mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kto wybuduje nowy most w Sandomierzu?

Kto wybuduje nowy most w Sandomierzu?

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o zakończeniu pierwszego etapu przetargu na budowę nowego mostu w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77. Wnioski o dopuszczenie do kolejnego etapu postępowania złożyło 11 oferentów.

Kto wybuduje nowy most w Sandomierzu?
23 czerwca bieżącego roku upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do dalszego postępowania przetargowego na budowę nowej przeprawy przez Wisłę w Sandomierzu, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola – Przemyśl. Dwustopniowy przetarg został ogłoszony pod koniec maja bieżącego roku. Swoje wnioski o dopuszczenie do przetargu złożyło w kieleckim oddziale GDDKiA jedenaście firm i konsorcjów.  Komisja przetargowa po zapoznaniu się z wnioskami, jeszcze w tym tygodniu zadecyduje, które firmy lub konsorcja będą mogły złożyć oferty przetargowe. Otrzymają one zaproszenie do udziału w drugim etapie przetargu i złożenia ofert cenowych. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na koniec bieżącego roku. Czas na wykonanie projektu i budowę to 26 miesięcy.

Nowy most przez Wisłę w Sandomierzu o długości prawie 460 metrów powstanie obok już istniejącego. Inwestycja obejmuje również włączenie obiektu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta czyli ulicę dojazdową do węzła Kraków i jego przebudowę po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz włączenie do ulicy Lwowskiej po stronie prawobrzeżnej. Nowy most będzie miał 14 metrów szerokości, ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Po jego oddaniu do użytku stary most zostanie wyremontowany.

Most w Sandomierzu to pierwsza duża świętokrzyska inwestycja drogowa, która będzie realizowana w nowym systemie „Zaprojektuj i zbuduj”. System ma na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. W tym samym systemie realizowany będzie wylot wschodni drogi krajowej nr 74 z Kielc do Cedzyny.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.