mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kto wybuduje A-2?

Kto wybuduje A-2?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o otwarciu ofert na budowę i eksploatację 95 km odcinka autostrady A-2 Stryków I – Konotopa. W ciągu miesiąca GDDKiA wybierze jedno z dwóch konsorcjów, które przystąpiły do przetargu.

Kto wybuduje A-2?
31 marca bieżącego roku Komisja Przetargowa otworzyła oferty w przetargu na budowę autostrady A-2 ze Strykowa pod Łodzią do podwarszawskiej Konotopy. W pierwszym etapie przetargu startowało aż 9 oferentów, jednak do kolejnego etapu przeszły tylko dwa konsorcja, Autostrada Południe S.A., w skład którego wchodzą firmy Budimex S.A., Cintra S.A. i Ferrovial Agroman S.A. oraz Autostrada Mazowsze S.A., w którego skład wchodzą firmy Autostrade S.p.A., Stalexport Autostrada Dolnośląska S.A. i Stalexport S.A. W ciągu miesiąca powinien zostać wyłoniony wykonawca inwestycji. Zwycięzca wybuduje 95 km autostrady i będzie odpowiedzialny za eksploatację drogi, w tym także za pobór opłat.

Pierwotnie droga miała zostać oddana do użytku już w 2010 roku, jednak przedłużające się przetargi oraz nie wykupione wszystkie potrzebne pod budowę grunty, oddalają termin oddania trasy do użytku. Jeśli umowa na budowę zostanie podpisana jeszcze w tym roku, to autostrada może powstać do końca 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Mercedes A200 - Pod górkę

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes A200 trafił do naszej redakcji w czasie, kiedy w Polsce królował siarczysty mróz, a większość dróg była skuta lodem. Teraz, A-klasa dotarła do półmetka testu długodystansowego.

Komentuj:

~jurek 2008-06-09

najgorze drogi w europie to w polsce by przejechac plske to trzeba tyle godzin co paris berlin

~MiG 2008-05-06

Zwolennikom wprowadzania autostrad do miast zalecam zapoznanie się naoczne z błędem popełnionym przez Niemców w Dortmundzie: Wprowadzili swego czasu autostradę nr 44 ( z Kassel) bezpośrednio do centrum miasta. Autostradę musieli w rezultacie przekwalifikować na ulicę i ograniczyć prędkość do 60 km/h na całym kilkunastokilometrowym odcinku miejskim. Panowie "spece" od kumunikacji, obejrzyjcie to kuriozum i wyciągnijcie właściwe wnioski z błędu sąsiadów. Czy niemiecki błąd ma być dla Polaków wzorem do naśladowania?

~MiG 2008-05-06

Autostrada do Warszawy nie poprawi komunikacji z podwarszawskimi gminami. Nie temu powinna służyć. Powinna ominąć w bezpiecznej odległości Warszawę. Natomiast dojazd do takiej autostrady z Warszawy należy rzeczywiście rozwiązać tzn dobrze zaprojektować. Po co kierowca podążający z Berlina do Mińska (nie do Mazowieckiego) ma wjeżdżać do stolicy Polski i zatruwać ją spalinami, budzić mieszkańców hałasem swojego silnika i opon ? W jakim celu? Ktoś, wprowadzając autostradę do Warszawy, chce "ukarać" miasto niezwyciężone.

~Warszawka 2008-04-21

czekam, jak na zbawienie na tą A-2 do Wawki ...

~Mic 2008-04-11

Miasto Warszawa zamiast na metro mogło wydać te pieniądze na drogi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.