mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kto zbuduje „siódemkę” i obwodnicę Ostródy?

Kto zbuduje „siódemkę” i obwodnicę Ostródy?

10 sierpnia 2010 r. minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dalszym postępowaniu przetargowym na budowę S-7 Ostróda Północ – Ostróda Południe wraz z budową obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16. Do wybranych w pierwszym etapie wykonawców GDDKiA wyśle zaproszenia do składania ofert cenowych.

Kto zbuduje „siódemkę” i obwodnicę Ostródy?
Inwestycja polegać będzie na wybudowaniu ok. 10 km drogi ekspresowej S-7  od miejscowości Czerwona Karczma, gdzie będzie znajdował się węzeł na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 530 Ostróda - Dobre Miasto do miejscowości Górka. Trasa drogi ekspresowej biegnie w istniejącym korytarzu „siódemki” lub nowym śladem w odległości nie większej niż 800m od istniejącego korytarza drogi tworząc zarazem w ciągu drogi S7 wschodnią obwodnicę Ostródy.

W ramach zadania przewidziana jest również budowa obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16 o długości ok. 15 km. Początek obwodnicy znajduje się w rejonie miejscowości Ornowo, gdzie będzie węzeł na przecięciu z drogą krajową nr 15 Ostróda - Toruń, koniec w miejscowości Stare Jabłonki. Obwodnica ominie Ostródę od strony południowej przebiegając w okolicach miejscowości Ornowo, Kajkowo, Górka, Lubajny i Stare Jabłonki. Na odcinku od Ornowa do Górki droga biegnie zupełnie nowym śladem poza miastem Ostróda, na odcinku od miejscowości Górka przebieg obwodnicy pokrywa się lub blisko sąsiaduje z istniejącym korytarzem DK16.

Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę odcinka drogi ekspresowej dwujezdniowej wraz z przynależną infrastrukturą techniczną oraz urządzeniami bezpieczeństwa ruchu, dróg gospodarczych, serwisowych i zbiorczych, czterech węzłów drogowych, obiektów inżynierskich, urządzeń ochrony środowiska, w tym ekoduktu nad drogą ekspresową, ekranów akustycznych.

Termin realizacji zamówienia wynosi 25 miesięcy od daty rozpoczęcia i obejmuje również okresy zimowe.

Aktualnie w województwie warmińsko-mazurskim w budowie znajduje się 81,5 km drogi ekspresowej S-7 (wraz z obwodnicą Olsztynka w ciągu drogi 51). Pozostałe odcinki „siódemki” są na etapie postępowania przetargowego.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~gość 2010-08-14

Nie do końca jest prawdą, że będzie to wschodnia obwodnica bo de facto ta droga rozdziela Ostródę na dwie części. Na wschód od 'obwodnicy' są także osiedla mieszkaniowe w granicach miasta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.