mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Którędy pójdzie Trasa Lęborska?

Którędy pójdzie Trasa Lęborska?

Trasa Lęborska czyli droga szybkiego ruchu, która połączy Trójmiasto ze Szczecinem, być może ominie gdańską Osowę. Drogowcy przygotowali wariant, który przewiduje połączenie trasy z obwodnicą w gdyńskiej Dąbrówce.

Którędy pójdzie Trasa Lęborska?

Bitwa o przebieg drogi trwa od kilku lat, mimo iż jej budowa to cały czas kwestia dalekiej przyszłości. Protestują zarówno mieszkańcy Kaszub, przez które przebiegać ma Trasa Lęborska (inaczej zwana właśnie Kaszubską), jak i mieszkańcy Osowej, gdzie planowane było włączenie drogi do trójmiejskiej obwodnicy. Aby znaleźć złoty środek, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała inny warianty, który przewiduje wygięcie drogi przed Chwaszczynem w lewo, w stronę Gdyni równolegle do ulicy Chwaszczyńskiej. Na wysokości zajezdni autobusowej trasa na estakadzie "wchodziłaby" pomiędzy istniejące jezdnie ulicy Chwaszczyńskiej, przechodząc nad skrzyżowaniami ze Starochwaszczyńską i Rdestową. Kilkaset metrów dalej Chwaszczyńska bezkolizyjnie włączyłaby się w Trasę Lęborską. Koncepcja zakłada również przebudowę węzła z obwodnicą przy Tesco.

"Do końca kwietnia musimy wybrać konkretny wariant przebiegu całej trasy. Chcemy jak najszybciej uzyskać decyzję lokalizacyjną, by zarezerwować te tereny. Za parę lat będą już tak zabudowane, że nie będzie w ogóle na nich miejsca na drogi" - powiedział GW Franciszek Rogowicz, dyrektor gdańskiego oddziału GDDKiA.

Budowa Trasy Lęborskiej ma się rozpocząć za sześć lat. Oddanie do użytku przewidziano na 2015 rok.

Przeczytaj także:

Trasa Lęborska nie wcześniej niż w 2015 r (2007-02-15)

 


Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~Casandra 2007-04-13

Axe, co ci da A6 w przebiegu Berlinki? Przeciez ta droga omija wszystkie wiekrze miasta od Goleniowa przez Koszalin/Kolobrzeg az do Leborka. Poza tym Belinka miala laczyc Berlin z Krolewcem a nie rozwijac Polskie Wybrzeze.

~ALESSIA 2007-04-05

MIESZKAM W WEJHERII, POLAK PIERDZIELISZ GłUPOTY, JUż DAWNO ZACZELI :)) TYLKO, żE KORKI BęDą PRZEZ NASTęPNE 8 LAT :((

~Axe 2007-04-05

Dokonczyc hitlerowska A6, komentarze zbedne.

~Polak 2007-04-05

bijcie sie bijcie i trasy nie bedzie....takich mamy ludzi ktorzy nie potrafia sie zgodzic....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Superauto od Audi i Lamborghini
Superauto od Audi i Lamborghini
Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini.