mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kujawsko-pomorskie skrzyżowania pod lupą

Kujawsko-pomorskie skrzyżowania pod lupą

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy wykona audyty bezpieczeństwa na ważnych skrzyżowaniach w Rojewie, Piastoszynie i Szafarni. To pierwszy krok do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych w tych miejscach.

Kujawsko-pomorskie skrzyżowania pod lupą
Audyty zostały zlecone ze względu na nadmierną liczbę zdarzeń drogowych i wypadków z udziałem wszystkich uczestników ruchu. – Obecnie do audytów wytypowaliśmy 3 newralgiczne miejsca, uwzględniając przy tym między innymi opinie lokalnych samorządów – wyjaśnia zastępca dyrektora ZDW w Bydgoszczy, Sebastian Borowiak. – Są to skrzyżowanie DW nr 246 z drogą powiatową Cierpice-Inowrocław w Rojewie (powiat inowrocławski), skrzyżowanie DW nr 534  z drogą powiatową  Szafarnia-Płonne w Szafarni (powiat golubsko-dobrzyński) oraz skrzyżowanie DW nr 240 z drogą powiatowa Piastoszyn-Rytel  w Piastoszynie (powiat tucholski). Podstawowym celem audytów jest poszukiwanie optymalnych rozwiązań z uwagi na bezpieczeństwo ruchu i odpowiedzi dlaczego w tych miejscach dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem kierowców, rowerzystów i pieszych. Jednocześnie muszą one wskazywać co należy zrobić, aby takie sytuacje wyeliminować lub ograniczyć je do minimum. Na podstawie tych opracowań będziemy w miarę naszych możliwości budżetowych zlecać prace związane z projektami przebudowy tych skrzyżowań lub zmiany organizacji ruchu. Warto podkreślić, że po audytach nie zawsze konieczna jest zmiana geometrii skrzyżowań. Bywa, że bezpieczeństwo udaje się poprawić poprzez korektę oznakowania poziomego i pionowego.

W pierwszej kolejności przeprowadzone zostaną audyty na skrzyżowaniach:

Szafarnia DW nr 534
Piastoszyn DW nr 240
Rojewo DW nr 246

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.