Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Którędy pójdzie Trasa Lęborska?

Którędy pójdzie Trasa Lęborska?

Trasa Lęborska czyli droga szybkiego ruchu, która połączy Trójmiasto ze Szczecinem, być może ominie gdańską Osowę. Drogowcy przygotowali wariant, który przewiduje połączenie trasy z obwodnicą w gdyńskiej Dąbrówce.

Którędy pójdzie Trasa Lęborska?

Bitwa o przebieg drogi trwa od kilku lat, mimo iż jej budowa to cały czas kwestia dalekiej przyszłości. Protestują zarówno mieszkańcy Kaszub, przez które przebiegać ma Trasa Lęborska (inaczej zwana właśnie Kaszubską), jak i mieszkańcy Osowej, gdzie planowane było włączenie drogi do trójmiejskiej obwodnicy. Aby znaleźć złoty środek, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała inny warianty, który przewiduje wygięcie drogi przed Chwaszczynem w lewo, w stronę Gdyni równolegle do ulicy Chwaszczyńskiej. Na wysokości zajezdni autobusowej trasa na estakadzie "wchodziłaby" pomiędzy istniejące jezdnie ulicy Chwaszczyńskiej, przechodząc nad skrzyżowaniami ze Starochwaszczyńską i Rdestową. Kilkaset metrów dalej Chwaszczyńska bezkolizyjnie włączyłaby się w Trasę Lęborską. Koncepcja zakłada również przebudowę węzła z obwodnicą przy Tesco.

"Do końca kwietnia musimy wybrać konkretny wariant przebiegu całej trasy. Chcemy jak najszybciej uzyskać decyzję lokalizacyjną, by zarezerwować te tereny. Za parę lat będą już tak zabudowane, że nie będzie w ogóle na nich miejsca na drogi" - powiedział GW Franciszek Rogowicz, dyrektor gdańskiego oddziału GDDKiA.

Budowa Trasy Lęborskiej ma się rozpocząć za sześć lat. Oddanie do użytku przewidziano na 2015 rok.

Przeczytaj także:

Trasa Lęborska nie wcześniej niż w 2015 r (2007-02-15)

 


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Casandra 2007-04-13

Axe, co ci da A6 w przebiegu Berlinki? Przeciez ta droga omija wszystkie wiekrze miasta od Goleniowa przez Koszalin/Kolobrzeg az do Leborka. Poza tym Belinka miala laczyc Berlin z Krolewcem a nie rozwijac Polskie Wybrzeze.

~ALESSIA 2007-04-05

MIESZKAM W WEJHERII, POLAK PIERDZIELISZ GłUPOTY, JUż DAWNO ZACZELI :)) TYLKO, żE KORKI BęDą PRZEZ NASTęPNE 8 LAT :((

~Axe 2007-04-05

Dokonczyc hitlerowska A6, komentarze zbedne.

~Polak 2007-04-05

bijcie sie bijcie i trasy nie bedzie....takich mamy ludzi ktorzy nie potrafia sie zgodzic....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku
Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku
W sieci pojawił się dokument Alfa Romeo, który przestawia rozwój gamy modelowej przez następne cztery lata. Włoski producent zamierza wprowadzić w tym czasie sześć nowych modeli. Do końca roku pojawią się dwa nowe auta.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj