mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kujawsko-pomorskie skrzyżowania pod lupą

Kujawsko-pomorskie skrzyżowania pod lupą

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy wykona audyty bezpieczeństwa na ważnych skrzyżowaniach w Rojewie, Piastoszynie i Szafarni. To pierwszy krok do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych w tych miejscach.

Kujawsko-pomorskie skrzyżowania pod lupą
Audyty zostały zlecone ze względu na nadmierną liczbę zdarzeń drogowych i wypadków z udziałem wszystkich uczestników ruchu. – Obecnie do audytów wytypowaliśmy 3 newralgiczne miejsca, uwzględniając przy tym między innymi opinie lokalnych samorządów – wyjaśnia zastępca dyrektora ZDW w Bydgoszczy, Sebastian Borowiak. – Są to skrzyżowanie DW nr 246 z drogą powiatową Cierpice-Inowrocław w Rojewie (powiat inowrocławski), skrzyżowanie DW nr 534  z drogą powiatową  Szafarnia-Płonne w Szafarni (powiat golubsko-dobrzyński) oraz skrzyżowanie DW nr 240 z drogą powiatowa Piastoszyn-Rytel  w Piastoszynie (powiat tucholski). Podstawowym celem audytów jest poszukiwanie optymalnych rozwiązań z uwagi na bezpieczeństwo ruchu i odpowiedzi dlaczego w tych miejscach dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem kierowców, rowerzystów i pieszych. Jednocześnie muszą one wskazywać co należy zrobić, aby takie sytuacje wyeliminować lub ograniczyć je do minimum. Na podstawie tych opracowań będziemy w miarę naszych możliwości budżetowych zlecać prace związane z projektami przebudowy tych skrzyżowań lub zmiany organizacji ruchu. Warto podkreślić, że po audytach nie zawsze konieczna jest zmiana geometrii skrzyżowań. Bywa, że bezpieczeństwo udaje się poprawić poprzez korektę oznakowania poziomego i pionowego.

W pierwszej kolejności przeprowadzone zostaną audyty na skrzyżowaniach:

Szafarnia DW nr 534
Piastoszyn DW nr 240
Rojewo DW nr 246

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.