mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Którędy pobiegnie Zakopianka?

Którędy pobiegnie Zakopianka?

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawił władzom Nowego Targu nową lokalizację projektowanego odcinka „Zakopianki” z Rdzawki do Nowego Targu. Nowa koncepcja odbiega znacznie od wcześniejszych ustaleń.

Którędy pobiegnie Zakopianka?
Wstępna propozycja lokalizacji zmodernizowanej „Zakopianki” na 17,2 km odcinku Rdzawka – Nowy Targ, przedstawiona przed krakowską GDDKiA, różni się od poprzedniej koncepcji, która została zaakceptowana przez wszystkich zainteresowanych. Główną przyczyną zmiany projektu lokalizacyjnego drogi, a zarazem wszystkich wcześniejszych ustaleń, jest zmiana parametrów technicznych jakie ma posiadać trasa. Wzrosła przede wszystkim prędkość projektowa (z 70 do 100 km/h), co powoduje konieczność przeprojektowania łuków i węzłów komunikacyjnych.

Nowy projekt opracowany przez GDDKiA nie zagraża wcześniejszym ustaleniom dotyczącym osiedla Niwa w Nowym Targu, gdzie dzięki porozumieniu uniknięto wyburzeń. Zmiany w koncepcji widać dopiero na wysokości szosy wschód-zachód, gdzie „Zakopianka” miałaby przebiegać po innym łuku. Poprzednia trasa była wyznaczona w taki sposób, aby nie zagrażała rezerwatowi sosny nasiennej w lesie Bór. Gdyby przebieg miał być zmieniany i gdyby miał naruszać teren rezerwatu, inwestor musiałby ponownie negocjować z nadleśnictwem. Jednak największa rozbieżność obu koncepcji dotyczy miejsca przed Szaflarami, w którym istniejąca „Zakopianka” połączy się z nowym odcinkiem. Miastu zależy, aby lokalizacja węzła była zsynchronizowana z planami budowy wschodniej obwodnicy miasta.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~ja 2008-01-30

Gimp jest darmowy, jakby ktoś pytał

~wi999 2008-01-29

no praca w DOS'ie to nie lada wyzwanie :)

~krk 2008-01-29

:))) heh, ale mnie rozbawila ta wymiana zdan... az sie poplakalem... o kurcze, czego jeszcze tam nie macie? ...juz wole nie pytac :)

~Redakcja 2008-01-29

Ale nie mamy paint'a.

~kolejny wielbiciel mapki 2008-01-29

Nie musi być zrobiona profesjonalnie, taka z przebiegiem narysowanym w paint'cie też mnie zadowoli. Lepszy rydz niż nic.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.