Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Którędy pobiegnie S74?

Którędy pobiegnie S74?

Projektanci drogi ekspresowej S74 zaprezentowali przedstawicielom gmin, przez których teren będzie biegła trasa, wstępne propozycje jej przebiegu na odcinku Sulejów - Przełom/Mniów. Ten blisko 27 km fragment ma być realizowany w latach 2008-2014.

Którędy pobiegnie S74?
W siedzibie kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad miało miejsce spotkanie, podczas którego projektanci planowanej drogi ekspresowej S74 zaprezentowali jej przebieg. Wstępne propozycje lokalizacji nowej drogi ekspresowej dotyczyły odcinka Sulejów - Przełom/Mniów.

Budowa tego fragmentu trasy to etap zadania, jakim jest dostosowanie drogi krajowej nr 74 do parametrów trasy ekspresowej na terenie województwa świętokrzyskiego. Projektanci przedstawili wstępnie trzy propozycje przebiegu odcinka o długości około 27 km. W oparciu o nie powstaną warianty nowej drogi, które po wszystkich niezbędnych uzgodnieniach zostaną zgłoszone do decyzji środowiskowej jeszcze w tym roku. To właśnie na mocy tej decyzji, wydawanej przez wojewodę, zostanie ostatecznie określony przebieg odcinka Sulejów – Przełom/Mniów.

Według propozycji nowa droga miałaby przebiegać w przeważającej części po śladzie już istniejącej drogi krajowej nr 74, przez tereny gmin Ruda Maleniecka, Radoszyce, Smyków i Mniów. Jedynie na terenie gminy Smyków projektanci proponują alternatywne przebiegi: jeden wzdłuż istniejącej drogi nr 74 i drugi równoległy, oddalony nieco na południowy-zachód. Na całym odcinku Sulejów – Przełom/Mniów projektanci proponują wstępnie trzy węzły, w Rudzie Malenieckiej, Radoszycach i Smykowie lub Królewcu w zależności od wariantu. Planują również od czterech do pięciu wiaduktów.

Przebudowa drogi krajowej nr 74 Piotrków – Kielce – Opatów do parametrów trasy ekspresowej, została ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2008-2012, a jej realizacja zaplanowana została na lata 2008-2014.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~folis 2008-08-17

Jesli chodzi o Sulejów to powinna być obwodnica, jazda przez ta miejscowość to porazka, tłok, korki itp Sama trasa jest kolosalnym priorytetem. Jezdnia w duzej czesci jest szerokosci dwoch tirow, zjezdza sie na pobocze. Poza tym tj tanzyt z Polski wschodniej do Tuszyna, Ptaka. Dziwie sie ze tak pozno ja beda budowac..

~krosniewitz 2008-06-30

popatrzcie na mape i policzcie bo mnie z Sulejowa do Przełom wychodzi 53km a do Mniów 56km to są jakieś jaja

~karllos 2008-06-28

27km w 6 lat.......hmm pogratulować

~stasu 2008-06-27

moim zdaniem to na pierwszy ogień powinien iśc odcinek piotrków sulejów jako 2x2 z obejściem sulejowa bo na tym odcinku jest najgorzej bo dalej w stronę kielc można już śmigać ruch raczej skromny

~Bartoszek 2008-06-27

Dodam jeszcze że Zosin to przejście graniczne i gdyby je odpowiednio przystosować do odprawy TIR-ów to by odciążyło przejścia w Hrebennem i w Dorohusku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj