mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kto wybuduje nowy most w Sandomierzu?

Kto wybuduje nowy most w Sandomierzu?

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o zakończeniu pierwszego etapu przetargu na budowę nowego mostu w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77. Wnioski o dopuszczenie do kolejnego etapu postępowania złożyło 11 oferentów.

Kto wybuduje nowy most w Sandomierzu?
23 czerwca bieżącego roku upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do dalszego postępowania przetargowego na budowę nowej przeprawy przez Wisłę w Sandomierzu, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola – Przemyśl. Dwustopniowy przetarg został ogłoszony pod koniec maja bieżącego roku. Swoje wnioski o dopuszczenie do przetargu złożyło w kieleckim oddziale GDDKiA jedenaście firm i konsorcjów.  Komisja przetargowa po zapoznaniu się z wnioskami, jeszcze w tym tygodniu zadecyduje, które firmy lub konsorcja będą mogły złożyć oferty przetargowe. Otrzymają one zaproszenie do udziału w drugim etapie przetargu i złożenia ofert cenowych. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na koniec bieżącego roku. Czas na wykonanie projektu i budowę to 26 miesięcy.

Nowy most przez Wisłę w Sandomierzu o długości prawie 460 metrów powstanie obok już istniejącego. Inwestycja obejmuje również włączenie obiektu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta czyli ulicę dojazdową do węzła Kraków i jego przebudowę po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz włączenie do ulicy Lwowskiej po stronie prawobrzeżnej. Nowy most będzie miał 14 metrów szerokości, ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Po jego oddaniu do użytku stary most zostanie wyremontowany.

Most w Sandomierzu to pierwsza duża świętokrzyska inwestycja drogowa, która będzie realizowana w nowym systemie „Zaprojektuj i zbuduj”. System ma na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. W tym samym systemie realizowany będzie wylot wschodni drogi krajowej nr 74 z Kielc do Cedzyny.

Podobne wiadomości:

Aston Martin One-77 – coś pięknego

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross