mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kujawsko-Pomorskie: Pierwsza droga za pieniądze RPO

Kujawsko-Pomorskie: Pierwsza droga za pieniądze RPO

Pierwszą zakończoną i rozliczoną inwestycją finansowaną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego jest zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej numer 246 Nakło - Szubin. Za ponad 20,5 mln zł powstało 14 km jezdni o europejskim standardzie.

Kujawsko-Pomorskie: Pierwsza droga za pieniądze RPO
Droga wojewódzka nr 246 łączy trasy ekspresowe S5 i S10 w zachodniej części województwa. Dzięki środkom RPO WK-P trasa została przede wszystkim poszerzona, utwardzona i wzmocniona. Radykalnie poprawiono też geometrię newralgicznych skrzyżowań oraz przebudowano i dobudowano nowe pobocza i chodniki, a także zatoki autobusowe. Inwestorem był samorząd województwa, który otrzymał na ten cel wsparcie z RPO WK-P w wysokości 50 procent kosztów, czyli 10,2 mln zł.

Według Marszałka Województwa, Piotra Całbeckiego znacząca poprawa infrastruktury komunikacyjnej to jeden z podstawowych priorytetów obecnego zarządu województwa. Znajduje to odzwierciedlenie zarówno w podziale środków RPO i tegorocznym budżecie województwa, jak i w zabiegach o uwzględnienie przez rząd postulatów o właściwe skomunikowanie Kujaw i Pomorza z autostradą A1.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 246 to jedno z szesnastu przedsięwzięć zapisanych na liście projektów kluczowych RPO WK-P, co do których zapadła już decyzja o finansowaniu. Jest wśród nich jeszcze m.in. pięć innych inwestycji drogowych.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~Dawid 2010-03-20

Witam! Chciałbym uprzejmnie oświadczyć, że ulica łącząca Gorzeń-Ślesin w ubiegłym roku wyglądała już okropnie!!!W tym roku to już jest skandal!!! Coś strasznego, tą ulicą nie można jechać z prędkością większą niż 20km/h!!!! Dziura na dziurze, ale to jeszcze takie dziury, że z łatwością można urwać koło!!!Dziura co 3 metry!!Przecież prócz tej ulicy to innej nie ma, aby przedostać się ze Ślesina w strone Gorzenia!!! Czy ludzie odpowiedzialni za warunki ulic nie mają zamiaru coś robić w tym kierunku??!!Ta ulica wymaga kapitalnego remontu!!Weźcie się, bo aż wstyd!!Żeby chociarz połatali ładnie, a tu nic...Dzisiaj jak jechałem to przez jedną z glębszych dziur przytarłem podwoziem!!!!Wasze szczęście,że nic mi się nie stało przy aucie, bo odrazu będę ubiegał się o odszkodowanie!!!!

~romek 2009-03-16

Jechałem droga z Ślesina do Gorzenia a nastepnie do Nakła ,droga wymaga gruntownego remontu szczególnie na odcinku który biegnie z stacji kolejowej Ślesin do Gorzenia.Sama stacja opuszczona okna zabite sklejką ,stacja ta jeszcze w latach 80 wygladała przyzwoicie.Ci okropni decydenci z PKP wygubili gro stacji na wznych szlakach zelaznychDroga była remontowana w latach 70 gdzie na istniejacy bruk połozono dywanik asfaltowy o szerokości 3m pozostałe 3m to grunt.Droga została zbudowana w chyb grubo przed 1900 rokiem napewno wymaga gruntownego remontu.Podobnie droga z Nakła do Kcyni chociaz tutaj prowadzone sa prace remontowe oraz z Kcyni do Szubina

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.