mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kujawsko-Pomorskie: Pierwsza droga za pieniądze RPO

Kujawsko-Pomorskie: Pierwsza droga za pieniądze RPO

Pierwszą zakończoną i rozliczoną inwestycją finansowaną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego jest zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej numer 246 Nakło - Szubin. Za ponad 20,5 mln zł powstało 14 km jezdni o europejskim standardzie.

Kujawsko-Pomorskie: Pierwsza droga za pieniądze RPO
Droga wojewódzka nr 246 łączy trasy ekspresowe S5 i S10 w zachodniej części województwa. Dzięki środkom RPO WK-P trasa została przede wszystkim poszerzona, utwardzona i wzmocniona. Radykalnie poprawiono też geometrię newralgicznych skrzyżowań oraz przebudowano i dobudowano nowe pobocza i chodniki, a także zatoki autobusowe. Inwestorem był samorząd województwa, który otrzymał na ten cel wsparcie z RPO WK-P w wysokości 50 procent kosztów, czyli 10,2 mln zł.

Według Marszałka Województwa, Piotra Całbeckiego znacząca poprawa infrastruktury komunikacyjnej to jeden z podstawowych priorytetów obecnego zarządu województwa. Znajduje to odzwierciedlenie zarówno w podziale środków RPO i tegorocznym budżecie województwa, jak i w zabiegach o uwzględnienie przez rząd postulatów o właściwe skomunikowanie Kujaw i Pomorza z autostradą A1.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 246 to jedno z szesnastu przedsięwzięć zapisanych na liście projektów kluczowych RPO WK-P, co do których zapadła już decyzja o finansowaniu. Jest wśród nich jeszcze m.in. pięć innych inwestycji drogowych.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Dawid 2010-03-20

Witam! Chciałbym uprzejmnie oświadczyć, że ulica łącząca Gorzeń-Ślesin w ubiegłym roku wyglądała już okropnie!!!W tym roku to już jest skandal!!! Coś strasznego, tą ulicą nie można jechać z prędkością większą niż 20km/h!!!! Dziura na dziurze, ale to jeszcze takie dziury, że z łatwością można urwać koło!!!Dziura co 3 metry!!Przecież prócz tej ulicy to innej nie ma, aby przedostać się ze Ślesina w strone Gorzenia!!! Czy ludzie odpowiedzialni za warunki ulic nie mają zamiaru coś robić w tym kierunku??!!Ta ulica wymaga kapitalnego remontu!!Weźcie się, bo aż wstyd!!Żeby chociarz połatali ładnie, a tu nic...Dzisiaj jak jechałem to przez jedną z glębszych dziur przytarłem podwoziem!!!!Wasze szczęście,że nic mi się nie stało przy aucie, bo odrazu będę ubiegał się o odszkodowanie!!!!

~romek 2009-03-16

Jechałem droga z Ślesina do Gorzenia a nastepnie do Nakła ,droga wymaga gruntownego remontu szczególnie na odcinku który biegnie z stacji kolejowej Ślesin do Gorzenia.Sama stacja opuszczona okna zabite sklejką ,stacja ta jeszcze w latach 80 wygladała przyzwoicie.Ci okropni decydenci z PKP wygubili gro stacji na wznych szlakach zelaznychDroga była remontowana w latach 70 gdzie na istniejacy bruk połozono dywanik asfaltowy o szerokości 3m pozostałe 3m to grunt.Droga została zbudowana w chyb grubo przed 1900 rokiem napewno wymaga gruntownego remontu.Podobnie droga z Nakła do Kcyni chociaz tutaj prowadzone sa prace remontowe oraz z Kcyni do Szubina

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando