mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Którędy pobiegnie Zakopianka?

Którędy pobiegnie Zakopianka?

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawił władzom Nowego Targu nową lokalizację projektowanego odcinka „Zakopianki” z Rdzawki do Nowego Targu. Nowa koncepcja odbiega znacznie od wcześniejszych ustaleń.

Którędy pobiegnie Zakopianka?
Wstępna propozycja lokalizacji zmodernizowanej „Zakopianki” na 17,2 km odcinku Rdzawka – Nowy Targ, przedstawiona przed krakowską GDDKiA, różni się od poprzedniej koncepcji, która została zaakceptowana przez wszystkich zainteresowanych. Główną przyczyną zmiany projektu lokalizacyjnego drogi, a zarazem wszystkich wcześniejszych ustaleń, jest zmiana parametrów technicznych jakie ma posiadać trasa. Wzrosła przede wszystkim prędkość projektowa (z 70 do 100 km/h), co powoduje konieczność przeprojektowania łuków i węzłów komunikacyjnych.

Nowy projekt opracowany przez GDDKiA nie zagraża wcześniejszym ustaleniom dotyczącym osiedla Niwa w Nowym Targu, gdzie dzięki porozumieniu uniknięto wyburzeń. Zmiany w koncepcji widać dopiero na wysokości szosy wschód-zachód, gdzie „Zakopianka” miałaby przebiegać po innym łuku. Poprzednia trasa była wyznaczona w taki sposób, aby nie zagrażała rezerwatowi sosny nasiennej w lesie Bór. Gdyby przebieg miał być zmieniany i gdyby miał naruszać teren rezerwatu, inwestor musiałby ponownie negocjować z nadleśnictwem. Jednak największa rozbieżność obu koncepcji dotyczy miejsca przed Szaflarami, w którym istniejąca „Zakopianka” połączy się z nowym odcinkiem. Miastu zależy, aby lokalizacja węzła była zsynchronizowana z planami budowy wschodniej obwodnicy miasta.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~ja 2008-01-30

Gimp jest darmowy, jakby ktoś pytał

~wi999 2008-01-29

no praca w DOS'ie to nie lada wyzwanie :)

~krk 2008-01-29

:))) heh, ale mnie rozbawila ta wymiana zdan... az sie poplakalem... o kurcze, czego jeszcze tam nie macie? ...juz wole nie pytac :)

~Redakcja 2008-01-29

Ale nie mamy paint'a.

~kolejny wielbiciel mapki 2008-01-29

Nie musi być zrobiona profesjonalnie, taka z przebiegiem narysowanym w paint'cie też mnie zadowoli. Lepszy rydz niż nic.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.