centrum miasta. Autostradę musieli w rezultacie przekwalifikować na ulicę i ograniczyć prędkość do 60 km/h na całym kilkunastokilometrowym odcinku miejskim. Panowie "spece" od kumunikacji, obejrzyjcie to kuriozum i wyciągnijcie właściwe wnioski z błędu sąsiadów. Czy niemiecki błąd ma być dla Polaków wzorem do naśladowania?

~MiG 2008-05-06

Autostrada do Warszawy nie poprawi komunikacji z podwarszawskimi gminami. Nie temu powinna służyć. Powinna ominąć w bezpiecznej odległości Warszawę. Natomiast dojazd do takiej autostrady z Warszawy należy rzeczywiście rozwiązać tzn dobrze zaprojektować. Po co kierowca podążający z Berlina do Mińska (nie do Mazowieckiego) ma wjeżdżać do stolicy Polski i zatruwać ją spalinami, budzić mieszkańców hałasem swojego silnika i opon ? W jakim celu? Ktoś, wprowadzając autostradę do Warszawy, chce "ukarać" miasto niezwyciężone.

~Warszawka 2008-04-21

czekam, jak na zbawienie na tą A-2 do Wawki ...

~Mic 2008-04-11

Miasto Warszawa zamiast na metro mogło wydać te pieniądze na drogi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.