mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kujawsko-pomorskie skrzyżowania pod lupą

Kujawsko-pomorskie skrzyżowania pod lupą

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy wykona audyty bezpieczeństwa na ważnych skrzyżowaniach w Rojewie, Piastoszynie i Szafarni. To pierwszy krok do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych w tych miejscach.

Kujawsko-pomorskie skrzyżowania pod lupą
Audyty zostały zlecone ze względu na nadmierną liczbę zdarzeń drogowych i wypadków z udziałem wszystkich uczestników ruchu. – Obecnie do audytów wytypowaliśmy 3 newralgiczne miejsca, uwzględniając przy tym między innymi opinie lokalnych samorządów – wyjaśnia zastępca dyrektora ZDW w Bydgoszczy, Sebastian Borowiak. – Są to skrzyżowanie DW nr 246 z drogą powiatową Cierpice-Inowrocław w Rojewie (powiat inowrocławski), skrzyżowanie DW nr 534  z drogą powiatową  Szafarnia-Płonne w Szafarni (powiat golubsko-dobrzyński) oraz skrzyżowanie DW nr 240 z drogą powiatowa Piastoszyn-Rytel  w Piastoszynie (powiat tucholski). Podstawowym celem audytów jest poszukiwanie optymalnych rozwiązań z uwagi na bezpieczeństwo ruchu i odpowiedzi dlaczego w tych miejscach dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem kierowców, rowerzystów i pieszych. Jednocześnie muszą one wskazywać co należy zrobić, aby takie sytuacje wyeliminować lub ograniczyć je do minimum. Na podstawie tych opracowań będziemy w miarę naszych możliwości budżetowych zlecać prace związane z projektami przebudowy tych skrzyżowań lub zmiany organizacji ruchu. Warto podkreślić, że po audytach nie zawsze konieczna jest zmiana geometrii skrzyżowań. Bywa, że bezpieczeństwo udaje się poprawić poprzez korektę oznakowania poziomego i pionowego.

W pierwszej kolejności przeprowadzone zostaną audyty na skrzyżowaniach:

Szafarnia DW nr 534
Piastoszyn DW nr 240
Rojewo DW nr 246

Podobne wiadomości:

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Polskie drogi 2016-01-04

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.