mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kto wybuduje obwodnicę Kocka?

Kto wybuduje obwodnicę Kocka?

Prawdopodobnie już w trzecim kwartale bieżącego roku ruszy budowa obwodnicy Woli Skromowskiej i Kocka. Najpierw jednak trzeba wybrać wykonawcę tej inwestycji. Do udziału w przetargu zgłosiło się aż dziesięć firm.

Kto wybuduje obwodnicę Kocka?
Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad aktualnie prowadzi postępowanie przetargowe, dotyczące wyboru wykonawcy planowanej obwodnicy Woli Skromowskiej i Kocka. Swoje wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym na budowę tej trasy złożyło dziesięć firm. O tym, którzy z potencjalnych wykonawców zostaną zaproszeni do udziału w przetargu, zadecyduje ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Wybrane firmy w dalszym etapie będą mogły składać swoje oferty.

Realizacja inwestycji obejmuje budowę blisko 8 km odcinka przyszłej trasy ekspresowej S19. Poza tym wykonawca wybuduje dwa mosty (na Wieprzu - 220 m i Tyśmienicy - 123,75 m), dwa bezkolizyjne węzły, dwa wiadukty, drogi dojazdowe o łącznej długości 11,84 km, kanalizację deszczową oraz oświetlenie węzłów. Obwodnica Woli Skromowskiej i Kocka będzie jednojezdniową drogą ekspresową, ale w przyszłości może zostać rozbudowana do dwujezdniowej. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na trzeci kwartał bieżącego roku. Wykonawca będzie mieć na wybudowanie drogi 32 miesiące od daty podpisania umowy.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~dpl1000 2009-02-05

Jezeli rzad mialby sie kierowac takimi kryteriami jak "myśleć" to kazda droga krajowa w Polsce powinna byc dwujezdniowa i bezkolizyjna(czego sam bym chcial),tylko czy jest taka potrzeba i co wazniejsze ,czy w chwili obecnej panstwo na to stac?odpowiedz jest prosta, w chwili obecnej drogi dwujezdniowe nalezy budowac tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne,a to czy jednojezdniowa ekspresówka jest mniej bezpieczna od polskich krajówek?mnie wydaje sie ze wszystko zalezy od kultury na drodze kazdego uczestnika ruchu, a tego nie zapewnia nawet najlepsze drogi.

~bob budowniczy 2009-02-04

zgadzam się ze nie wszędzie są potrzebne na dziś ekspresówki 2 jezdniowe, no ale na niektórych drogach jak np. S3, czy S5 (np. obwodnica Śmigla też ma 1 jezdnię) to chyba 2 jezdnie powinny być na wczoraj. Nawet jeśli na tej obwodnicy Śmigla faktycznie jest zbyt mały ruch to wystarczyło by połączyć tą drogę z obwodnicą bydgoszczy i już jest kawałek fajnej 4 pasmowej trasy. a tak urzędnicy muszą zajmować się 2 razy tym samym zamiast ich prace wykorzystać gdzie indziej...

~myśleć 2009-02-04

Poza tym, zróbmy coś na jutro, a nie na wczoraj jak to się zawsze dzieje.

~myśleć 2009-02-04

Każdy odcinek dwujezdniowy jest potrzebny na długich trasach, nawet nie tylko ze względu na natężenie, ale na możliwość bezpiecznego wyprzedzania. Na takim odcinku można swobodnie ominąć kolumnę TIRów, a nie ryzykować na jednej jezdni. Drogi ekspresowe jednojezdniowe to jedne z najniebezpieczniejszych dróg, ze względu na to, że sprawiają wrażenie bezpiecznych i szerokich, a tak nie jest. Wielokrotnie widziałem jak na obwodnicy Torunia, Świecia wyprzedza się na trzeciego. Większość kierowców mocno przyciska na gaz na tych odcinkach, a wyprzedzanie staje się niebezpieczne właśnie przez taką prędkość.

~dpl1000 2009-02-04

Troche rozwagi panowie. Ja wiem , ze budowa drog w polsce powinna wygladac inaczej, ale w tym konkretnym przypadku,ze wzgledu na natezenie ruchu, druga jezdnia jest zupelnie niepotrzebna.Spojrzcie chociaz na GPR 2005 i zobaczycie ze tutaj urzednicy maja racje, zostawic miejsce pod druga jezdnie i budowac jak bedzie potrzebna.pzdr

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando