mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kujawsko-pomorskie: pół miliarda na modernizacje

Kujawsko-pomorskie: pół miliarda na modernizacje

Modernizacja drogi nr 252 łączącej Inowrocław z Włocławkiem, kończy pierwszy etap odnowy kujawsko-pomorskich tras wojewódzkich z wykorzystaniem funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ostatnich latach samorząd województwa przeznaczył na ten cel prawie pół miliarda złotych.

Kujawsko-pomorskie: pół miliarda na modernizacje
- W 2007 roku rozpoczęliśmy realizację ambitnego programu modernizacji tras wojewódzkich. W ciągu 6 lat udało się przebudować blisko ćwierć tysiąca kilometrów dróg. Priorytetem była poprawa dostępności komunikacyjnej autostrady A1 oraz projektowanych tras szybkiego ruchu S5 i S10 – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku zakończy się przebudowa ciągu dróg nr 251 oraz nr 252 (Żnin – Inowrocław – Włocławek). To największy projekt realizowany w regionie. Wartość zadania to 108 mln zł, a do przebudowy wytypowano blisko 63 kilometry trasy. Na wszystkich drogach, które zostały zmodernizowane stosowano szereg rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo.

Jeszcze w tym roku powinny się zakończyć prace nad dokumentacją dla modernizacji drogi wojewódzkiej nr 251 Żnin-granica województwa, drogi wojewódzkiej nr 255 Pakość - Strzelno, drogi wojewódzkiej nr 265 Brześć – Kowal, drogi wojewódzkiej nr 559 Lipno – granica województwa. W fazie projektowania znajdują się także odcinki drogi wojewódzkiej nr 240 Świecie - Tuchola, drogi wojewódzkiej nr 241 Tuchola - Sępólno Krajeńskie i drogi wojewódzkiej nr 254 Brzoza - Wylatowo. Priorytetem jest droga wojewódzka nr 548, która prowadzi do węzła autostradowego w Lisewie, a jej obecny stan nie pozwala na to, by korzystały z niej pojazdy o masie powyżej 15 ton.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe inwestycja remont

Podobne wiadomości:

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Polskie drogi 2016-04-04

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.