mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kto wybuduje S7 Olsztynek-Nidzica?

Kto wybuduje S7 Olsztynek-Nidzica?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o otwarciu ofert w przetargu na budowę drogi ekspresowej S7 z Olsztynka do Nidzicy. Swoje oferty cenowe złożyło pięć konsorcjów. Wszystkie przekroczyły budżet zaplanowany przez GDDKiA na realizację tego zadania.

Kto wybuduje S7 Olsztynek-Nidzica?
Trwa przetarg na wybór wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje odcinek drogi ekspresowej S7 Olsztynek - Nidzica oraz 5 km obwodnicę Olsztynka w ciągu drogi ekspresowej S51. GDDKiA ogłosiła przetarg w sierpniu ubiegłego roku, jednak dopiero teraz udało się otworzyć oferty cenowe. Na budowę trasy jest pięciu chętnych. Najtańszą ofertę (1,177 mld zł) złożyło konsorcjum Sando Budownictwo Polska Sp. z o. o., Construcciones Sanchez Dominguez-Sando S.A., Energopol Szczecin S.A., Wakoz Sp. z o.o. i Europrojekt Gdansk Sp. z o.o. Z kolei Mostostal Warszawa S.A. i Pont-Projekt Sp. z o.o. zadeklarowały,  że zrealizują inwestycję za ponad 1,276 mld zł. Swoje ofert złożyły także firmy Budimex Dromex S.A. i Arcadis Profil Sp. z o.o. (ponad 1,334 mld zł) oraz Strabag Sp. z o.o. i Transprojekt Gdanski Sp. z o.o. (ponad 1,410 mld zł). Najwięcej, bo aż 1,594 mld zł liczy sobie firma MSF – Moniz Da Maia, Serra & Fortunato – Empreiteiros S.A. Wszystkie oferty przekroczyły kwotę jaką zamawiający, czyli GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania (ponad 1,123 mld zł).

Zwycięzca przetargu zrealizuje zadanie w systemie Zaprojektuj i zbuduj. Będzie to pierwsza warmińsko-mazurska inwestycja drogowa, która zostanie zrealizowana w tym systemie. Ma on na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na zaprojektowanie i budowę drogi tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie. Wyłoniony w przetargu wykonawca opracuje na podstawie wykonanej już wstępnej koncepcji drogi szczegółowy projekt budowlany, a po jego przygotowaniu przystąpi do budowy drogi.

Nowy przebieg drogi ekspresowej S7 od Olsztynka do Nidzicy został zatwierdzony decyzją środowiskową wojewody z dnia 10 września 2007 roku. Inwestycja będzie polegała na budowie około 26 km odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 z szerokim pasem dzielącym, umożliwiającym późniejszą rozbudowę drogi, oraz około 5 km obwodnicy Olsztynka w ciągu drogi ekspresowej S51. Realizacja zadania finansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ma potrwać 37 miesięcy od daty podpisania umowy.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~sz 2009-02-23

OR masz jakis problem? I tak szybciej dojedziesz na Euro do Gdanska DK10/A1 niz ta wirtualna S7.

~OR 2009-02-21

Wszystkie drogi do ktore prowadza do Torunia powinny być autostradami. Maybachem najlepiej jezdzi sie po autostradzie

~Alfista 2009-02-20

31km za 1,2mld!? Drogo, czyż nie?

~sz 2009-02-19

lepiej było zrobić S10 do Torunia i dalej A1 do Gdańska

~osskaa 2009-02-19

Oczywiście, że nie ma, bo na EURO2012 będzie gotowy od Warszawy do Gdańska tylko odcinek Elbląg-Pasłęk, a być może również Obwodnica Południowa Gdańska i Płońska. Na resztę nie ma pomysłu i czasu Panowie Drogowcy!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.