mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Którędy do Łodzi? ? trzy warianty dla S8

Którędy do Łodzi? ? trzy warianty dla S8

Wiadomo, ze droga S-8 będzie tworzyła południową obwodnicę Łodzi – to tzw. łódzki wariant jej przebiegu. Planiści zaprojektowali trzy warianty drogi ekspresowej S-8. Wszystkie one przebiegają w okolicach Sieradza, Zduńskiej Woli, Pabianic i Łodzi, omijając je jednak z różnych stron.  Teraz mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i sugestie. Zostaną one wzięte pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Którędy do Łodzi? ? trzy warianty dla S8
GDDKiA rekomenduje wariant zielony na odcinku Walichnowy - Pabianice i dalej wariant różowy  w którym droga mija  wszystkie miasta od południa. Tą samą wersję wybrała Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych, która działa przy Ministerstwie Infrastruktury.  W najbliższym czasie swoje uwagi mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani mieszkańcy. W połowie miesiąca będzie rozprawa administracyjna, na której zostanie wybrany ostateczny wariant. Wybór przebiegu drogi pozwoli uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach i prowadzić dalsze przygotowania. Budowa ma rozpocząć się w 2011 r. i potrwać trzy lata – informuje Gazeta Wyborcza.

We wrześniu podpisano już umowę na zaprojektowanie i wybudowanie 61-kilometrowego fragmentu od Rawy Mazowieckiej do Piotrkowa Trybunalskiego. S-8 na tym odcinku będzie przebiegać po istniejącej drodze krajowej nr 8, czyli tzw. gierkówce.  Prace ruszą na początku 2010 roku i potrwają do maja 2012.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~ironia gorzka 2009-12-07

Do MtM: Przejrzalem strone i proponowany system drog. Niestety nie ufalbym slepo jego tworcoom nawet jezeli urodzioli sie w hameryce. Brak korytarza dla A6 i przebicia do granicy przez Polske polnocn wschodnia jest dla mnie duuuuzym niedociagnieciem. No chyba, ze kazdy kierowca tira koniecznie musi zwiedzic Warszawe?

~MtM 2009-12-04

Dużo osób się tu wpisuje ale prawie nikt nie wie jaki jest pierwotny projekt drogi S-8 dawniej jako E -12, on jest najlepszy bo rozwiązywał wszystkie problemy o których od lat toczą sie bezsensowne dyskusje. Można go zobaczyć na stronie wvvw.andrzej-b.pl/index.text.drogi.html Niestety jest od wielu lat uwalany przez kolejnych durnych dyrektorków i projektantów załatwiających swoje interesiki.

~Max 2009-12-04

Sądzę że wybudowanie niewielkiego łącznika do Tomaszowa będzię koniecznością i rozwiąże problem ciągłości S8. W innym wypadku ten projekt to kuriozum. A że w Polsce głupoty nie brakuje to pewnie na rozsądne zakończenie trochę poczekamy.

~Maciek 2009-12-04

Jako mieszkaniec Wrocławia jestem niezadowolny, bo jazda przez Łódź do Warszawy to nadłożenie pieniędzy i benzyny, bez zysku na czasie.. Po wybudowaniu ekspresowki i tak będę raczej jeździć przez Walichnowy starą 8-ką przez Bełchatów bo zysk czasowy z użycia szybszej drogi ekspresowej pod Łodzią będzie w praktyce niwelowany większą długością tej drogi.

~pit 2009-12-04

Dlatego najlepszym pomyslem, ktory pojawil sie nie tak dawno jest budowa przedłużenia s-8 z łodzi do Tomaszowa Maz. i dalej w kierunku kielc jako s-74

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.