mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kujawsko-pomorskie: pół miliarda na modernizacje

Kujawsko-pomorskie: pół miliarda na modernizacje

Modernizacja drogi nr 252 łączącej Inowrocław z Włocławkiem, kończy pierwszy etap odnowy kujawsko-pomorskich tras wojewódzkich z wykorzystaniem funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ostatnich latach samorząd województwa przeznaczył na ten cel prawie pół miliarda złotych.

Kujawsko-pomorskie: pół miliarda na modernizacje
- W 2007 roku rozpoczęliśmy realizację ambitnego programu modernizacji tras wojewódzkich. W ciągu 6 lat udało się przebudować blisko ćwierć tysiąca kilometrów dróg. Priorytetem była poprawa dostępności komunikacyjnej autostrady A1 oraz projektowanych tras szybkiego ruchu S5 i S10 – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku zakończy się przebudowa ciągu dróg nr 251 oraz nr 252 (Żnin – Inowrocław – Włocławek). To największy projekt realizowany w regionie. Wartość zadania to 108 mln zł, a do przebudowy wytypowano blisko 63 kilometry trasy. Na wszystkich drogach, które zostały zmodernizowane stosowano szereg rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo.

Jeszcze w tym roku powinny się zakończyć prace nad dokumentacją dla modernizacji drogi wojewódzkiej nr 251 Żnin-granica województwa, drogi wojewódzkiej nr 255 Pakość - Strzelno, drogi wojewódzkiej nr 265 Brześć – Kowal, drogi wojewódzkiej nr 559 Lipno – granica województwa. W fazie projektowania znajdują się także odcinki drogi wojewódzkiej nr 240 Świecie - Tuchola, drogi wojewódzkiej nr 241 Tuchola - Sępólno Krajeńskie i drogi wojewódzkiej nr 254 Brzoza - Wylatowo. Priorytetem jest droga wojewódzka nr 548, która prowadzi do węzła autostradowego w Lisewie, a jej obecny stan nie pozwala na to, by korzystały z niej pojazdy o masie powyżej 15 ton.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe inwestycja remont

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Koniec remontu na krajowej

Koniec remontu na krajowej "jedynce" w...

Polskie drogi 2015-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.