Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Którędy pobiegnie Zakopianka?

Którędy pobiegnie Zakopianka?

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawił władzom Nowego Targu nową lokalizację projektowanego odcinka „Zakopianki” z Rdzawki do Nowego Targu. Nowa koncepcja odbiega znacznie od wcześniejszych ustaleń.

Którędy pobiegnie Zakopianka?
Wstępna propozycja lokalizacji zmodernizowanej „Zakopianki” na 17,2 km odcinku Rdzawka – Nowy Targ, przedstawiona przed krakowską GDDKiA, różni się od poprzedniej koncepcji, która została zaakceptowana przez wszystkich zainteresowanych. Główną przyczyną zmiany projektu lokalizacyjnego drogi, a zarazem wszystkich wcześniejszych ustaleń, jest zmiana parametrów technicznych jakie ma posiadać trasa. Wzrosła przede wszystkim prędkość projektowa (z 70 do 100 km/h), co powoduje konieczność przeprojektowania łuków i węzłów komunikacyjnych.

Nowy projekt opracowany przez GDDKiA nie zagraża wcześniejszym ustaleniom dotyczącym osiedla Niwa w Nowym Targu, gdzie dzięki porozumieniu uniknięto wyburzeń. Zmiany w koncepcji widać dopiero na wysokości szosy wschód-zachód, gdzie „Zakopianka” miałaby przebiegać po innym łuku. Poprzednia trasa była wyznaczona w taki sposób, aby nie zagrażała rezerwatowi sosny nasiennej w lesie Bór. Gdyby przebieg miał być zmieniany i gdyby miał naruszać teren rezerwatu, inwestor musiałby ponownie negocjować z nadleśnictwem. Jednak największa rozbieżność obu koncepcji dotyczy miejsca przed Szaflarami, w którym istniejąca „Zakopianka” połączy się z nowym odcinkiem. Miastu zależy, aby lokalizacja węzła była zsynchronizowana z planami budowy wschodniej obwodnicy miasta.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~ja 2008-01-30

Gimp jest darmowy, jakby ktoś pytał

~wi999 2008-01-29

no praca w DOS'ie to nie lada wyzwanie :)

~krk 2008-01-29

:))) heh, ale mnie rozbawila ta wymiana zdan... az sie poplakalem... o kurcze, czego jeszcze tam nie macie? ...juz wole nie pytac :)

~Redakcja 2008-01-29

Ale nie mamy paint'a.

~kolejny wielbiciel mapki 2008-01-29

Nie musi być zrobiona profesjonalnie, taka z przebiegiem narysowanym w paint'cie też mnie zadowoli. Lepszy rydz niż nic.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.