mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Którędy pobiegnie S74?

Którędy pobiegnie S74?

Projektanci drogi ekspresowej S74 zaprezentowali przedstawicielom gmin, przez których teren będzie biegła trasa, wstępne propozycje jej przebiegu na odcinku Sulejów - Przełom/Mniów. Ten blisko 27 km fragment ma być realizowany w latach 2008-2014.

Którędy pobiegnie S74?
W siedzibie kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad miało miejsce spotkanie, podczas którego projektanci planowanej drogi ekspresowej S74 zaprezentowali jej przebieg. Wstępne propozycje lokalizacji nowej drogi ekspresowej dotyczyły odcinka Sulejów - Przełom/Mniów.

Budowa tego fragmentu trasy to etap zadania, jakim jest dostosowanie drogi krajowej nr 74 do parametrów trasy ekspresowej na terenie województwa świętokrzyskiego. Projektanci przedstawili wstępnie trzy propozycje przebiegu odcinka o długości około 27 km. W oparciu o nie powstaną warianty nowej drogi, które po wszystkich niezbędnych uzgodnieniach zostaną zgłoszone do decyzji środowiskowej jeszcze w tym roku. To właśnie na mocy tej decyzji, wydawanej przez wojewodę, zostanie ostatecznie określony przebieg odcinka Sulejów – Przełom/Mniów.

Według propozycji nowa droga miałaby przebiegać w przeważającej części po śladzie już istniejącej drogi krajowej nr 74, przez tereny gmin Ruda Maleniecka, Radoszyce, Smyków i Mniów. Jedynie na terenie gminy Smyków projektanci proponują alternatywne przebiegi: jeden wzdłuż istniejącej drogi nr 74 i drugi równoległy, oddalony nieco na południowy-zachód. Na całym odcinku Sulejów – Przełom/Mniów projektanci proponują wstępnie trzy węzły, w Rudzie Malenieckiej, Radoszycach i Smykowie lub Królewcu w zależności od wariantu. Planują również od czterech do pięciu wiaduktów.

Przebudowa drogi krajowej nr 74 Piotrków – Kielce – Opatów do parametrów trasy ekspresowej, została ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2008-2012, a jej realizacja zaplanowana została na lata 2008-2014.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~folis 2008-08-17

Jesli chodzi o Sulejów to powinna być obwodnica, jazda przez ta miejscowość to porazka, tłok, korki itp Sama trasa jest kolosalnym priorytetem. Jezdnia w duzej czesci jest szerokosci dwoch tirow, zjezdza sie na pobocze. Poza tym tj tanzyt z Polski wschodniej do Tuszyna, Ptaka. Dziwie sie ze tak pozno ja beda budowac..

~krosniewitz 2008-06-30

popatrzcie na mape i policzcie bo mnie z Sulejowa do Przełom wychodzi 53km a do Mniów 56km to są jakieś jaja

~karllos 2008-06-28

27km w 6 lat.......hmm pogratulować

~stasu 2008-06-27

moim zdaniem to na pierwszy ogień powinien iśc odcinek piotrków sulejów jako 2x2 z obejściem sulejowa bo na tym odcinku jest najgorzej bo dalej w stronę kielc można już śmigać ruch raczej skromny

~Bartoszek 2008-06-27

Dodam jeszcze że Zosin to przejście graniczne i gdyby je odpowiednio przystosować do odprawy TIR-ów to by odciążyło przejścia w Hrebennem i w Dorohusku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.