mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Którędy do Łodzi? ? trzy warianty dla S8

Którędy do Łodzi? ? trzy warianty dla S8

Wiadomo, ze droga S-8 będzie tworzyła południową obwodnicę Łodzi – to tzw. łódzki wariant jej przebiegu. Planiści zaprojektowali trzy warianty drogi ekspresowej S-8. Wszystkie one przebiegają w okolicach Sieradza, Zduńskiej Woli, Pabianic i Łodzi, omijając je jednak z różnych stron.  Teraz mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i sugestie. Zostaną one wzięte pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Którędy do Łodzi? ? trzy warianty dla S8
GDDKiA rekomenduje wariant zielony na odcinku Walichnowy - Pabianice i dalej wariant różowy  w którym droga mija  wszystkie miasta od południa. Tą samą wersję wybrała Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych, która działa przy Ministerstwie Infrastruktury.  W najbliższym czasie swoje uwagi mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani mieszkańcy. W połowie miesiąca będzie rozprawa administracyjna, na której zostanie wybrany ostateczny wariant. Wybór przebiegu drogi pozwoli uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach i prowadzić dalsze przygotowania. Budowa ma rozpocząć się w 2011 r. i potrwać trzy lata – informuje Gazeta Wyborcza.

We wrześniu podpisano już umowę na zaprojektowanie i wybudowanie 61-kilometrowego fragmentu od Rawy Mazowieckiej do Piotrkowa Trybunalskiego. S-8 na tym odcinku będzie przebiegać po istniejącej drodze krajowej nr 8, czyli tzw. gierkówce.  Prace ruszą na początku 2010 roku i potrwają do maja 2012.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~ironia gorzka 2009-12-07

Do MtM: Przejrzalem strone i proponowany system drog. Niestety nie ufalbym slepo jego tworcoom nawet jezeli urodzioli sie w hameryce. Brak korytarza dla A6 i przebicia do granicy przez Polske polnocn wschodnia jest dla mnie duuuuzym niedociagnieciem. No chyba, ze kazdy kierowca tira koniecznie musi zwiedzic Warszawe?

~MtM 2009-12-04

Dużo osób się tu wpisuje ale prawie nikt nie wie jaki jest pierwotny projekt drogi S-8 dawniej jako E -12, on jest najlepszy bo rozwiązywał wszystkie problemy o których od lat toczą sie bezsensowne dyskusje. Można go zobaczyć na stronie wvvw.andrzej-b.pl/index.text.drogi.html Niestety jest od wielu lat uwalany przez kolejnych durnych dyrektorków i projektantów załatwiających swoje interesiki.

~Max 2009-12-04

Sądzę że wybudowanie niewielkiego łącznika do Tomaszowa będzię koniecznością i rozwiąże problem ciągłości S8. W innym wypadku ten projekt to kuriozum. A że w Polsce głupoty nie brakuje to pewnie na rozsądne zakończenie trochę poczekamy.

~Maciek 2009-12-04

Jako mieszkaniec Wrocławia jestem niezadowolny, bo jazda przez Łódź do Warszawy to nadłożenie pieniędzy i benzyny, bez zysku na czasie.. Po wybudowaniu ekspresowki i tak będę raczej jeździć przez Walichnowy starą 8-ką przez Bełchatów bo zysk czasowy z użycia szybszej drogi ekspresowej pod Łodzią będzie w praktyce niwelowany większą długością tej drogi.

~pit 2009-12-04

Dlatego najlepszym pomyslem, ktory pojawil sie nie tak dawno jest budowa przedłużenia s-8 z łodzi do Tomaszowa Maz. i dalej w kierunku kielc jako s-74

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.