mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kto zbuduje „siódemkę” i obwodnicę Ostródy?

Kto zbuduje „siódemkę” i obwodnicę Ostródy?

10 sierpnia 2010 r. minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dalszym postępowaniu przetargowym na budowę S-7 Ostróda Północ – Ostróda Południe wraz z budową obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16. Do wybranych w pierwszym etapie wykonawców GDDKiA wyśle zaproszenia do składania ofert cenowych.

Kto zbuduje „siódemkę” i obwodnicę Ostródy?
Inwestycja polegać będzie na wybudowaniu ok. 10 km drogi ekspresowej S-7  od miejscowości Czerwona Karczma, gdzie będzie znajdował się węzeł na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 530 Ostróda - Dobre Miasto do miejscowości Górka. Trasa drogi ekspresowej biegnie w istniejącym korytarzu „siódemki” lub nowym śladem w odległości nie większej niż 800m od istniejącego korytarza drogi tworząc zarazem w ciągu drogi S7 wschodnią obwodnicę Ostródy.

W ramach zadania przewidziana jest również budowa obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16 o długości ok. 15 km. Początek obwodnicy znajduje się w rejonie miejscowości Ornowo, gdzie będzie węzeł na przecięciu z drogą krajową nr 15 Ostróda - Toruń, koniec w miejscowości Stare Jabłonki. Obwodnica ominie Ostródę od strony południowej przebiegając w okolicach miejscowości Ornowo, Kajkowo, Górka, Lubajny i Stare Jabłonki. Na odcinku od Ornowa do Górki droga biegnie zupełnie nowym śladem poza miastem Ostróda, na odcinku od miejscowości Górka przebieg obwodnicy pokrywa się lub blisko sąsiaduje z istniejącym korytarzem DK16.

Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę odcinka drogi ekspresowej dwujezdniowej wraz z przynależną infrastrukturą techniczną oraz urządzeniami bezpieczeństwa ruchu, dróg gospodarczych, serwisowych i zbiorczych, czterech węzłów drogowych, obiektów inżynierskich, urządzeń ochrony środowiska, w tym ekoduktu nad drogą ekspresową, ekranów akustycznych.

Termin realizacji zamówienia wynosi 25 miesięcy od daty rozpoczęcia i obejmuje również okresy zimowe.

Aktualnie w województwie warmińsko-mazurskim w budowie znajduje się 81,5 km drogi ekspresowej S-7 (wraz z obwodnicą Olsztynka w ciągu drogi 51). Pozostałe odcinki „siódemki” są na etapie postępowania przetargowego.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~gość 2010-08-14

Nie do końca jest prawdą, że będzie to wschodnia obwodnica bo de facto ta droga rozdziela Ostródę na dwie części. Na wschód od 'obwodnicy' są także osiedla mieszkaniowe w granicach miasta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.