mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kujawsko-Pomorskie ? najwięcej pieniędzy na transport

Kujawsko-Pomorskie ? najwięcej pieniędzy na transport

W ubiegłym roku największą pozycją wśród wydatków budżetowych samorządu województwa kujawsko-pomorskiego był transport, w tym także infrastruktura drogowa. Na utrzymanie dróg przeznaczono 16 mln zł, a na nowe inwestycje wydano kwotę 68,5 mln zł.

Kujawsko-Pomorskie ? najwięcej pieniędzy na transport
W polskim systemie administracyjnym budżety województw są porównywalne z budżetami miast średniej wielkości, a nawet mniejsze. Tak jest także w przypadku województwa kujawsko-pomorskiego. Chociaż ubiegłoroczne wydatki samorządu województwa były mniejsze niż wydatki Bydgoszczy i Torunia, to jednak udało się sporą część dostępnych funduszy przeznaczyć na rozwój sieci drogowej.

Największymi przedsięwzięciami drogowymi rozpoczętymi w 2007 r. były: przebudowa drogi wojewódzkiej nr 543, łączącej wieś Paparzyn w powiecie chełmińskim i wieś Szabda w powiecie brodnickim (dotychczasowy koszt 5,6  mln zł), przebudowa drogi wojewódzkiej nr 240 Tuchola - Świecie (5,3 mln zł), modernizacja drogi wojewódzkiej nr 253 Łabiszyn - Murczyn w powiecie żnińskim (3,2 mln zł) oraz przebudowa drogi wojewódzkiej nr 246 Paterek - Dąbrowa Biskupia (1,5 mln zł).

Te wieloletnie inwestycje będą kontynuowane także w tym roku. Oprócz tego, realizowany będzie drugi etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 534 Grudziądz – Rypin, opracowanie koncepcji połączenia drogi krajowej nr 80 z drogą krajową nr 1 w miejscowości Ostaszewo i poprzez węzeł Turzno na autostradzie A-1 z drogą krajową nr 15 oraz koncepcja komunikacyjnego połączenia drogowego na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 551 w rejonie miejscowości Zelgno do projektowanego węzła Dźwierzno na autostradzie A-1.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Bydgoszcz 2008-04-22

Remontują drogi na wsiach, a w miastach dziura na dziurze...

~S5 2008-04-22

A co z S5 ? - mam nadzieje że kasy nie zabraknie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.